Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Przepływomierz do wymiany?


Gość danielc81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To normalny objaw, z tego co się orientuję to opcja odpinania pływomierza celem jego sprawdzenia sprawdza się tylko przy dieslu, przy silniku benzynowym po odpięciu przepływomierza nie da się jechać. U mnie co prawda samochód nie gasł, ale ruszenie z miejsca było praktycznie nie możliwe. Najlepszą opcją jest podmiana przepływomierza lub pomiar napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Proszę znawcę tematu o pomoc. Moje pudło N16 1.5 2005 rok. Na pełnym baku robię 320 mil do zapalenia się rezerwy. Trasa najczęściej 10 kilometrów do pracy. Moja prośba dotyczy wyjaśnienia jaką mam przepływkę, jak ją zmierzyć a konkretniej w które kabelek się podpiąć (kolor) i jaki zamiennik Boshowski w razie czego mogę zastosować. Załączam zdjęcia

 

imag0012sr.jpg

 

 

20130529193237.jpg
20130529192934.jpg
20130529192906.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość camel1989

Jak chodzi o części do Nissanów to polecam gościa z miejscowości Działy koło Wielunia. Ma aukcje na allegro, nie pamiętam jaki nick tam ma, ale na pewno znajdziecie :) Zaopatruję się u niego w oryginalne choć używane części i jest ok. Kupiłem u niego m.in. przepływomierz, kołnierze osłaniające tarcze hamulcowe, wybitą szybę boczną pasażera, cewkę zapłonową, cały zacisk hamulcowy i kilka innych, mniejszych części. Jakość bardzo dobra - tak twierdzi mój mechanik z Przybkowic. Sam od niego chyba już kupuje, bo wziął ode mnie numer i sam sobie do niego dzwoni jak coś potrzebuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfast: Twoja przeplywka w intercarsie to koszt okolo 1200zl. Przynajmniej rok temu jak dzwonilem, to tyle krzyczeli. Nie warto kupowac uzywanej ani zamiennikow bo i tak bedziesz musial kupic oryginal znow. Poza tym, z tego co wiem nie ma zadnych zamiennikow bosha itp, jedynie chinszczyzna. Jak dobrze poszukasz w necie, to idzie sam wklad znalezc za 400-500zl, nowy i oryginalny. Taka sama jezdzi w wielu innych nissanach, w tym w moim 2.2 dCi.

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Jak chodzi o części do Nissanów to polecam gościa z miejscowości Działy koło Wielunia. Ma aukcje na allegro, nie pamiętam jaki nick tam ma, ale na pewno znajdziecie :) Zaopatruję się u niego w oryginalne choć używane części i jest ok. Kupiłem u niego m.in. przepływomierz, kołnierze osłaniające tarcze hamulcowe, wybitą szybę boczną pasażera, cewkę zapłonową, cały zacisk hamulcowy i kilka innych, mniejszych części. Jakość bardzo dobra - tak twierdzi mój mechanik z Przybkowic. Sam od niego chyba już kupuje, bo wziął ode mnie numer i sam sobie do niego dzwoni jak coś potrzebuje. :)

 

Również polecam! Rzetelny gość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja robiłem to bardzo dawno, ale wydaje mi się że można zrobić następująco:

1.Nie odpinamy złącza, ponieważ mierzymy napięcie na jakim pracuje przepływka,

2. Łapiemy masę na samochodzie

3. Lekko wkłuwamy się końcówką próbnika w izolację przewodów i kolejno szukamy na którym występuje napięcie (u mnie z tego co pamiętam był to kolor zielony, ale okazuje się, że nie jest to ujednolicone i w mogą występować  różne kolory przewodów)

4. Pamiętaj, że przed przystąpieniem do pomiarów silnik musi mieś temp. roboczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam dzis ja sprawdzilem stan przeplywomierza po tym jak auto nie chcialo wiecej jechac jak 170km/h i pomiar wyszedł tak

bieg jałowy cos koło 2,5v

4000 obr/min to ponad 5,5v

napiecia zasilajace przepływke to kolo 16v

skad tak duze napiecia czy to przez chip ktory mialem robiony w styczniu

a z czipem powinien jechac tak ze 190km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam dzis ja sprawdzilem stan przeplywomierza po tym jak auto nie chcialo wiecej jechac jak 170km/h i pomiar wyszedł tak

bieg jałowy cos koło 2,5v

4000 obr/min to ponad 5,5v

napiecia zasilajace przepływke to kolo 16v

skad tak duze napiecia czy to przez chip ktory mialem robiony w styczniu

a z czipem powinien jechac tak ze 190km/h

 

 

Witam jestem nowy. Mam problem z moją Almerką 2,2di. Mianowicie problem zaczął się od wakacji i trwa nadal. Objaw jaki u mnie występuje to straszny muł. Poczytałem troche na forach i pierwszą rzecz jaka należy sprawdzić jest odłączenie wtyczki od przepływomierza i tak zrobiłem. Autko po odłączeniu przepływki jest nie do poznania, ale wtedy świeci się check. Zakupiłem więc przepływomierz Bosha. Po założeniu i próbie testu auto od razu zrobiło się zrywniejsza ale po jakimś czasie ok 5 minut auto zaczeło słabnąć i dalej się świeciła kontrolka check(jesli tez ktoś tak ma sprawdźcie u siebie żarówki stopu wymieniłem i kontrolka zgasła). Wymieniłem tak 3 przepływki i objaw dalej taki sam. Pojechałem z moją Alma do Krakowa "specjaliści" stwierdzili ze to wina turbiny że siadnięta(ale skoro bez przepływki zapierdziela 150-160km/h). Nastepnego dnia pojechałem do znajomego mechanika stwierdził ze turbina dobra tylko jest zacięta klapka w turbinie, naprawił ją i sprawdził że turbina jest 100% dobra. Samochód jest dalej mułem. Prosze pomóżcie bo już ręce rozkładam i nie wiem co zrobić :(.

Z góry dzieki za odpowiedź.

 

P.S. we wrześniu jak byłem na podłączeniu almerki wyszedł błąd pedału gazu albo hamulca dokładnie nie pamiętam ale to było jednorazowo i komputery nic juz nie pokazują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzis ja sprawdzilem stan przeplywomierza po tym jak auto nie chcialo wiecej jechac jak 170km/h i pomiar wyszedł tak

bieg jałowy cos koło 2,5v

4000 obr/min to ponad 5,5v

napiecia zasilajace przepływke to kolo 16v

skad tak duze napiecia czy to przez chip ktory mialem robiony w styczniu

a z czipem powinien jechac tak ze 190km/h

 

Dziwna sprawa z Twoją przepływką. Nie mam już n16 ale pamiętam że jak miałem problemu z dynamiką i mierzyłem przepływkę to wartości napięcia nie zmieniały się liniowo na uszkodzonym przepływomierzu. Po wymianie przepływomierza na nowym pamiętam że napięcie odpowiadało dokładnie obrotom silnika tj 2tys obrotów - 2v, 4tyś -4v. a i jeszcze jedno. Moja 2,2di bez chipa leciała 190km/h, ale to był już kres jej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Przepraszam bardzo , chciałbym sprawdzić swoja przepływkę w almerze N16 1.5 90KM benzyna, czy możecie mi napisać rozpiskę napięć , jakie maja być prawidłowe przy jakich obrotach, i jaki kabel za co odpowiada  na przepływce ? Wiem że to było na forum ale linki już dawno wygasły, proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...