Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tankowanie w garażu gazem ziemnym


Gość kazek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przeczytałem na onecie taka notke że jest mozliwość tankowania w domu gazem ziemnym przy pomocy specjalnej sprężarki. I oto pytanie czy jest wogóle możliwe jazda na gazie ziemnym na typowej instalacji lpg, czy ktoś może wie wiecej na ten temat :?: Ile taka sprężarka kosztuje i gdzie ewentualnie możan dostać taki sprzet :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
przeczytałem na onecie taka notke że jest mozliwość tankowania w domu gazem ziemnym przy pomocy specjalnej sprężarki. I oto pytanie czy jest wogóle możliwe jazda na gazie ziemnym na typowej instalacji lpg, czy ktoś może wie wiecej na ten temat :?: Ile taka sprężarka kosztuje i gdzie ewentualnie możan dostać taki sprzet :?:

Otóż na zwykłej instalacji LPG w żadnym wypadku nie możesz jeździć na gazie ziemnym. Instalacja, która Ci to umożliwi na dzień dzisiejszy kosztuje w granicach 7-8 tysięcy zł. Jest całkiem inna niż standardowe LPG, wybebeszają dużo większą cześć silnika. Ponadto gaz ziemny jest przechowywany pod znacznie wyższym ciśnieniem ( jeśli dobrze pamiętam to rząd 200 atmosfer ). Na dzień dzisiejszy zbiorniki są jeszcze na tyle duże, że żeby zapewnić rozsądny zasięg ( rzędu 300 km ) muszą zająć cały bagażnik. Na szczęście niedługo zastąpią je zbiorniki kompozytowe, które można będzie normalnie wrzucać w koło. Silnik z taką instalacją nie doświadcza spalania stukowego, dlatego pracuje znacznie ciszej niż na benzynie. Zresztą autko przerobione na CNG ( gaz ziemny ) nie ma już możliwości jazdy na benzynie...

Także na dzień dzisiejszy to chyba jeszcze pieśń przyszłości, choć takie zasilanie mają już niektóre tabory autobusowe kilku miast w Polsce, no i Dolnośląska Spółka Gazownicza ;) Oni sobie tankują po 40 gr za metr sześcienny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
przeczytałem na onecie taka notke że jest mozliwość tankowania w domu gazem ziemnym przy pomocy specjalnej sprężarki. I oto pytanie czy jest wogóle możliwe jazda na gazie ziemnym na typowej instalacji lpg, czy ktoś może wie wiecej na ten temat :?: Ile taka sprężarka kosztuje i gdzie ewentualnie możan dostać taki sprzet :?:

Zresztą autko przerobione na CNG ( gaz ziemny ) nie ma już możliwości jazdy na benzynie...

Nie zgodzę się z Tobą. Są też instalacje CNG które współpracują z zasilaniem benzynowym. Tu jest adres z krótkim opisem takiej instalacji: http://www.stadtwerke-buxtehude.de/erdgas_erdgasauto.htm wynika stąd, że są 2 rozwiązania, jedno to wyłącznie gaz ziemny, inne to z przełącznikim gaz ziemny/benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Nie zgodzę się z Tobą. Są też instalacje CNG które współpracują z zasilaniem benzynowym. Tu jest link do krótkiego opisu takiej instalacji: <http://www.stadtwerke-buxtehude.de/erdgas_erdgasauto.htm>

No dobra, ja nie jestem w temacie od jakiegoś czasu. Jakieś pół roku temu rozmawiałem z facetem, który montuje takie instalacje i wtedy powiedział mi, że na benzynie nie da się już jeździć i na poparcie swojej opinii zaprezentował auto pozbawione modułu wtrysku paliwa. Od tamtej pory przypuszczam że dość sporo mogło się zmienić. Poza tym co Niemcy to nie Polska ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Tu jest test auta z takim podwójnym zasilaniem. Pochodzi z 2002 roku. Pewnie że Niemcy to nie Polska, ale nie pisz że nie ma aut z zasilaniem cng/benzyna skoro takie istnieją i to od dawna

http://www.lycos.de/startseite/auto/news_s...und-erdgas.html

Faktycznie taka Zafira już dość dawno jeździła. Nawet była swego czasu opisana w Auto Świecie.

Poza tym przyznałem się już do błędu, nie musisz mnie już atakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko spokojnie panowie ja tylko zadałem pytanie na temat CNG (juz dowiedziałem skrótu gazu ziemnego) no ale widzę, że to jeszcze jeszcze daleka droga by upowszechnic jazdę na tym gazie na obecnych instalacjach... a szkoda też chciałbym tankować w metrach sześcienych po 40 groszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
a szkoda też chciałbym tankować w metrach sześcienych po 40 groszy :)

Po pierwsze to cena dla wybrańców, a po drugie to jeden metr sześcienny przekłada się w spalaniu na jeden litr, więc to nie tak wiele ;)

 

to zaden atak nie gniewaj się Stranger

Spoko, ja też nie powinienem wygłaszać niepotwierdzonych opinii ;) Nie gniewam się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja, która Ci to umożliwi na dzień dzisiejszy kosztuje w granicach 7-8 tysięcy zł.

 

a ja za to wyczytalem w gaziecie (nie pamietam juz jakiej) ze koszt takiej instalacji to ok.3 tys.Osiagi takie same jak na benzynie, nie traci sie nic tak jak w przypadku LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po drugie to jeden metr sześcienny przekłada się w spalaniu na jeden litr, więc to nie tak wiele ;)

 

To coś jest nie tak albo ja nie czaje.

 

W 1 metrze sześciennym jest 1000 litrów z tego co mi wiadomo.

 

PS Po Wrocławiu jeździ cała masa autobusów na CNG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...