Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tempomat


JacekS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!!!

Nie bijcie!! Jestem pierwszy raz na forum.

W moim X-sie jest sterowanie tempomatem przy kierownicy i nie wiem jak się to obsługuje. Auto przywieione z Anglii. Zdobyłem instrukcję obsługi w języku polskim z 2004 ale nic tam o tempomacie nie ma. Jeżeli Ktoś coś wie to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim włącz podczas jazdy(cruise on/off), następnie rozpędzasz auto do zadanej prędkości i wciskasz przycisk "set cruise" puszczasz gaz i jedzie. Każde dotknięcie sprzęgła, hamulca, powoduje wyłączenie tempomatu. Przyspieszać możesz, po puszczeniu gazu wraca do zadanej prędkości. Po hamowaniu, wysprzęglaniu trzeba nacisnąć "accel res" wraca do zadanej prędkości. Mam X-a T30 z 2006 r pewnie to samo urządzenie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim włącz podczas jazdy(cruise on/off), następnie rozpędzasz auto do zadanej prędkości i wciskasz przycisk "set cruise" puszczasz gaz i jedzie. Każde dotknięcie sprzęgła, hamulca, powoduje wyłączenie tempomatu. Przyspieszać możesz, po puszczeniu gazu wraca do zadanej prędkości. Po hamowaniu, wysprzęglaniu trzeba nacisnąć "accel res" wraca do zadanej prędkości. Mam X-a T30 z 2006 r pewnie to samo urządzenie.

Pozdrawiam!

 

No i jeszcze (przynajmniej w T31) w czasie jazdy na tempomacie możesz przyciskami góra/dól regulować zadaną prędkość z krokiem ok. 2km/h.

 

BTW uważam, że tempomat się sprawdza jedynie na płaskim terenie. Na górkach i dolinkach sprawny kierowca lepiej wykorzystuje grawitację i sporo paliwa potrafi dzięki temu zaoszczedzić podczas gdy tempomat zawsze próbuje się dostosować do zadanej prędkości, czyli z górki zwalnia a pod górkę dusi na gaz. Spalanie wychodzi wtedy niezbyt ekonomiczne.

 

pozdr.

Alv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt! Alv. ma rację. Jazda z tempomatem na płaskim i długim się sprawdza. Ale gdzie jest tak w Polsce?? Nawet moja żona oceniła, że po polskich drogach szybkiego ruchu jazda z tempomatem jest nie ekonomiczna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam Wszystkich!!!

Nie bijcie!! Jestem pierwszy raz na forum.

W moim X-sie jest sterowanie tempomatem przy kierownicy i nie wiem jak się to obsługuje. Auto przywieione z Anglii. Zdobyłem instrukcję obsługi w języku polskim z 2004 ale nic tam o tempomacie nie ma. Jeżeli Ktoś coś wie to proszę o pomoc.

 

Podaj namiary mailowe to ci wysle scan stron o tempomacie w j. polskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jako że to mój pierwszy post witam i pozdrawiam Wszystkich.

Mam X Traila z 2005 skrzynia manual 6 biegów i tempomat który nie działa. W ogóle nie włącza się i nie wyswietla na zegarach nic.Sprawdziłem bezpieczniki i jest OK. Gdzie szukac przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to mój pierwszy post witam i pozdrawiam Wszystkich.

Mam X Traila z 2005 skrzynia manual 6 biegów i tempomat który nie działa. W ogóle nie włącza się i nie wyswietla na zegarach nic.Sprawdziłem bezpieczniki i jest OK. Gdzie szukac przyczyny ?

Cześć

Ale oczywiście próbowałeś włączyć tempomat powyżej 40km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ale oczywiście próbowałeś włączyć tempomat powyżej 40km/h?

oczywiście, że tak. Pomiedzy 40 a 140. W ogóle nie reaguje tempomat na kierownicy. Nie sprawdzałem jeszcze przełaczników przy pedałach gazu i sprzęgła oraz połaczeń do masy M70 i M27, ale coś czuje że bez diagnostyki komputera się nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam kolegów, podłączę sie pod ten wątek by nie robić nowego, mam może trochę głupie pytanie ix 2.2 dci 04 wersja sport, czy idzie do niego wstawić tempomat ? no i może jeszcze jakie koszty wchodzą w grę? z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżę ..

 

Również posiadam wariata bez tempomatu.

2004 2.0 lpg.

Może ktoś wie jak można zainstalować taki osprzęt, o ile w ogóle można. 

Audi czy VW to tylko modyfikacja jak pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi czy VW to tylko modyfikacja jak pytałem.

W Fordach również i to banalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

no odświeżę wątek. Chcę spróbować aktywować tempomat, którego nie miałem na wyposażeniu. Wygląda, że wystarczy sama manetka ale może potrzeba przekaźnik pod maską albo bezpiecznik gdzieś wsadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się by to było takie proste.

Pamiętasz post i fotki kolegi, który miał dorobioną wajchę przy kierownicy?

Po co ktoś zadawałby sobie tyle trudu, jakby wystarczyło tylko manetkę i przekaźnik wstawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś Grzmotu odświeżył mi pamięć linkiem??

Kariboksie niedobry, ponad godzinę szukałem.

Sześciopak musi być ;):beer:http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/101058-t30-kontrolki-nap%C4%99d%C3%B3w-si%C4%99-nie-%C5%9Bwiec%C4%85/

#5 i #12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRzmotu dzięki za linka. Ale on miał automat i dlatego musiał gościu z amerkańca zapodać wajchę. JEszcze się nie poddałem. Za szukanie należy się nagroda i baty dla mnie :spell::10_9_206:

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty nie masz automatu?


Poza tym to rozwiązanie pasuje bardziej do manualnej niż automatu. W automacie jest dużo prościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Wlasnie trafil w nasze rece X-trial T30, diesel 2,2, 136km, rocznik 2006 - niestety rowniez bez manetek przy kierownicy (brak zarowno sterowania radiem jak i tempomatu) stad zywo interesuje mnie ten watek. Karibox czy cokolwiek popchnales dalej w tym temacie? U nas rowniez skrzynia manualna 6 biegowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Grzmotu mnie zniechęcił, że się nie da i mam depresję. Niech ktoś zadzwoni do ASO i spyta czy oni to zrobią. Jak te sieroty dadzą radę to My też.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam Karibu, uniewrsała zawsze dołożysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...