Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera N15 Motion - Grucha jr


grucha jr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przedstawiam moje autko, kupiłem je w sierpniu 2008 roku. Samochód sprowadzony z Niemiec w Polsce jestem 2 właścicielem.

 

MODEL: Almera N15 Motion, rocznik 1998

SILNIK: GA14DE

UKŁAD DOLOTOWY: seria

UKŁAD WYDECHOWY: seria

UKŁAD NAPĘDOWY: FWD

UKŁAD HAMULCOWY: seria, 4x tarcze + ABS

ZAWIESZENIE: przód na sprężynach Eibach'a -30mm

KOŁA: felgi Exclusive Line Q 16", szerokość 7", ET 15, opony 195/50R16

CAR-AUDIO: coś tam gra

ŚRODEK: seria, 4x Airbag

BODY-KIT: GTI look + dokładka z przodu od Renault Megane I, przednie kierunki bez "pomarańczy" z ciemnym bokiem na wzór GTI, boczne kierunki białe

 

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ: pozbycie się rdzy, polerka lakieru, dodanie trochę mocy (może jakiś SWAP :D )

 

ZDJECIA:

3a4e4dde6b25ef98.jpg

aee8432ca0158f8d.jpg

ac9f8f5949e50c93.jpg

836a2557ec89c12f.jpg

0a1c8a85d59b7281.jpg

0bdd44add184825d.jpg

d52ae117d2af89c8.jpg

 

Zapraszam do komentowania.

Pozdrawiam

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko na prawdę ładnie się prezentuje na tych felgach ;) ...te foty utwierdzają w przekonaniu, że wieloramienne alu w N14/N15 to podstawa.

Przydałoby się tył trochę zglebić i sprawdzić jaką mocą się to GA14 legitymuje :one:

Dokładka bardzo wzbogaca wygląd przodu auta ale ja chyba zdecydowałbym się na tą z Laguny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAWIESZENIE: przód na sprężynach Eibach'a -30mm

Wytłumacz mi czemu tylko przód jest położony? Przecież to auto musi się tragicznie prowadzić w zakrętach... Poza tym ze swojego doświadczenia stwierdzam, że fabryczny amor + twarda, krótka sprężyna, to zły pomysł. Lepiej zrobić odwrotnie. No chyba, że autko jest zrobione tylko dla wyglądu. :)

 

 

KOŁA: felgi Exclusive Line Q 16", szerokość 7", ET 15, opony 195/50R16

 

Koła bomba... :) Bardzo ładnie się na nich prezentuje!

 

Pozdrawiam,

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładka bardzo wzbogaca wygląd przodu auta ale ja chyba zdecydowałbym się na tą z Laguny...

 

Szukałem od Laguny ale ciężko coś sensownego trafić, a za tą zapłaciłem 40zł :D

 

Wytłumacz mi czemu tylko przód jest położony? Przecież to auto musi się tragicznie prowadzić w zakrętach...

 

Na tych kołach prowadzi się jak przyklejony! Oczywiście po gładkim asfalcie... Na dziurach jest nie ciekawie. Ale przy odjęciu gazu można czasami bokiem polecieć ;) A przy tej mocy silnika nic lepszego nie jest narazie potrzebne... Nawet Coobcio jak mi springi zakładał to powiedział że tył może być bardziej miękki. Pozatym jakbym tył posadził o 30mm to przód znowu byłby wyżej, a tego nie lubię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym jakbym tył posadził o 30mm to przód znowu byłby wyżej, a tego nie lubię...

 

To tylko INTRAX i ustawień do bólu :)

 

A wóz piękny i widać dopieszczony egzemplarz, szkoda tylko że 1.4 ;)

 

ps. a lampy przednie masz ori po lifcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 1.4 trochę za mało... Brakuje mocy :/ Jak uporam się z blachą to trzeba będzie pomyśleć o jakimś mocniejszym sercu :)

Lampy ori po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 1.4 trochę za mało... Brakuje mocy :/ Jak uporam się z blachą to trzeba będzie pomyśleć o jakimś mocniejszym sercu :)

Lampy ori po lifcie.

 

 

Heh, to nie lepiej było od razu GTi-ka kupić :)... trochę więcej pali jak 1.6, a reszty to nie trzeba tłumaczyć ;)

 

no ale tak czy owak powodzenia w modach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz masz ladna almerke to wkladaj ga16 i modyfikuj ten silnik ...

 

 

Eeeeeeeee wkładaj tam SR16VE!!!!!!!! Zmienne fazy rozrządu pięęęęknie brzmią! :)

A tam o wiele więcej zrobisz niż w GA... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to nie lepiej było od razu GTi-ka kupić

W sumie to Almerę kupiłem przypadkowo ;) Szukałem czegoś innego ale spodobała mi się więc kupiłem... Teraz trochę żałuję że przynajmniej nie 1.6...

jak juz masz ladna almerke to wkladaj ga16

Też o tym myślałem, albo sprzedam i kupię GTI :D

 

[ Dodano: Wto 28 Kwi, 2009 14:07 ]

Eeeeeeeee wkładaj tam SR16VE!!!!!!!!

To już by było coś, ale miał to być samochód do które będę mało wkładał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już by było coś, ale miał to być samochód do które będę mało wkładał :D

 

No przecież SR16VE większy objętościowo nie jest :P

 

Hehe dobre! Tak właśnie powiem mojej pani jak będzie krzyczeć że ciągle pakuję kasę w samochód :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież SR16VE większy objętościowo nie jest :P

 

a niestety jest bo blok to SR20 z mniejszym skokiem tłoka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość GrzyBek80

Piękna Almerka: felgi, lakier, przednie światła - robi wrażenie!!! Model po lifcie to jest to. Jak szukałem Almery, to za cholerę nie chciałem takiego zderzaka, ale jak zobaczyłem Pulsara zmieniłem zdanie (niestety po fakcie).

A moc można podnieść do tych 100KM w tym silniku i będzie przyzwoicie (na jakiś czas), później znowu braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zapisałeś się do projektów i prezentacji :) Więc napisz, co z tak piękna Nyską chcesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisałeś się do projektów i prezentacji :) Więc napisz, co z tak piękna Nyską chcesz zrobić.

jak dla mnie Kolega już wystarczająco zrobił ;)

BTW grucha niezłą scenerię wybrałeś na robienie zdjęć...chodzi mi i o ten napis na murze :rofl::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc napisz, co z tak piękna Nyską chcesz zrobić.

W pierwszym poście wszystko jest ;) Na razie muszę zająć się blachą, czyli pozbycie się rdzy i polerka lakieru. Co do osiągów to może SWAP na 1.6, bo dłubanie w 1.4 nie ma sensu... A zmiana silnika to chyba najłatwiejszy sposób na dodanie mocy.

 

BTW grucha niezłą scenerię wybrałeś na robienie zdjęć...chodzi mi i o ten napis na murze

Hehe nie zwróciłem na to uwagi... Ogólnie to jakiś analfabeta to pisał, powinno być "Karol mój" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wow ale odkop mojego tematu ;-) Tu jest temat o rozklejaniu lamp i kierunków, były też zdjęcia ale część wygasła... http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/45410-rozklejanie-lamp-przod-i-kierunkow-fotki/

Ogólnie to rozkleiłem kierunki, wyjąłem pomarańczową bańkę i starłem z boku tą srebrną farbę. No i włożyłem żarówki Osram Diadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Domanisko

Wielce przepraszam za odkopywanie tematu, ale sporo sie naszukalem, a nawet specjalnie zarejestrowalem, aby spytac ;)

Mianowicie... jakis czas temu zakupilem sobie GTI i teraz doprowadzam do porzadku owy zakup;)

Uwaga pytanie brzmi: czy te felgi z ET15 nie obcieraja Ci o nadkola? (bo teoretycznie powinno byc 32 max...)

Pytam dlatego, poniewaz posiadam w piwnicy w miare przyzwoite felgi z ET28 i zalezy mi na odpowiedzi wprost, czy z felga o ET28, opona 195-205/50-55 i z rantem ochronnym nie bedzie mi delikatnie mowiac napierniczac o nadkole/blotnik? Felgi sa po mojej starej Hance (civic 4gen - oczywiscie zajezdzona i zezlomowana, ale od tamtych zamierzchlych czasu bardzo zmadrzalem ;)) wiec pasowac beda jezeli chodzi o rozstaw i srodek (przynajmniej z takiego zalozenia wychodze)... w Hance obcieraly, no ale w koncu Almerka wieksza ;)

 

zapomnialem dodac, ze moje felgi maja 15cali ;)

Edytowane przez Domanisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu mam obniżone zawieszenie i utwardzone i jest ok. Tył jest na standardowych sprężynach i jak jeżdże w 2 osoby to jest ok, nic nie obciera. Ale jak usiądą z tyłu 2 osoby albo załaduje się ostro kufer to na większych dziurach potrafi obetrzeć. Mam założone plastikowe nadkola z tyłu i o nie obciera, bez tych nadkoli prawdopodobnie by nie obcierało. Dużo jeszcze zależy od szerokości felgi, ale wydaje mi się że nie powinno obcierać. Tylko nie przesadzaj z szerokością i profilem opony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...