Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mas N16


Gość Mas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze z ciekawostek: przy okazji odkryłem, że mam z przodu seryjną dolną rozpórkę :D

Wg manuala to też jakaś "opcja", ale jest i ma się dobrze.

zawiasmanual.th.jpg - nr. 25

 

[ Dodano: Wto 07 Lip, 2009 18:54 ]

Wypas !! No ładnie teraz wygląda!

Nie dość, że ładnie to jeszcze w zakrętach fajnie jedzie :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siedzą jednak ciągle seryjne amortyzatory - przód radzi sobie jeszcze całkiem nieźle, ale tył działa słabiutko...

Myślałem o nowych, seryjnych amorach Kayaby albo Sachsa na tył - dadzą radę na krótszych springach? Ktoś ma jakieś inne propozycje co założyć na tył?

Podobno bilstein b6 dają radę do krótszych sprężyn.

 

Nie wiem jak to wygląda u Ciebie, ale mi się wydaje, że przy krótszych sprężynach amortyzator mocno dobija.

Wcześniej miałem civica i założony koni kit 1110 i było o niebo lepiej. Co innego ,że w civicu z tyłu zawieszenie jest wielowahaczowe, a nie belka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się znaleźć i co podejdzie:

Tył:

Kayaba Ultra SR (351028)

Koni 80-2837Sport

 

Przód:

Kayaba Ultra SR (323061 i 323062)

Koni 610-1409Sport

 

Z Bilstein'a nic nie znalazłem - nie produkują chyba dedykowanych do Almery :unsure:

Tył muszę wymienić koniecznie - jak kogoś wiozę z tyłu, to na nierównościach lewituje ;) a nawet jazda w pojedynkę jest trochę uciążliwa...

 

Czy macie inne propozycje co zadziałają z moimi springami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Trochę się podziało w temacie:)

Wjechał kolektor 4-2-1:

dsc00155q.jpgdsc00157m.jpgdsc00158pgd.jpg

Edit: Coś obrazki nie działają - daję linki:

Foto 1

Foto 2

Foto 3

 

Trzeba go było trochę "dostosować" na prasie co widać na drugiej focie bo dwururka zapierała się o miskę olejową;)

Nie ogarnąłem jeszcze tematu drugiej sondy - muszę ją przesunąć gdzieś na dalszą część wydechu bo tu nie ma na nią miejsca - na razie jeżdżę bez:D.

Autko odpycha się przyjemniej - najbardziej zauważalne w zakresie powyżej 4,5kRPM.

Jak ogarnę hamownię to zobaczymy co z tego wyszło

Edytowane przez Mas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyglada ale głupio ze sie o miske olejowa (chyba) opiera

to fota z przymiarki w trakcie podginania - teraz jest minimum jakieś 4-5mm luzu do miski.

 

Dźwięk też się zmienił - znacznie bardziej basowy - jak dla mnie to już dopuszczalna granica głośności.

Tak więc zanim podziałam coś dalej z wydechem potrzebuję naprawdę dobrego i cichego tłumika środkowego na 2 cale albo może nawet dwóch takich;).

A wcześniej muszę zawiechę doprowadzić do porządku - Kayaba Ultra SR musi wejść:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny update.

Ogarnąłem temat drugiej sondy - dzisiaj zostało ładnie wspawane mocowanie sondy w kwasiaka i siedzi już na swoim miejscu :D

Pomimo braku kata check się nie świeci B)

Jeszcze muszę poprawić coś przy tej misce olejowej - niby rury są od niej odsunięte, ale... chyba tam jakąś płytkę z bakelitu albo kawałek azbestu lub czegoś podobnego wsadzę :P

Z rzeczy innych - pod maską jest teraz cieplej - będę musiał zrobić osłonę kolektora albo zostaje bandażowanie - altek się już dobrze ciepły robi.

 

Reszta wydechu musi poczekać - gościu mi ucieka na wakacje - powrót do tematu 15 września.

Jak wróci to coś będziemy rzeźbić - wejdzie 1 lub 2 tłumiki środkowe przelotowe, końcowy zostanie obecny - jest już na 2 cale.

Rury jednak nie kwasiak - będą powlekane aluminium rury stalowe do wydechów.

W międzyczasie do ogarnięcia temat zawiechy - poszukiwania Ultra SRów trwają;)

Edytowane przez Mas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź już na tą hamownię a nie na necie siedzisz :) widzimy się wieczorkiem na m1!

 

szału nie ma...

przyrosty są, ale bardzo nieduże - moim zdaniem dalej wydech go trzyma - za środkowym rura ma po zewnętrznej 39mm(!!!) czyli w środku pewnie coś pod 1,4 cala...

poza tym vs poprzedni pomiar: dzisiaj wacha 95 vs 100 wtedy, stożek był wtedy czysty teraz ma 5,5kkm nalatane bez prania, no i temperatura - dzisiaj było 29,7 stopnia...

do tego dołożyłbym temperaturę pod maską - od kolektora jest baaardzo ciepło - muszę go obandażować...

plusem jest to, że pomimo warunków bariera 120KM została przełamana - celem na tą chwilę jest (tak dla przypomnienia ;) ) 130KM & 180Nm czyli seryjne osiągi SR20De.

jak pogadamy dzisiaj wieczorem to trzeba będzie coś pokombinować, ulepszyć i znowu pomierzyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napiszesz ile w koncu ma mocy i dasz wykres?? :P

 

wykres wrzucę później, bo pendrive w samochodzie został

wyszło 121KM, niutony coś tak jak przed kolektorem - trochę powyżej 160.

mówiłem, że mizernie ale to jeszcze nie jest ostatnie słowo ;)

kolejny pomiar po owinięciu kolektora, wypraniu stożka i na 98-100 oktanach. może też być nieco chłodniej do pomiaru :D

jak nie będzie znaczącej poprawy to czekamy do połowy września na nowy wydech - no chyba, że ktoś dysponuje wolnym wydechem z 2,2Di (fi 45) i chciałby go użyczyć do testów ;).

 

zastanawiam się też na ile wpłynie owinięcie kolektora - gdzieś wyczytałem, że może obniżyć temp pod maską nawet o 60%...

 

a i jeszcze przy okazji reset kompa zrobię na wszelki wypadek :)

 

po wszystkim tak czy inaczej trzeba to będzie jeszcze wystroić :D

Edytowane przez Mas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się też na ile wpłynie owinięcie kolektora - gdzieś wyczytałem, że może obniżyć temp pod maską nawet o 60%...

Czy to prawda??? Ja mam goły. Może warto go owinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się z Tobą na kresce ustawił :) Mody podobne :)

 

Ja już od 2 miesięcy bandażuje swój kolektor i jakoś dalej jest nie za bandażowany, pewnie zrobisz to szybciej niż ja - jestem ciekawy efektu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się z Tobą na kresce ustawił :) Mody podobne :)

 

Ja już od 2 miesięcy bandażuje swój kolektor i jakoś dalej jest nie za bandażowany, pewnie zrobisz to szybciej niż ja - jestem ciekawy efektu!

 

Heh :D

W tym tygodniu bandaże się pojawią :)

Jeszcze muszę resztę wydechu zrobić i zobaczymy co wyjdzie.

Później podstroić trzeba to wszystko i może przy okazji większe wtryski wejdą :)

Trochę do Ciebie daleko żeby się na kresce ustawić, ale co się odwlecze... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg americanosów ori wtryski wystarczają na wszystkie mody N/A. Ja przez ostatni czas miałem strasznie auto przelane w związku z moimi problemami i te wtryski na pewno potrafią dać więcej niż jest w ori mapie. Ze strojeniem to ja czekam na DET III, będzie trochę droższy ale więcej ficzerów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujek_trzcina

Wg americanosów ori wtryski wystarczają na wszystkie mody N/A. Ja przez ostatni czas miałem strasznie auto przelane w związku z moimi problemami i te wtryski na pewno potrafią dać więcej niż jest w ori mapie. Ze strojeniem to ja czekam na DET III, będzie trochę droższy ale więcej ficzerów :)

A co piszą o soft (0.4) turbo? Wtryski wydadzą? Widziałem jeden projekt który wydał na serii (pompa jeno wleciała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co piszą o soft (0.4) turbo? Wtryski wydadzą? Widziałem jeden projekt który wydał na serii (pompa jeno wleciała).

to musieli bardzo malo dmuchac :D seryjne to 215cc. Przy BSFC 0,5 i duty cycle na 80% dadza rade do 130HP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od 4800 juz sie coś załamuje.Na moje trzeba by było wystroic

Do strojenia jeszcze daleka droga...

Wpierw niech ten wydech Fi38mm rodem z Micry 1.0 zmieni na coś luźniejszego chociażby z 2,2Di - choć i tak biednie będzie, jakieś 2 maks 2,25" i do boju o kolejne KM i Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...