Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera GTi - Coobcio Dupowóz III


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wozu nie chciałbym sprzedawać pierwszej napotkanej osobie, liczę że będę je serwisował i coś tam z mocą się zadziała...

Na razie jeszcze po głowie chodzi mi przerobienie kolektora ssącego, na które wpadł Goago, bowiem w środku górnej połówki kolektora znajduje się taki dziwny odlew, no zobaczmy co wyjdzie w praniu, na razie alma została na działce bo musiałem się zająć Sunnym SR20VE :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach jeszcze jakiś dodatek do oleju Xados będę testować, jak wynik wyjdzie pozytywnie to będzie kolejny artykuł w GT :)

 

tylko obiektywnie prosimy, nie wciągnij się w jakiś kłamliwy artykuł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z nimi taki układ że jak dodatek nic nie da to poporstu artykółu nie będzie, znaczy się będą moje wnioski i iobserwacje napisane tu na forum i nic wiecej :P

 

Almera ma sporo sztywniejszą budę jak Sunny GTi myślałem czy by z niej nie robićtorówki ale jakoś szkoda mi wyalać z niej klimy i środka, wsyztko sprawne i w bardzo ładnym stanie..

Jedyne co bym w niej zmienił to przednie amortyzatory, KYB Exel-G nie sprawdza się w przypadku tej budy, z tyłu ok ale z przodu musi być KYB ale Ultra SR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nim wsadzę ten zawias muszę go odszczurzyć bo nie atrakcyjnie wygląda ale wrażenie robi, z montażem się nie spieszy w nowej almerze - bowiem czerwoną sprzedałem :D

Jak będzie sucho to skoczę na tor lublin zobaczmy co to warte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim wsadzę ten zawias muszę go odszczurzyć bo nie atrakcyjnie wygląda ale wrażenie robi, z montażem się nie spieszy w nowej almerze - bowiem czerwoną sprzedałem :D

Jak będzie sucho to skoczę na tor lublin zobaczmy co to warte :)

 

masz wesję aluminiową?

 

 

może by wyjąć wkłady i dac do anodowania ??? :D na złoto jak nowe by były

 

tfu oksydowania jak stalowe są :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są stalowe, dałbym je z chęcią w piach i do cynkowania, oksydowania byle ładnie błyszczały i miały złotawy połysk...

Wiesz gdzie mi coś takiego ogarną ??

Amorki fajne bo w pełni rozbeiralne, rozlorze je wyczyszcze wsyztko w środku i wymienię olej, hehehe przypominają mi się stare dobre czasu jak jeździłem na rowerze i staranie co sezon rozbeirałem swojego Marzochi Bombera Z2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są stalowe, dałbym je z chęcią w piach i do cynkowania, oksydowania byle ładnie błyszczały i miały złotawy połysk...

Wiesz gdzie mi coś takiego ogarną ??

Amorki fajne bo w pełni rozbeiralne, rozlorze je wyczyszcze wsyztko w środku i wymienię olej, hehehe przypominają mi się stare dobre czasu jak jeździłem na rowerze i staranie co sezon rozbeirałem swojego Marzochi Bombera Z2 :)

 

 

rozbieralne i serwsowalne o ile się nie mylę intrax :whistle: używa wkładów koni-sport... jak odpowiedno zadbasz o niego to parę bud przeżyje...

 

no to co wnętrze out, do Trelucha robić klatkowską, auto na cyce, deska flok do tego pełen slick i ogień z vvl-em

 

99almera-04.jpg

Edytowane przez PMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dawaj te fotki na jakiś serwerek i wklejaj na forum będzie wygodniej milej i szybciej :D

Ps. pochwał się z pojedynku ze 192Konną Hondą Civic, Pan sam, wydmuszka dwa fotele tylko a ty w 3 osoby i na ciężkim kole... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scribler

Kilka fotek po umyciu i woskowaniu bo już za bardzo brudny był :P

Ps. A no z hondą civic to było no coś, ze startu to wyrwałem :D ale pozniej chłopak na 3 biegu odszedł, a tak jak Coobcio pisał no ja 3 osoby na pokładzie i cięższe koła :P ale chłopak był naprawde zdzwiony i powiedział że pierwszy raz widzi jak Almera tak zapierdziela :D Powiedziałem mu że w wakacje sie spotkamy i wtedy zobaczymy :P Nie było tak źle naprawde sam jestem pod wielkim podziwem :)

 

 

 

Zdjcie0073.jpgDSC00126.jpgDSC00122.jpgDSC00109.jpgDSC00106.jpgDSC00090.jpg

Edytowane przez scribler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scribler

No chyba własnie zostawie jeszcze zobacze albo kupie jakieś fajne białe :) No jeszcze mam coś napewno zamiar zrobić, Coobcio mowił mi o jakiś dobrym wałkach co podnoszą dobrze moment obrotowy no i trochę kucy doda :P planuje tak gdzieś wyciągnąć 180+ :) aby do wakacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałki to Piper Cams Street 156 i 248 stopni - najlepsze jakie są do tego silnika, praktycznie w całym zakresie dodają Nm.

Co do mocy to okolica 175 powinna być do osiągnięcia.

A jeśli chodzi o moment obrotowy to mimo wszytko najwięcej go doda kolektor ssący z Primery P10 130KM...

 

Koła koniecznie białe i jakieś lekkie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scribler

No i dobrze wszystko sie zrobi w swoim czasie :) narazie sie musze nacieszyć tym co mam :P jest zima i nie ma za bardzo co szaleć bedzie cieplej to sie wtedy pojeździ a później pomyśli i napewno zrobi więcej mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Scribler dobry zakup poczyniłeś, wydmuszki Hondowe trzeba tępić :)

 

Pikne fotki jak wpadam na Włochy to czasem podbijamy z kumplami na fabrykę ursus kiedyś się tam działo piękne czasu...

 

Pozdro

Pgaz

 

PS. Ile ta felga waży ?

Edytowane przez pgaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scribler

No dzieki Pgaz :) ja też jestem bardzo zadowolony z tej Almerki :) Szczerze to nie wiem ile waży ale wiem że jest lekka jak była bez koła. Mam nadzieje ze bedzie mi dobrze i długo służyć. Będzie tępienie dziś byłem u Coobcia i mówił mi o jeszcze lepszych wałkach co podobno gdzieś ze 185 kucy można wyciągnąć :D więc teraz czekam tylko na kase uzbieram i kupuje odrazu :P a Ty jesteś z włoch czy okolic ? Bo nie wiem czy kiedyś Ciebie nie widziałem

Edytowane przez scribler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem na Starch Włochach teraz koło Pruszkowa pewnie spotkamy się na jakimś dynoday lub wyprawie do kina jak bede miał chwilkę to zapodam jakiś fajny pomysł ostatnio dyno day popsół śnieg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki może by tak test wałków zrobić i opublikować go w GT :)

Jeden z was by kupił S3r - do ok 175-180KM idzie na nich zrobić z podstawywymi bollts onami przy czym praktycznie w całym zakresie obrotów poprawia się moment obrotowy...

No i S4r - widziałem wykresy że i 200KM na nich robią też z podstawowymi ulepszeniami do ok 3700obr.min momentu będzie tyle co w seryjnej GTi potem ciut lepiej no i od 5000 do końca góra robi się piękna - w tym przypadku tego do kogo będziemy je montować to zobowiązuję się przesunąć odcinkę do 8000obr.min

 

A potem porównanie na drodze zrobić obu Almerek przy użyciu V-boxa :D

 

Cena za koplet to 560$ plus schiping.

 

Więcej Info: http://www.jimwolftechnology.com/customer_part_detail.asp?PartID=12

 

Oj Hondy będą miały ciężko w tym sezonie :P

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scribler

Oj no bedą miały ciężko :P ja napewno te wałki będę kupował do swojej czerwonej żeby killować te szybkie i luksusowe wozy :) a no i odcinka przy 8000obr.min to juz całkiem fajnie :P aby zimę przetrwać i potem się bedzie robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo jakby zrobić z którejś Almerki pod te 200KM to można by porównanie z VE zrobić i na kresce i wykresy nałożyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...