Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Ile wytrzymały amortyzatory w Waszych Nissanach ?

Pawcior
 Share

Recommended Posts

U mnie narazie przy 58000 przebiegu jest 70 % skuteczności...ale patrząc na coraz bardziej fatalny stan polskich dróg boję się,że do 100 tysiecy nie dociągną i trzeba będzie wymieniać :roll: :roll:

Nissan Primera P10 po 144 tyś km przód miał 42% i 44% a tył 27%(wyciek oleju) i 38%

Guest dante79

U MNie po 60 tysiącach stan amorków średnio 65%, ale z tego 45 tysięcy przelotu na niemieckich trasach pozostałe kilosy juz w Polsce, obawiam sie ze jak 100 tysi puknie trzeba bedzie amorki wymienic bo Polskie drogi juz dają sie we znaki gdzie ci drogowcy i nowe równe drogi?

Guest milo
Almera N15 sedan 89 tyś. Wczoraj byłem na przeglądzie. Amortyzatory sprawne w 80% (rewelacja)

dokładnie 105 tys i 63 % przód a tył 65 % - bardzo dorby wynik ale i tak zmieniam na kyb AGX

Guest cornholio78

Radzę Wam Panowie przeprowadzić test amorków w kilku warsztatach. Z doświadczenia wiem, że wyniki pomiarów się bardzo różnią gdyż każde urządzenie jest inaczej wykalibrowane i zdarzają sie spore przekłamania

a na jakich amorkach jeździcie? U mnie nie wiem ile wytrzymały bo już od kupna były cienkie.

Zastanawiam się czy dopłacić do Kayaby czy wziąć BOGE (Sachs)...różnica w sumie niewielka bo jakieś 40PLN szt.

Almera N15 '97

wymina tylnych przy 86 tysiącach

pzrednie jeszcze dają rade :D

Guest holy

ja mam 197kkm przejechane, tył wymieniłem przy przebiegu 180kkm (były nawet luzy poziome), a przód wymieniam niedługo, bo strasznie buja (jest jeszcze oryginalny!). auto jeżdżone na polskich drogach 8)

160k km i wszystkie dają radę...jeszcze.

DAją radę, tzn jaki mają procent tłumienności :lol: :?:

Guest IvanH
160k km i wszystkie dają radę...jeszcze.

DAją radę, tzn jaki mają procent tłumienności :lol: :?:

Dokładnie sprawdzę w wykazie z ostatniego badania, bo nie pamietam, ale ponad 60% na pewno.

Moja P10 miała 175 tys na liczniku, gdy ją przyprowadziłem. Na diagnostyce wyszło 86,84% przód i 79,78% tył. Teraz mam 194 tys i nie czuję żeby coś bujało. We wrześniu podbijam dowód, więc sprawdzę.

Guest piomal

P10 - przy przebiegu 160tys. - 75-80% (od 6 lat w Polsce).

K10 - prawy przód wyciekł przy 95tys., wymieniłem przednie. Tył OK (salon Polska).

Guest mrówa

u mnie w k11 byl wymieniany przód przy 64 000 teraz jest 120 i wszystkie bede wyminial :(

co do k10 wymienialem przy 94 000 pierwszy raz wszystkie

Guest Paweł Stef.

Na diagnostyce wyszło 86,84% przód i 79,78% tył. Teraz mam 194 tys i nie czuję żeby coś bujało. We wrześniu podbijam dowód, więc sprawdzę

... stąd wniosek że właściciel już je zmieniał niedawno ;-)

masz dobrze bo to znaczy, że właściciel dbał o auto :D

Guest Wilku

Podepnę pytanko pod temat.

Jestem właśnie w trakcie załatwiania części do gruntownego remontu zawieszenia i pytanie brzmi: Jakie amorki wybrać?

Lubię komfortową jazdę, ale lubię też czasem "depnąć"... Które amory połączą komfort z bezpieczeństwem, czy może to kwestia dobrania sprężynek?

Pozdro

hmmm może pomyśl nad gazowymi KAYABA ...podobno dobre są na te nasze polskie dziury ... :wink:

KYB można dostać najtaniej na allegro od gościa o nicku bonus-GD

byłem dzisiaj na trzęsiawce i mam tył 59%(oba) a przód 62% i 64% amorki nigdy nie wymieniane a przebieg 180kkm,

moja opinia o N15 poszła w górę :-)

a zamieszał mi w głowie wcześniej pewien mechanior który badał amorki a nie dał mi wydruku i powiedział, że tył jest do wymiany,( ciekawe. nie?)

dobrze ,że pojechałem dzisiaj gdzie indziej i jest OK,

trzeba mieć czarno na białym :-)

• 4 months later...

MAXIMA HU11 - przebieg 320 tyś lub więcej, Amory orginalne od nowości

z elektryczną regulacją twardości.

przód trzyma na 70% 72%

tył 50% 47%