Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Smarowanie tulei wahacza górnego w P11.


Gość Stranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Około roku czasu temu.Teraz wsadzilem drugi, bo tamte sie zniszczyly ale z mojego powodu gdyz mialem krzywe tarcze i przy hamowaniu strasznie bily i przez to wytlukly sie wachacze.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, czyli rozumiem że nie możesz nic powiedzieć o trwałości wachaczy bedą cych obecnie w sprzedaży? bo jakiś czas temu fachman też polecał 555 a teraz już nie :? i bądź tu mądry człowieku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich, jestem tu nowy i czytam o tych tulejkach, wahaczach itp. Temat nie obcy każdego usera Primerek. Sorry, jest tu tyle wątków na ten temat, że nie wiem w którym pisać. Chciałem zaproponować mój typ rozwiązania problemu. Nie musimy wymieniać wahaczy. Wystarczy, że ktoś sprytny utoczy plastikowe nakładki na te nieszczęsne tulejki z polipropylenu. Oczywiście można się zabawic w równoczesną wymiane tulejek, ale nie jest to konieczne. Po takiej naprawie zrobiłem 70 kkm i nic nie piszczy :roll: , a oczywiście wcześniej kombinowałem z tulejkami i wahaczami co chwilę. Moja P10 ma już ponad 400 kkm. Koszt takiej roboty to 12 zł za materiał i 2 flaszki wódki dla tokarza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzu nie ma, bo dałem gościowi zdemontowany wahacz, tulejki i podkładki i dokładnie wszystko dopasował. Aha - te podkładki to niestety niewymienna część, więc albo je utoczysz i dopasujesz, albo usisz kupić cały wahacz. Pierwsze przetaczanie zakończyło się częściowym niepowodzeniem , ponieważ w zimie OK, a latem skrzypiało (rozszerzalność cieplna metali), drugie toczenie było popatre zdłutowaniem plastikowych podkładek na dłutownicy (oryginalne nie mają przekroju owalnego, tylko jakby taka niepełna harmonijka) - efektem tego powstały maleńkie rowki na podkładkach przez które przechodził smar - teraz już nie skrzypi. Luzów nie ma ponieważ użyliśmy twardszy polipropylen od oryginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...