Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mas N16


Gość Mas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zbierałem się od dawna żeby coś tu napisać i w końcu ten czas nadszedł.

 

Model auta: Almera N16

Silnik: QG18DE

Rok produkcji: 03/2000

Masa: wg briefu 1280kg + 20kg hak => nominalnie 1300kg... + co nie co audio...

Wydech: kolektor 4-2-1, reszta przelot 2", 2 tłumiki środkowe + końcowy

Dolot: CAI Fujita 2,5"

Koła: BFGoodrich Profiler2 185/65R15 na Enzo X

Zawieszenie w trakcie: jest już - Weitec -30/-30

Nadwozie:

-wszystko poza boczną listwą w kolorze nadwozia

-klamki w chromie

Wnętrze:

-skrócona dźwignia zmiany biegów,

-full opcja wyposażenia dla tego rocznika

Audio:

-jak w podpisie - gra i buczy

Zdjęcia można obejrzeć tu:

>PJ<

 

Hamownia:

1) ze stożkiem na przepływce:

118KM@6136RPM

159Nm@2715RPM

2) ze stożkiem przesuniętym za akumulator:

118KM@6103RPM

162Nm@4395RPM

Wykresy nałożone na siebie (obecny bardziej mi się podoba)

nissanhamdolot.th.png

 

G-Tech:

Katalogowo: 0-100km/h - 11,1s

Zmierzone: 0-100km/h - 9,97s

 

Plany:

-opanować zaczątki rdzy na tylnej klapie,

-ogarnąć do końca zawieszenie - amortyzatory Kayaba Ultra SR

-rozpórka na przód

-ECU Master

-porting kolektora dolotowego

-przepustnica minimum fi60

 

Pozdro

Edytowane przez Mas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no! nareszcie jakiś bliski sąsiad zaczął modować swój wóz... jak narazie byłem sam w naszym " East Side " ;) dość często widzę Twój wóz rano w drodze do pracy P.S ładnie mruczy :D będzie trza ogarnąć jakiś micro spot jak ogarne swoja GT do końca...

 

Pozdro !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamownia:

ze stożkiem na przepływce:

118KM@6367RPM

152Nm@2825RPM

Powiem tak moc realnie wyszła ale moment pan ci zaniżył - pewno u ciebie nie robił patentu z doborem przełorzenia, jak coś zmodujesz to następnym razem się naniesie korektę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no! nareszcie jakiś bliski sąsiad zaczął modować swój wóz... jak narazie byłem sam w naszym " East Side " ;) dość często widzę Twój wóz rano w drodze do pracy P.S ładnie mruczy :D będzie trza ogarnąć jakiś micro spot jak ogarne swoja GT do końca...

 

Pozdro !!!

No jak najbardziej :)

Można się będzie ustawić np. pod Tesco, albo jak zdążysz z GT to 13 maja jest mini spot Wawa wschód pod M1 w Markach :)

I mrugnij światłami jak lecisz rano ;)

 

[ Dodano: Pią 01 Maj, 2009 10:52 ]

Powiem tak moc realnie wyszła ale moment pan ci zaniżył - pewno u ciebie nie robił patentu z doborem przełorzenia, jak coś zmodujesz to następnym razem się naniesie korektę :D

Będę się chciał jakoś teraz pomierzyć - zobaczymy jak długość dolotu wpłynęła.

Wg. dupochamowni góra się ciut poprawiła, a na dole nie widzę żadnej różnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mas... szczerze: ile bierze Ci oleju QG18?

Zazdroszczę Ci cierpliwości do tego silnika. Gdybyś potrzebował, mam w razie czego cały kompletny motor QG18 z przebiegiem 37tys km... do tego skrzynię, sprzęgło i komputer.

 

Pozdrawiam,

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mas... szczerze: ile bierze Ci oleju QG18?

Zazdroszczę Ci cierpliwości do tego silnika. Gdybyś potrzebował, mam w razie czego cały kompletny motor QG18 z przebiegiem 37tys km... do tego skrzynię, sprzęgło i komputer.

 

Pozdrawiam,

Piotrek.

No właśnie nie bierze ani kropli :D Moje wytłumaczenie jest takie, że jako że był to pierwszy miesiąc produkcji N16 w UK to Japończycy jeszcze patrzyli Angolom dokładnie na ręce, a może i trochę części swoich przywieźli ;)

Wcześniej jeździł na Castrolu, teraz na Motulu i nie dolewam nic a nic :one:

I to umacnia mnie w postanowieniu, że warto próbować coś z nim zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mas... szczerze: ile bierze Ci oleju QG18?

Zazdroszczę Ci cierpliwości do tego silnika. Gdybyś potrzebował, mam w razie czego cały kompletny motor QG18 z przebiegiem 37tys km... do tego skrzynię, sprzęgło i komputer.

 

Pozdrawiam,

Piotrek.

No właśnie nie bierze ani kropli :D Moje wytłumaczenie jest takie, że jako że był to pierwszy miesiąc produkcji N16 w UK to Japończycy jeszcze patrzyli Angolom dokładnie na ręce, a może i trochę części swoich przywieźli ;)

Wcześniej jeździł na Castrolu, teraz na Motulu i nie dolewam nic a nic :one:

I to umacnia mnie w postanowieniu, że warto próbować coś z nim zrobić :)

 

Mas...

Tu nie chodzi o sposób w jaki ten silnik został zmontowany przez ekipę za niego odpowiedzialną danego dnia produkcji.

Konstrukcyjnie... to kicha... i kichą zawsze będzie. Zaczniesz podnosić moc itd, nie zdziw się jak wydmuchnie Ci uszczelkę itd...

Też miałem ten motor i też chciałem go robić, ale dowiedziałem się jakie są fakty i zrezygnowałem. :)

Teraz Ciebie próbuję uchronić przed zrobieniem błędu. :)

 

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, że o QG18 mówi się delikatnie mówiąc źle, ale zauważ, że tego silnika są 3 wersje - może jedna (w sensie ta moja) jest lepsza od dwóch pozostałych :) Z tego co widzę po różnych forach to roczniki 2000 i 2001 przeważnie nie biorą oleju - późniejsze biorą i to sporo. A uszczelkę kontroluję profilaktycznie i susza :D

 

[ Dodano: Pią 01 Maj, 2009 21:44 ]

Widać zmiana dolotu się pojawiła. I poprawiły się efekty??

Wydaje mi się, że jest lepiej - w przyszłym tygodniu hamownie odwiedzę i się potwierdzi (bądź nie) to odczucie. I dźwięk się zmienił ze stożka i to bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, że o QG18 mówi się delikatnie mówiąc źle, ale zauważ, że tego silnika są 3 wersje - może jedna (w sensie ta moja) jest lepsza od dwóch pozostałych :) Z tego co widzę po różnych forach to roczniki 2000 i 2001 przeważnie nie biorą oleju - późniejsze biorą i to sporo. A uszczelkę kontroluję profilaktycznie i susza :D

 

[ Dodano: Pią 01 Maj, 2009 21:44 ]

Widać zmiana dolotu się pojawiła. I poprawiły się efekty??

Wydaje mi się, że jest lepiej - w przyszłym tygodniu hamownie odwiedzę i się potwierdzi (bądź nie) to odczucie. I dźwięk się zmienił ze stożka i to bardzo :)

 

No jak uważasz... ja kocham turbo... nic mi go nie zastąpi :D

QG18 mam na palecie i to słuszne miejsce dla niego w moim przypadku, bo tam jest bezpieczny, a ja bym go zajeździł. :D Jak tylko przejąłem autko, od razu wyrzuciłem silnik z komory... :P Przejechałem na nim może z 3tys km. :D Wcześniej jeździła kobieta... ;)

 

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak uważasz... ja kocham turbo... nic mi go nie zastąpi :D

Jest takie USA forum qg18de.net i tam piszą o zaturbianiu tego silnika i im to w Sentrach QG18 jeździ - ale nie jest składane w UK... pod 230KM je wyciągają bez problemów... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak uważasz... ja kocham turbo... nic mi go nie zastąpi :D

Jest takie USA forum qg18de.net i tam piszą o zaturbianiu tego silnika i im to w Sentrach QG18 jeździ - ale nie jest składane w UK... pod 230KM je wyciągają bez problemów... :/

 

Chyba bym nie ryzykował z Twoim silnikiem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie - autko zostaje N/A :)

Tylko podałem przykład, co w usa z niby tym samym silnikiem robią :D

I QG18DE ma tam 126KM i 174Nm...

 

[ Dodano: Wto 05 Maj, 2009 17:45 ]

Wrzuciłem wykres z hamowni z nowym dolotem - (niewielka ;) ) poprawa jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie - autko zostaje N/A :)

Tylko podałem przykład, co w usa z niby tym samym silnikiem robią :D

I QG18DE ma tam 126KM i 174Nm...

 

[ Dodano: Wto 05 Maj, 2009 17:45 ]

Wrzuciłem wykres z hamowni z nowym dolotem - (niewielka ;) ) poprawa jest

 

A tak na marginesie jeśli chcesz ładnie poprawić wizualną stronę swojego autka, włóż reflektory od N16 po faceliftingu. :D Sam tak zrobiłem i się mega autko zmieniło. ;)

Trzeba tylko poprzeczki wyciąć za reflektorami i już. :D

 

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko takie: gdzie kupiles (bądz jak zdobyłes) reduktor na przepływomierz do stozka??

Zrobili mi go na znajomej narzędziowni :)

Jak masz jakąś w okolicy to zrobią Ci to za grosze - rura 2,5", rozstaw otworów pod śruby do przepływki 60mm symetrycznie. Na Alledrogo też pewnie taki znajdziesz - zapytaj jeszcze Olej'a skąd swoją zdobył.

 

[ Dodano: Czw 07 Maj, 2009 16:48 ]

A tak na marginesie jeśli chcesz ładnie poprawić wizualną stronę swojego autka, włóż reflektory od N16 po faceliftingu. :D Sam tak zrobiłem i się mega autko zmieniło. ;)

Trzeba tylko poprzeczki wyciąć za reflektorami i już. :D

 

Piotrek.

Wiesz, kiedyś chodziło mi to po głowie, ale z czasem bardziej zaczęły mi się podobać te które mam ;) Może i wyglądają mniej nowocześnie, ale jak dla mnie są jednak ładniejsze od tych po lifcie i ładniej świecą :)

Jak już coś bym działał z wyglądem, to mam od dawna w planach delikatne przyciemnienie szybek - tyle, że nie mam czasu, żeby samochód gdzieś wstawić na ten zabieg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kiedyś chodziło mi to po głowie, ale z czasem bardziej zaczęły mi się podobać te które mam ;) Może i wyglądają mniej nowocześnie, ale jak dla mnie są jednak ładniejsze od tych po lifcie i ładniej świecą :)

Jak już coś bym działał z wyglądem, to mam od dawna w planach delikatne przyciemnienie szybek - tyle, że nie mam czasu, żeby samochód gdzieś wstawić na ten zabieg ;)

 

Aaaa no co Ty... nie rob zadnych ciemnych szyb... masakra...

A co do reflektorów miałem jedne i drugie i muszę Cię zmartwić, ale te stare w ogóle nie świecą. ;)

Tu masz soczewki... jakim cudem mają świecić lepiej zwykłe lustra? :)

 

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa no co Ty... nie rob zadnych ciemnych szyb... masakra...

A co do reflektorów miałem jedne i drugie i muszę Cię zmartwić, ale te stare w ogóle nie świecą. ;)

Tu masz soczewki... jakim cudem mają świecić lepiej zwykłe lustra? :)

 

Piotrek.

Jak będę robił, to o oczywiście nie na zupełnie czarno - chciałbym przyciemnić drzwi przednie, tylne i klapę o jakieś 15%. Tak, żeby miały odpowiednią przepuszczalność (żeby dowodu nie stracić ;) ), czyli max 30% (obecnie są z seryjnym filtrem UV, czyli już nie są w 100% białe). Mniej więcej będę celował w coś takiego jak w Almie Olej'a.

Moim zdaniem prezentuje się wtedy lepiej :)

Co do świateł, to niby powinny być sporo lepsze soczewki, ale porównywałem z Almą po lifcie kumpla z pracy i wcale nie ma wielkiego wow :D

Poza tym dla pełnego efektu pasowałoby też, żebym sobie halogeny na soczewkowe wymienił przy takiej operacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie zacznę od tego, że w seryjnym aucie nic bym nie ruszał, bo dopóki autka nie obniżysz, nie posadzisz na większej feldze itd, to każda zmiana wizualna wygląda słabo... ale z drugiej strony to tylko moje zdanie... ;)

 

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na sprężyny -35/-25, są całkiem niedrogie, ale przed kupieniem chciałbym jakąś jazdę testową obniżoną Almą zrobić dla porównania.

Co do felg, to zostają 15 - to samochód do codziennej jazdy i komfort też się liczy ;)

Po ewentualnym obniżeniu mogły by się też pojawić inne oponki o nieco niższym profilu np. 195/55 albo 205/50.

U Ciebie to już inna skala modów - przecierasz nowe szlaki modów w N16 :D

A u mnie tylko skromna rzeźba tego co jest ;)

Mam nadzieję, że docelowo uda mi się przekroczyć osiągi seryjnego SR20De i na tą chwilę to jest celem.

A później zobaczymy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na sprężyny -35/-25, są całkiem niedrogie, ale przed kupieniem chciałbym jakąś jazdę testową obniżoną Almą zrobić dla porównania.

Co do felg, to zostają 15 - to samochód do codziennej jazdy i komfort też się liczy ;)

Po ewentualnym obniżeniu mogły by się też pojawić inne oponki o nieco niższym profilu np. 195/55 albo 205/50.

U Ciebie to już inna skala modów - przecierasz nowe szlaki modów w N16 :D

A u mnie tylko skromna rzeźba tego co jest ;)

Mam nadzieję, że docelowo uda mi się przekroczyć osiągi seryjnego SR20De i na tą chwilę to jest celem.

A później zobaczymy... :)

 

Tylko nie zmieniaj sprężyn jeśli zostaniesz przy fabrycznych amorach, bo autko będzie Ci się prowadziło jak badziew... takie moje skromne doświadczenie. ;)

Lepiej już zostać przy seryjnej sprężynie i założyć mocniejszy amortyzator! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej będę celował w coś takiego jak w Almie Olej'a.

 

Pogadamz na ten temat.

 

Co do felg, to zostają 15 - to samochód do codziennej jazdy i komfort też się liczy

Po ewentualnym obniżeniu mogły by się też pojawić inne oponki o nieco niższym profilu np. 195/55 albo 205/50.

 

Ja mam u siebie R16 205/50 i daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zmieniaj sprężyn jeśli zostaniesz przy fabrycznych amorach, bo autko będzie Ci się prowadziło jak badziew... takie moje skromne doświadczenie. ;)

Lepiej już zostać przy seryjnej sprężynie i założyć mocniejszy amortyzator! :)

A jakie sprężyny zakładałeś, że masz takie złe odczucia z jazdy? Dużo w dół opuszczałeś?

Od początku nie ukrywam, że moja Alma to przede wszystkim dupowóz, więc nie chcę z niej taczki zrobić. Oglądałem sprężyny: Eibachy Pro Kit -30/-30, SPAX SSX -35/-20, Weitec F-Series -30/-30, APEX -35/-35, H&R -35/-35, PI -35/-20.

Cenowo najlepiej wyglądają Weitec, Spax, Apex i PI - pytanie jak wpływają na komfort jazdy vs seria. Gdzieś już tu wyczytałem, że Weitec i H&R są bardzo twarde.

Kolejne pytanie obniżać po równo przód i tył czy tył mniej?

Amortyzatory z tyłu już mam do wymiany - jakieś propozycje co dobrego tu założyć w jakiejś w miarę normalnej cenie?

Standardowo dałbym Kayabę. Znalazłem też jakiegoś Sachsa, no i oczywiście Koni.

 

Na razie zbieram tylko informacje o temacie, żeby sobie nie zmienić w przyszłości na gorsze ;)

Ale w tym roku po kolektorze i wydechu może przyjdzie czas na obniżenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zmieniaj sprężyn jeśli zostaniesz przy fabrycznych amorach, bo autko będzie Ci się prowadziło jak badziew... takie moje skromne doświadczenie. ;)

Lepiej już zostać przy seryjnej sprężynie i założyć mocniejszy amortyzator! :)

A jakie sprężyny zakładałeś, że masz takie złe odczucia z jazdy? Dużo w dół opuszczałeś?

Od początku nie ukrywam, że moja Alma to przede wszystkim dupowóz, więc nie chcę z niej taczki zrobić. Oglądałem sprężyny: Eibachy Pro Kit -30/-30, SPAX SSX -35/-20, Weitec F-Series -30/-30, APEX -35/-35, H&R -35/-35, PI -35/-20.

Cenowo najlepiej wyglądają Weitec, Spax, Apex i PI - pytanie jak wpływają na komfort jazdy vs seria. Gdzieś już tu wyczytałem, że Weitec i H&R są bardzo twarde.

Kolejne pytanie obniżać po równo przód i tył czy tył mniej?

Amortyzatory z tyłu już mam do wymiany - jakieś propozycje co dobrego tu założyć w jakiejś w miarę normalnej cenie?

Standardowo dałbym Kayabę. Znalazłem też jakiegoś Sachsa, no i oczywiście Koni.

 

Na razie zbieram tylko informacje o temacie, żeby sobie nie zmienić w przyszłości na gorsze ;)

Ale w tym roku po kolektorze i wydechu może przyjdzie czas na obniżenie :D

 

Mas,

osobiście jeżdżę na koni i jeśli chodzi o dupowóz, jak najbardziej się nadadzą... :)

Plus tych amorków, to możliwość ich adaptacji, czyli możesz skręcić na ultra twardo albo na miękko... Pozostałych nie znam z doświadczenia, więc się nie wypowiem. Do sportu Koni też nie polecam, jak będzie mnie stać włożę Bilstein. :)

Teraz co do sprężyn, zmieniłbym amortyzatory i został na seryjnej sprężynie, tylko nowej. Chyba, że koniecznie chcesz obniżyć autko dla efektu wizualnego, co rozumiem. Wtedy poszedłbym w -30 lub -35 mm. I chyba po równo... Nie wiem jak będzie Ci się zachowywała furka na różnej wysokości skoku... :) Ja mam albo Eibacha albo Weiteca... nie pamiętam teraz, bo zawiechę robiliśmy daaawno temu. :)

 

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mas weź w środę tą osłonę stożka ;)

Wezmę :D

 

[ Dodano: Wto 12 Maj, 2009 13:35 ]

Mas,

osobiście jeżdżę na koni i jeśli chodzi o dupowóz, jak najbardziej się nadadzą... :)

Plus tych amorków, to możliwość ich adaptacji, czyli możesz skręcić na ultra twardo albo na miękko... Pozostałych nie znam z doświadczenia, więc się nie wypowiem. Do sportu Koni też nie polecam, jak będzie mnie stać włożę Bilstein. :)

Teraz co do sprężyn, zmieniłbym amortyzatory i został na seryjnej sprężynie, tylko nowej. Chyba, że koniecznie chcesz obniżyć autko dla efektu wizualnego, co rozumiem. Wtedy poszedłbym w -30 lub -35 mm. I chyba po równo... Nie wiem jak będzie Ci się zachowywała furka na różnej wysokości skoku... :) Ja mam albo Eibacha albo Weiteca... nie pamiętam teraz, bo zawiechę robiliśmy daaawno temu. :)

 

Piotrek.

Dzisiaj pojechałem na sprawdzenie amortyzatorów i... okazało się, że są ok. Wszystkie mieszczą się w zakresie 71-81%, różnica na jednej osi nie przekracza 5%.

Ściągnę sobie w przyszłym miesiącu z UK sprężyny Weitec'a -30/-30 i od razu przy okazji kolektor 4-2-1 (tu ciekawostka - po samej tylko rejestracji na stronie sklepu cena obniżyła się ze 166 na 144 funty) :D

Zobaczymy jak się będzie jeździło na seryjnych amorach (teoretycznie po obniżeniu o 30mm powinny dać radę) - jak będzie lipa, to na przód pójdą regulowane Koni Sport, a na tył Kayaba.

Pozdro

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...