Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] obroty!!!


kmink
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrek_1987

czyli mozliwe ze o spalaniu kolo 9-10 w mieście moge zapomnieć. MOze faktycznie lepiej bedzie spróbować pojeździć na benzynie i zobacze ile spali - jak porównywalnie to trzeba bedzie jeździć na benzynie - mniej roboty z przełączaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no powinno byc wszystko ok ...pojedz do dobrego gazownika i ci niech wszystko sprawdza wlacznie ze swiecami kablami apratem sonda itd. i ustawia na nowo wymienia co trzeba i powinienes dojsc do 10 litrow moze 11 bo to ga16ds ...moj sunny pali od 8 trasa do 10 miasto przy spokojnej jezdzie ...jak go przykatowalem to na maksa mi wyszlo 14,7 lpg ale to tylko raz no i powtarzam mam wszystkie rzeczy sprawne ktore wyzej napisalem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość piotrek_1987

dzis mnie zatkało - po regulacji instalacji gazowej( z instalacja niby wszystko ok), wymianie świec i kabli spalanie wyszło mi 17 litrów przy spokojnej jeździe (specjalnie nie wkręcałem go na wysokie obroty max 2500) Przy silniku 1,6 gaźnik - czy to może być wina sondy przy instalcji gazowej? Czy sonda to jest to co jest kręcone do silnika na samym przodzie z jednym przewodem? Gdzieś czytałem że można ją odłączyć??? Czy jeśli wtedy spalanie też wyniesie około 17 litrów to znaczy że sonada jest zepsuta??? I czy myślicie że taka sonda bedzie pasować??? http://www.allegro.pl/item477576760_uniwer...wa_61_00zl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie gdzie jest rurka podciśnienia, mówili mi że spadła i dlatego silnik gaśnie mi na benzynie na niskich obrotach?? Sunny 1,4 N14

 

[ Dodano: Czw 04 Gru, 2008 20:19 ]

Witam. Powiedzcie mi kochani gdzie jest rurka podciśnienia?? Powiedzieli mi, że spadła i dlatego silnik gaśnie na wolnych obrotach. Sunny N14 1,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dołączę do pytania.

Czeka mnie wymiana przewodów podciśnienia i:

1. Jest tego dużo, skąd wiedzieć czy dana rurka, to rurka podciśnienia, może ktoś zaznajomiony z tematem zapodałby jakiś opis najlepiej z fotką. Sam bym zrobił jakbym wiedział które to rurki.

2. Jakie rurki kupić, czy można prosić o linka do takich, które będą oki

3. Co myślicie o czerwonych rurkach? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość inadifrendstajl

czas na mnie!

gti porusza sie sprawnie, ale...

przy odpalaniu obroty falują - przeba dodać gazu by nie zgasł. falowanie jest od 500 do 1300 obr/min. Kiedy silniek rozgrzany tak samo, choć po kilku sekundach dobijają do 800 i jest spokój. kiedy hamuje silnikiem do skrzyżowania, tak samo, czasami nawet gaśnie.., w momencie kiedy zrobie podgazówke do 2000, opadają odrazu do 800 i jest git. znalazłem rozwiązanie - w ostatnim momencie kiedy wciskam sprzęgło wrzucając na luz robie ową podgazówkę i jest ok.., ale wiadomo nie o to chodzi.

A, i jeszcze w korkach jak jade bez gazu czuje owe plīwanie obrotów, delikatnie szarpie.

 

(moja połowica smieję się, że japoński wariat chce tylko przyspieszać;) )

 

[ Dodano: Sro 22 Kwi, 2009 20:37 ]

A, i jeszcze w korkach jak jade bez gazu czuje owe falowaniie obrotów - delikatnie szarpie.

 

 

tak miało być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Posiadam Sunny N14+lpg 92 rok,1.4,na gaźniku,55kW Mam taki problem. silnik sam wkreca sie na wysokie obroty to znaczy odplaony na biegu jałowym po dodoaniu gazu i natychmiastowym odpuszczeniu silnik sam wkręca sie na wyższe obroty trzymjac tak chwilke i pózneij opada samoczynnie. sytuacja ma miejsce na benzynie . prosze o jakąś podpowiedz co to może być?....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

N14 GA14DE problem taki, że w obecne mrozy pali na kopnięcie ale obroty stoją w okololicy 500 tak jakby wogóle ssania nie było. jak mu potrzymam z 2 min na ok 1200obr\min to później nie ma problemu trzyma równiótko obroty na 850. Nie ma problemu z przyśpieszaniem ani spalaniem. Poza tą małą przypadłością wszystko jest ok. Ma ktoś jakiś pomysł od czego zacząć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N14 GA14DE problem taki, że w obecne mrozy pali na kopnięcie ale obroty stoją w okololicy 500 tak jakby wogóle ssania nie było. jak mu potrzymam z 2 min na ok 1200obr\min to później nie ma problemu trzyma równiótko obroty na 850. Nie ma problemu z przyśpieszaniem ani spalaniem. Poza tą małą przypadłością wszystko jest ok. Ma ktoś jakiś pomysł od czego zacząć??

Myślę, że to nie problem ssania, lecz raczej mrozów. Mam to samo. Przy - 20 na dworze mój też ma niskie obroty, które potem rosną, ale przez jakiś czas odciążam silnik trzymając nogę na sprzęgle (gęsty olej w silniku i skrzyni biegów). Na pocieszenie powiem, że u mnie (dolnośląskie) jest odwilż. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie problem ssania, lecz raczej mrozów. Mam to samo. Przy - 20 na dworze mój też ma niskie obroty, które potem rosną, ale przez jakiś czas odciążam silnik trzymając nogę na sprzęgle (gęsty olej w silniku i skrzyni biegów). Na pocieszenie powiem, że u mnie (dolnośląskie) jest odwilż. Pozdrawiam

No chyba nie do konca bo problem pojawił się z tymi mrozami. w zeszłym roku nie było tak tragicznie, poza tym moje słonko jest garażowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komorokoro

mi przy mrozie czy to był GA16DS czy teraz gti obroty po odpaleniu sa jak być powinny

 

ssanie nie wybiera sobie aaa dziś -20 to robie na 500 obr

 

na moje trzeba zacząć od ssania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przy mrozie czy to był GA16DS czy teraz gti obroty po odpaleniu sa jak być powinny

 

ssanie nie wybiera sobie aaa dziś -20 to robie na 500 obr

 

na moje trzeba zacząć od ssania

a gdzie to ugryźć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...