Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pompa wspomagania N-14


Gość danson27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość danson27

Witam wszystkich właścicieli nysek. Mam mały kłopot przy Sunny N-14 95r przebieg 240000 km na wolnych obrotach słuchać któreś łożysko przy pasku klinowym nie jest to raczej z alternatora.mechanik straszy mnie że to może być łożysko pompy wspomagania podobno jest ono nie wymienialne czy ktoś z was już coś takiego wymieniał. Poza tym auto jest rewelacja.Czytałem posty o pasku klinowym przy skręconych kołach i to nie jest ten objaw. Pozdrawiam wszystkich sympatyków marki NISSAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danson27

dzieki za odpowiedz bede musiał zrobić tak jak mowisz.Byłem w kolejnym serwisie JC i zasadzka mechanik powiedział zupełnie co innego do wymiany oba łańcuchy rozrządu napinacze i teflony pod nimi .Koszt naprawy mnie przeraził.600,00.tak wiec w kolejnych dniach zdejmę paski klinowe i sprawdze czy to napewno nie łożysko żeby nie robić zbędnych kosztów.To jest polska dwa Serwisy renomowane i dwa rożne zdania.Pozdrawiam szczesliwy poosiadacz N-14 SUNNY :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość danson27

Wkońcu zrobione i silniczek pracuje cichutko :P:P

długo to trwało przejechałem z tym 10 tyś km

zbierałem kaske bo po drodze wymiana amorów i pare pierdół.

przy wymianie w autoryzowanej stacji prosiłem aby zajrzeć do rozrządu ok zajrzeli i co powiedziano mi wszystko git rozrząd w BDB stanie

pojechałem do mechanika kolegi zwykły warsztat wszystko rozebrał górny łańcuch miał duży luz do wymiany napinacze guma przy przegubie paski klinowe wymienione olej spowrotem zmienił na półsyntetyk (zapomniałem dodać przy wymianie amortyzatorów prosiłem o wymiane oleju na półsyntetyk comme z uszczelniaczem 15w 40 przy odbiorze okazało sie że wlwli minerała sie załamałem) wszystkie filtry, piaste (piasta od PIOMALA za co koledze dziekuje) zapłaciłem z robocizną 550 zł

Nigdy żadnych renomowanych stacji. za wszystkie posty dziekuje. pompa wspomagania na razie mi sie nie przyda .Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, moim zdaniem, przy takim przebiegu to chyba dobrze zrobili że zalali go minerałem a co do głośnej pracy rozrządu to pewnie napinacz hydrauliczny był już nadwyrężony (trzeba regularnie wymieniać olej ;))

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, stary ten post ale może ktoś pomoże :D też słyszę dziwne dżwięki w okolicy paska nie mam pompy wspomagania, ale martwi mnie że to może być łożysko koła napędzającego pompę wody , czy jest ono wymienialne?? jak się do tego zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushroom

Pompa wodna, wraz z napędem, nie jest rozbieralna. To jest całość, musiałbyś wymieniać wszystko. No chyba, żę się mocno uprzesz, to wszystko jest rozbieralne :). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, moim zdaniem, przy takim przebiegu to chyba dobrze zrobili że zalali go minerałem a co do głośnej pracy rozrządu to pewnie napinacz hydrauliczny był już nadwyrężony (trzeba regularnie wymieniać olej ;))

 

pozdrawiam

w łańcuszkowych silnikach nie powinno być mineralnych

 

no to moga byc koszta ale jak za rozrzad to i tak 600 to za duzo!!!

za dużo za co?? jak dla mnie to jest cena gównianego zamiennika(komplet) + robocizna

Oryginalny komplet kosztuje około 1000zł (bez robocizny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...