Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana żarówek w tylnej lampie zespolonej


Gość Jark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś próbował dostac się do żarówek w tylnej lampie zespolonej Tiidy? Czy trzeba demontować wykładzine bagaznika czy może przez te malutkie otwory technologiczne (zaślepione plastykowymi osłonami) czy jest jakis inny sposób???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam kompletną instrukcję serwisową do Versy i wynika z niej, że to jednak przez te małe otwory. Jutro to będę próbował robić. Wieczorem zdam relację. Pozdrawiam

Mrand

 

[ Dodano: Pią 29 Maj, 2009 13:49 ]

Na razie doszedłem do tego, że najlepiej by było odkręcić błotniki tylne :kosci:

Mrand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampe tylna da sie zdemontowac przez zdjecie zaslepek.

Dzis widzialem to na wlasne oczy przy okazji montazu haka (trzeba zdjąc lampe aby zdemontowac zderzak ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie żadnych zaślepek nie zauważyłem. Może jestem "zaślepy"? Pozdrawiam

Mrand

 

[ Dodano: Sob 30 Maj, 2009 17:57 ]

W końcu doszedłem jak odkręcić tylną lampę. Może się komuś przyda. Opis dotyczy modelu Versa 2009 (prawdopodobnie i Tiida ma tak samo).

Najpierw należy usunąć 2 zaślepki wewnątrz bagażnika. W powstałych otworach pokażą się nakrętki. Należy je wykręcić. Jedna przy użyciu klucza sztorcowego, druga przy użyciu oczkowego lub kleszczy. Po odkręceniu należy całą lampę przesuwać do tyłu i wzdłuż pojazdu. W ten sposób schodzi cały klosz i żarówki są ja na dłoni. Przy zakładaniu należy zwrócić uwagę aby wszystkie elementy ustalające (2 sworznie i klips) trafiły na swoje miejsce.

Teraz gdy już wiem, uważam, że wymiana żarówek to czynność trywialna. Pozdrawiam

Mrand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No, dostałem się do tych żarówek w tylnej lampie zespolonej. Japońcy przeszli siebie samych. Aby to zrobić trzeba użyć 2 kluczy. Nasadowej i oczkowej 10" i bardzo uważać aby nie pogubić nakrętek za poszyciem wykładziny bagażnika!!!!

Lampa schodzi całkowicie, a w blasze karoserii pozostaje tyko gumowy przepust. Wymieniajac żarówkę niewiadomo co zrobić z tą kolosalną lampą, aby nie podrapać lakieru. Ja podłożyłem kawał tkaniny i jakoś dałem sobie radę, chociaż bałem się odłożyć klosz (gdy siegałem po żarówke) aby ten nie spadł z karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam!

Pomóżcie ja odkręciłem te 2 nakrętki ale jakoś lampa nie chce wyjść (trochę się rusza ale nie wychodzi) a boję się, że jak będę pchał to mogę coś zerwać.

Bardzo proszę o pomoc!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pomóżcie ja odkręciłem te 2 nakrętki ale jakoś lampa nie chce wyjść (trochę się rusza ale nie wychodzi) a boję się, że jak będę pchał to mogę coś zerwać.

Bardzo proszę o pomoc!!!!!!

W hatchbacku jest inaczej mocowane:

12374132404492.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hatchbacku jest inaczej mocowane:

12374132404492.png

Witam!

Pomóżcie ja odkręciłem te 2 nakrętki ale jakoś lampa nie chce wyjść (trochę się rusza ale nie wychodzi) a boję się, że jak będę pchał to mogę coś zerwać.

Bardzo proszę o pomoc!!!!!!

No też tak miałem w moim hb-eku. Gdy 1-szy raz zdejnuje się tą lampę bywa , że jest trochę przylepiona tą gumą chroniącą przewody. Trzeba więc trochę pokołysać lampą w kierunku tyłu samochodu i wyrwać z zaczepów, ot i wszystko - powodzenia.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Teraz już wiem, że to się tak robi. Wcześniej się bałem "ciągnąć na chama" więc pojechałem do mechanika też miał z tym trochę zabawy (ok. 45 min.) ale w końcu ją zdjął za 20 zł. Teraz już wiem i na drugi raz zrobię to sam :wave:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzięki za pomoc. Teraz już wiem, że to się tak robi. Wcześniej się bałem "ciągnąć na chama" więc pojechałem do mechanika też miał z tym trochę zabawy (ok. 45 min.) ale w końcu ją zdjął za 20 zł. Teraz już wiem i na drugi raz zrobię to sam :wave:

Pozdrawiam.

Czy mógłbyś coś bliżej napisać? Stanąłem prze takim samym problemem i zdjąłem 2 zaślepki. W jednej dziurze jest nakrętka a w drugiej złączki i wiązki kabli. 

 

Poszukałem i znalazłem taki tutorial. Sprawdzę osobiście na ile jest dokładny.

 

I sprawdziłem.

 

Użycie paska do demontażu odkręconej lampy jest genialne!

 

Wrzucam fotki uzupełniające informacje w tutorialu:

Zdjęta górna i dolna zaślepka:

1-20131213_141137.jpg

Na pierwszy rzut oka nie widać nakrętki w górnym otworze:

1-20131213_141723.jpg

... bo jest zasłonięta plastikową, białą tulejką

1-20131213_141636.jpg

 

I na jeszcze sposób mocowania do karoserii "ostrego końca" lampy - jak wiadomo jak jest mocowana to łatwiej demontować :)

1-20131213_141109.jpg

1-20131213_141038.jpg

Edytowane przez JacekJQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkręcałem dziś lampy tylne , i powiem że byłem w szoku ,bo po odkręceniu tych dwóch nakrętek ,jak bym nie trzymał dłonią lampy to by spadła i się potłukła !

Sprawdzałem wszystkie zaczepy nie pourywane a lampy same zsuwają się do tyłu, nie potrzeba było szarpania , i pasków.

Widać poprawili i konstrukcje lampy po lifcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sposób "usadowienia" tylnych reflektorów w wielu samochodach jest bardzo podobny. Kiedyś przy wymianie żarówki w innym samochodzie miałem dwie możliwości na raz ;). Po odkręceniu śrub wydawało się, że z lampą będzie ostra walka. Szarpanie nie przynosiło rezultatu i zanosiło się na dłuższą wojnę ;). W pewnym momencie lampa chyba w odpowiedni sposób "ułożyła się" i wyszła bardzo lekko. Tak lekko, że omal nie poleciałem i chyba nie wyrwałem jej, bo zaparłem się na mocne szarpnięcie. Od tamtej pory wszystkim którzy biorą się za wymianę żarówek z tyłu zalecam, żeby nie siłować się z lampą. Trzeba ruszać nią i delikatnie próbować "odciągnąć". Jest duża szansa, że w pewnym konkretnym "ułożeniu", lampa zejdzie lekko - bez siłowania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku po odkręceniu ostatniej śruby czuć że lampa już jedzie do tyłu .

Uczucie takie jak by zaczepy były pourywane.

A że lampy były odkręcone to wymieniłem wszystkie żarówki z tyłu na wzmocnione, teraz pięknie świeci cały tył  :shifty: . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...