Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N14 Płytka oporowa silnika dmuchawy


Gość zbuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heja!

Zepsuło mi się to dziadostwo... Ale jakież było moje zdumienie, kiedy płytkę wziąłem do reki, a tu się okazuje że jest ścieżka, cztery konektory, dwie blaszki a pod nimi "luty". Okazało się że jeden się przepalił. Zalutowałem go jeszcze razi dmuchawa chodziła super - wsyztskie biegi bez zarzutu. Niestety płytka sie nagrzewa mocno i po jakimś czasie lut odleciał i znowu lipa.

Niestety okazało się, że nie da się ponownie chwycić lutem, bo płytka go już nie przyjmuje - nie pomaga kalafonia.

Co robić? Za tę cholerną płytkę używaną liczą sobie kolesie po 150PLN!!! Przecież to rabunek... Mogę odratować jeszcze jakoś starą czy może pasuje z innego samochodu np. Fiat CC (pewno tanie części jak barszcz)? Jakiś patent?

HELP

 

F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1 F1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukmack

ja kiedyś kupowałem do vectry i zapłaciłem około 40 zlotych - gdzieś w Piasecznie - facet ma do wszystkich aut częsci elektroniki , jak znajdę adres - zapodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Ja sam zrobilem zalepiajac jakims specyfikiem.Odezwij sie na gg,emaila lub pw, to przesle ci opis z fotkami jak to zrobilem.U mnie hodzi juz 1,5 roku i non stopa na 1 biegu, a on wlasnie wczesniej nie dzialal.Czy lato, czy zima u mnie dmuchawa zawsze chodzi na 1 biegu i nic sie z nia nie dzieje.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasem? To znaczy co dokładnie zrobiłeś?

Ja na razie doraźnie obszedłem przerwaną ścieżkę mostkiem (i mam 3 biegi), bo ni cholery nic się do tej płytki przylutować nie da ani ścieżki pociągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyczyścić przerwane ścieżki kwasem solnym a potem je zlutować. Kwas wyżre całe brudne cholerstwo, a kalafonia nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

sluchajcie podpowiedzcie mi co trzeba rozebrac zeby dostac sie do tej plytki?? co wyjac? schowek? chce podjechac do elektryka i mu troche podpowiedziec zeby nie rozkrecil mi calej deski.

a tak a propos to jak go kupowalem w styczniu to tak bylo i mi to jeszcze zrobili w komisie przed kupnem. i teraz znowu to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj pod schowek na tunel od spodu w dolnej części dmuchawy jest wstawiona plytka. Musi tak byc bo sie porządnie grzeje i dmuchawa ją chłodzi. Jak dobrze pamiętam to z wiązki idzie kabel do silnika i z silnika do płytki. Kabel zakończony jest wtyczka którą wkłada sie w gniazdo płytki. Ile kosztuje robota to nie wiem bo nie kożystam z takich usług poza wulkanizacją, ustawieniem zbieżności kół i ciśnienia wtrysków.

Sam możesz ją wyjąć, polutować jak sie da lub wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
pomocy takiego specyfiku do łączenia ścieżek w szybach podgrzewanych ?

Czy to może pomoże czy pomysł do kitu ?

Tak, ja tak zrobilem i juz ponad 2 lata jezdze, a dmuchawa chodzi caly czas na 1 biegu niezaleznie czy to lato, czy zima.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

u siebie mam to samo .... działa tylko na ostatnim biegu ...

.... ale wyciągnąłem płytkę - wszystkie połączenia całe (sprawdziłem miernikiem - jest przejście pomiędzy blaszkami w gniazdku) - na wszelki wypadek poprawiłem - ale nadale nie działa - czyżby przełącznik padł ..

 

 

... czy ktoś się dobierał do przełącznika prędkości dmuchawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale nic ci nie pomoge, u mnie ewidentnie polaczenia byly przerwane i jak je poprawilem to wszystko dzialalo ok przez pół roku a teraz padł mi pierwszy bieg. jak padnie mi kolejny to znowu sie za to zabiore.

najlepiej podjechac do jakiegos elektryka i za kilka zlotych ci to sprawdzi.

do przelacznika sie nie dobieralem ale chyba nie jest to super trudne.

pozdrawiam i zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...