Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Halogeny jak ustawić i ...............................


Gość Zetek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko założyłem halogenki do N14 no i trzeba by je ustawić jechałem dzisiaj nocką włączyłęm i świecąza blisko. Pytanie moje jest następujące. NA jaką odległość powinny świecić halogeny, żeby nie oślepiały innych użytkowników???????????????

Drugie pytanie kiedy można je włanczać tzn. wiem, że we mgle, ale czy też można ich używać podczas deszczu???????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Mam pytanko założyłem halogenki do N14 no i trzeba by je ustawić jechałem dzisiaj nocką włączyłęm i świecąza blisko. Pytanie moje jest następujące. NA jaką odległość powinny świecić halogeny, żeby nie oślepiały innych użytkowników???????????????

Drugie pytanie kiedy można je włanczać tzn. wiem, że we mgle, ale czy też można ich używać podczas deszczu???????????????

Halogeny raczej nie mają możliwości regulacji. Wkręcasz w miejsce w którym powinny być i koniec.

Co do ich używania to możesz je zapalać w każdym przypadku obniżenia przejrzystości powietrza. Zatem mgła, śnieg, czy intensywny deszcz jak najbardziej pozwalają na zapalenie przecimgielnych. W normalnych warunkach przejrzystości powietrza możesz je zapalać również na krętych górskich drogach.

Ja osobiście przyświecam sobie halogenikami również na leśnych, nierównych drogach, na których z reguły jedzie się szybciej niż wolno, a o uszkodzenia zawieszenia nie trudno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

W nie których modelach halogenów, nawet tych fabrycznych jest możliwość regulacji wysokości świecenia.

Co do ich stosowania Stranger napisal chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Z tego co pamietam, to w przepisach jest napisane, ze halogeny mozna uzywac tylko wtedy, gdy widocznosc jest ograniczona do 50 metrow.

U mnie w P10 mam oryginalne halogenki i mam mozliwosc regulacji wysokosci swiecenia.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ograniczenie 50m dotyczy tylnego swiatla przeciwmgielnego :wink: a przednie mozesz zalaczac tak jak ci juz napisali 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włąśnie możliwość regulacji posiadam. Z tego co wiem to głównie mają one pobocza co do odległości to jużnie wiem. Z tymi 50 metrami to też mi się wydawało, że chodzi o tylne światło. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wmontowany w zderzak komplet od gti i dalekosiezne maja regulacje wysokosci i na boki a przeciwmgielne tylko na boki. co do uzywania przeciwmgielnych no coz, jak nie wiecie to wlaczcie spotkajcie niebieskich misiow a oni wam powiedza kiedy i gdzie wolno a swiezo nabyta wiedze utrwala mandatem 200 zlotowym i paroma punkcikami. ja powiem tak. mozna sobie uzywac kazdych swiatel tam gdzie w jakis sposob widocznosc mamy ograniczona i chcemy ja sobie polepszyc majac taka mozliwosc. natomiast NIE WOLNO oslepiac innych. da wam cos wlaczenie przeciwmgielnych w deszcz? da tyle ze ci z naprzeciwka beda oslepiani smuga swiatla odbita od nawierzchni. zdaje sie ze w przepisach stoji ze halogenow uzywa sie we mgle i na kretych gorskich drogach. no ale moge sie mylic jak wiekszosc co jezdzi po miescie na przeciwmgielnych.

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...