Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Co może wpływać na większe spalanie ?

Guest pk007
 Share

Recommended Posts

Guest pk007

Witam

Wiem że to trywialne pytanie ale jak duży wpływ na spalanie mogą mieć świece, przewody i filtry. Chodzi mi o ile więcej może palić benzyny.

Guest umas

Na pewno wypalone świece i zakurzony filtr powietrza ma wpływ na spalanie,ale nie wiem czy ktoś ci dokładnie odpowie ile więcej paliwa spali samochód.

Pozdrawiam!

Guest dante79

Witam jeśli jeździsz na gazie filtr powietrza i świece mają bardzo duży wpływ na spalanie i dynamike samochodu przy benzynce też. A ile dokłądnie może więcej palić no tutaj to trzeba by procentowo jakoś to określic bo każde auto ma inny silniczek, ale tego napewno ja nie wiem i nikt nie jest w stanie tego okreslic bo stan filtra czy świec może być różny myśle ze jest to w granicach miedzy 20 a 30%. Jeśli ktos ma dokąłdniejsze dane prosze o korekte mojej wypowiedzi.

primera jest moim 3-cim samochodem z instalacja gazowa i z tego co juz wiem to filtr powietrza to jest podstawa (musi byc czysty), a swiece tez by sie przydalo od czasu do czasu zajrzec,ewentualnie przeczyscic lub wymienic :D

• 4 weeks later...
Guest ercikbercik

BRUDNY FILTR POWIETRZA CZY WYPALONE ŚWIECE MAJĄ BARDZO DUŻY WPŁYW NA SPALANIE JA SIĘ PRZEKONALEN SAM MAM PRIMKE 2LITERKI Z GAZEM. AUTKO PALILO MI OD 13 DO 18 LITERKÓW GAZU A TERAZ PO WYMIANIE PALI MI OD 9 DO 12 LITERKÓW. TAKZE TERAZ BEDE TEGO PILNOWAŁ. ZALECA SIE CO 10000 WYMIANE SWIEC

• 2 years later...
Guest krzych67

Moje auto chyba nie miało w Niemczech wymienianych świec i jak wykręciłem to mi szczęka opadła. Od razu zmieniłem ale pojawiło się lekkie przerywanie. Filtr powietrza oczywiście też zmieniłem ale auto jakby stało się słabsze. Jak myślicie, czy nowe świece przestawiły coś w komputerze? Myśłę o wymianie przewodów, ale muszę znależć coś porządnego. Przerywanie czuć nawet na benzynie. Zdziwiło mnie to bo świece stare były tak wypalone a nie przerywało.

Guest mdzalewscy

ja miałem zamulone autko to mi paliło w miescie 17litry benzyny (V6 3.3), jak wymieniłem filtr powietrza i odmuliłem autko (przegoniłem parę razy pod red line'm) to mi teraz pali 15litry miasto i to gazu. Auto waży 2 tony i automat