Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera GTi - Coobcio Dupowóz III


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe oto mój najświeższy dupowóz jaki miałem tej marki.

A więc Almera GTi roczki 1997 z klimo i fajnym alarmem... na dzień dziś całkowita seria nawet nie pozbawiłem jej tłumika szmerów, wymieniłem jedynie, oliwy, filtry, płyn, świece, termostat, paski, wachacze dolne przednie, wszystkie amorki, łączniki stabilizatora, tarcze klocki, tarczę oraz łożysko oporowe oraz przeczyściłem to i tam to... ogólnie stanadrdzik który się dokonuje zaraz po zakupie wozu

 

Po tym wszystkim wjazd na nowe niemalże podwórkowe rolki i proszę jaką idealną seryjkę mamy:

Pierwszyraz.jpg

 

Parę FOTO:

IMG_6945.jpg

IMG_6940.jpg

 

Plany:

No jak to dupowozik co jakiś czas coś tam się w nim poprawi jeśli chodzi o śmoc.

Konkretnie mam już zaplanowane 4 etapy co do niego - hamownia blisko to co dziennie mogę na nią bić

Po powrocie z Lublina, zrobię mod rozrządu oraz dopieszczę zapłonik na hamce, do tego jeszcze do seryjnej puszki doprowadzę zimne powietrze z nadkola.

Następnie kolekotr SSAC 4-2-1 + reszta wydechu ładny cichy kwasiak 2"

Potem pewno limiterek Up i zabawy z ECU majstrem...

Na koniec pewno splanuje łep i mi to styknie, tak żeby ze 170KM i nieco ponad 200Nm było i z 6 sek do paki

Edytowane przez Coobcio
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny projekt :P Widzę, że trochę w młodsze roczniki zaczynamy się piąć :)

 

Myślę, że po dokończeniu moich modów i jak Ty zrealizujesz swoje to możemy się na kreskę umówić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna super ją odstawili, co do wydeszka 2" może i ma to sens mój 2,5" niby najcichszy jak mówiłeś ale dla mnie za głośny w przyszłości wymienię środkowy na przelot ale jakiś lepsiejszy elteca, Tak z ciekawości wahacze drogie są ? :) Masz w niej szyberdaszek ?

 

PS. Będziesz w mojej też grzebał ciekawe czy efekty będą podobne :) Musze moją na hamke zaprowadzić może być już 170KM na co liczę bo kolektor SSAC i 161,2KM wyszło ale na 95Pb z neste za to brak dolotu i pomiar w temp 4*C ale trzeba sprawdzić :diabel2:

 

Qrde trzeba było nie malować maski tylko byśmy się wymienili <joke> :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie on znajduje te samochody :-) bo w ogloszeniach ich raczej nie ma ;-) na allegro i otomoto ;-)

 

Coobcio tak już ma... idzie... patrzy... a stoi taka opuszczona Almerka... no to przygarnia kropka i jest! :D

 

Mój temat spadł na psy, to pochwalę się tu, że praktycznie wszystkie kawałki układanki już są (poza Coobciem, który ciągle nie ma dla mnie czasu :P), także w przyszłym tygodniu autko będzie gotowe do pierwszych testów!! :D

 

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No almera porządnie stestowana na torze, muszę przyznać że auto łatwe w prowadzeniu i ma szybszy układ kierowniczy od N14/P10. Trochę nad mocą popracuję i fajny gokarcik z tego będzie :D

 

Ps. Alma w akcji:

RallySprint-KULKA_6.jpg

RallySprint-KULKA_11.jpg

RallySprint-KULKA_12.jpg

RallySprint-KULKA_3.jpg

 

Hehe kółko w górze:

RallySprint-KULKA_7.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No almera porządnie stestowana na torze, muszę przyznać że auto łatwe w prowadzeniu i ma szybszy układ kierowniczy od N14/P10. Trochę nad mocą popracuję i fajny gokarcik z tego będzie :D

 

Ps. Alma w akcji:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Hehe kółko w górze:

Obrazek

 

Eleganckie auto :D W realu wyglada jeszcze lepiej :) Piekne zdjecia z rajdu...gratulajszons.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kolejna czerwona małpa Coobcia. Jeszcze trochę i czerwona dołączy. Poczekajcie!!! Może warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy_czarny

ehh szkoda czarna maska fajnie wygladala, do tego by dac poliftowe przednei lampki z czarna obwodka i grill od vzr czarny i pocisk ;) hehe ale kto co lubi... jak co to moze bede mial z mojej almerki poprzedniej dokladke zderzaka na tyl od ms design w tym kolorze i fele o.z f1 racing 16" ale moze ty szybciej bedziesz chcial sprzedac ktores ze swoich gti hehe ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnie się to u mnie i ciągnie... w końcu znalazłem wolną chwilę i dopieściłem moje maleństwo na rolkach, poniżej efekt:

AlmeraGtiEtap1.jpg

 

Tak więc co zrobiłem a no modzik rozrządu i najoptymalniej jak się tylko dało ustawiłem rozrząd - Efekt na ulicy za***isty, ostatnio Almerką zrobiłem trasę 440km i z włączoną klimą trzeba było non stop ostro redukować przy wyprzedzaniu teraz to malina - nie wiedziałem że tak słabe auto może dawać tyle radości :D

 

A zapomniałem dodać że te Almery są coś wybitnie źle nastawione na przybywanie Nm, następny krok to wymiana kolektora wydechowego oraz dorobienie kompletnego wydechu fi60mm z kwasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo elo wizualnie to już wszytko ma co chicałem - a wiec stoi równo bo z przodu zmieniłem sprężyny, jest ładna dyskretna końcówka układu wydechowego no i musi być czysta i wywoskowana :P

 

Pomierzyłem machinę po zmianie kolektora wydechowego na SSAC 4-2-1 oraz zapodałem "pożyczony" wydech 2,5" od naszego klubowego kolegi PGAZ - bardzo ci dziękuje !!

 

Oto wynik po wydechowaniu:

etap1Vseatp2.jpg

 

A tutaj porównanie do serii:

AlmeraGtiEtap2.jpg

 

Ps. wydaje mi się że silniki w Almerach mają inne kolektory ssące jak te z primer - stąd generują mało mocy i momentu, generalnie dokładnie takie same mody w Primerce P11 GT i miała by ona ciut ponad 160KM i 190Nm...

 

A zapomniałem dodać że Primerka sporo więcej Nm z dołu by miała po tych modach...

A no i kolejna ciekawostka na tą chwilę bez żadnego strojenia Almera trzyma naprawdę dobry AFR - strojenie obstawiam że wygeneruje tu w granicach 2KM i 2Nm - nie więcej...

Tak więc następny mod to zdecydowanie wymiana kolektora ssącego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co ten kolektor ssą ccy z almy jest gorszy według ciebie zniż w p11gt?

Tak, bo zobacz taka primera czy sunny Gti po takich modach sporo lepsze parametry ma, a wszystkie klubowe almery strasznie kuleją jeśli chodzi o moment obrotowy...

Do swojej będę wrzucał ciężko dostępny kolektor z P11.144 - wraz z listwą i wtryskami boscha.

Zobaczmy co to zmieni ale wpierw zajmę się chyba planowaniem łba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość andy_czarny

Swietna sprawa kolejny artykulik i powiem ze bardzo przyjemny :) Kuba gratuluje juz chyba 100raz i zycze powodzenia dalej, czekam na rozwoj projekyu almy :)

Edytowane przez andy_czarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za słowa uznania :)

Ps. jutro ok. 14-ej odbieram głowicę z pucingu, planowania i wymiany uszczelniaczy zaworowych...

zjadą ją 1,5mm, postaram się zmienić ją tego samego dnia a na dniach hamownia i kolejne testy na Drift-boxie :D

Ciekawe ile po tym etapie przybędzie Kunia i Nm no i jak to wpłynie na osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za słowa uznania :)

Ps. jutro ok. 14-ej odbieram głowicę z pucingu, planowania i wymiany uszczelniaczy zaworowych...

zjadą ją 1,5mm, postaram się zmienić ją tego samego dnia a na dniach hamownia i kolejne testy na Drift-boxie :D

Ciekawe ile po tym etapie przybędzie Kunia i Nm no i jak to wpłynie na osiągi.

dobrze sięchyba bawisz robiąc kolejne etapy tune up-jestes już chyba najbardziej znanym nissmo maniakiem w całym kraju-GRATKI! ale ,nie zapominaj o innych projektach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...