Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

KATALIZATOR


qwasar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czas będzie miał taki sam tylko w innych warunkach będzie się to odbywać.

 

warunki napewno sie troszke zmienią :] niestety cięźko będzi sprawdzić czy wałki czymś sie różnią w wersjach z katem i bez katalizatora... ale równie dobrze moze to być niwelowane długością kolektorów dolotowych lub wydechowych ale to już tylko sugestia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki o czym wy mowicie wogle...

w SR20 występowały takie same walki czy to SR20De/Di jedynei w mocneijszych wersjach był ssący bardziej agresywny...

 

Jedynie to a GA16Ds i Ga16De jest różnica w walkas ssacych - siniki z gaznikiem mają ssacy bardziej agresywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo_Snk

Gdy wyciągniesz katalizator, jak mój kumpel i wstawił rure zwykłą to auto automatycznie dostałem pare % wiecej mocy co było widać na maxymalnych prędkościach, UNO 0.9 pojechało 170km/h, a wiec jak auto ma dostęp do więkrzej mocy wiecej pali, nie musiż nawet jeździć szybko, to tak samo jak z pojemnoscią, masz małą pojemność i nagle byś zwiękrzył pojemność a jeździł bymś z taką samą prędkoscią. Tak ja to widze, kto się nie zgadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz_lublin
Jedynie to a GA16Ds i Ga16De jest różnica w walkas ssacych - siniki z gaznikiem mają ssacy bardziej agresywny.

Czyli oplacalo by sie przelozyc z Gs do Ge ? A czy sie to nada ?? Jaki efekt ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ja wywaliłem kata -wpakowałem kawałek rury o takiej samej srednicy co rury org. no moze ze 2mm szersza i jakos nie czuje żeby mi auto zaczeło zapier...lac!!!

Jezdziłem 10tys km na - raczej bez ostatniego tłumika -wyskakiwał błąd 34 przed załozeniem tłumika wywaliłem kata -efekt - auto było głooosniejsze 2dni pózniej załozyłem tłumik-serja zrobiło sie ciszej błąd 34zniknał i auto lepiej kręci sie od nizszych obrotów(zniknął bład-koniec prcy w trybie awaryjnym) akle nadal nie jest to wbijanie w fotel!!! qr** już mnie trafia coś!!! ostatni znowu 2razy błąd sie pokazał ale juz go nie ma

Zrobiłem dzisiaj test - odłączyłem sonde lambde - auto mniej pali!!! - boje sie tak jezdzić żeby cos sie nie spierdzieliło więc jutro ja podłącze - ale ogólnie nie ma różnicy w pracy silnika z lub bez sondy!!! - padła?

już sam nie wiem moze sie czepiam tego auta - niby 200km/h is no problem ale qrde....omege 2,5V6 pogoniłem bez problemu - ale pewnie była zajechana :)

Już mnie cos trafia i nie mam kasy żeby sie j..ć z tymi durnymi mechanikami - qr** niektórzy to debile, każdy pieprzy co innego

 

dodam tylko że:

- szarpie jak jest zimny(bawiłem sie zapłonem moze coś zle ustawiłem)

- świece,przewody,wszystkie filtry,olejn jest nowe

- przepływka wyczyszczona

- na jałowym trzyma obroty - nie faluja(+/-50)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez sondy auto spokojnie jeździ, jest to częsty przypadek że przy uszkodzonej sądzie auto ksztusi się nie chce isc jak trzeba a jak się odłączy wpinke to wszystko wraca do "normy".

Normą to nie jest bo silnik nie uzyskuje maks mocy...

 

Co do Kata to proponuje udać się na hamownię 2-3 KM dochodzą i pare Nm przykład to chociażby lukas...

 

Przyrost raczej nie do odczucia d*pą - warto G-techem się posłurzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sprawdziem sąde i jest za***iście sprawna, dzis pora na przepływke i pompe paliwa ale....mam jeszcze jedna opcje.....nie wiem czy tłumik środkowy nie jest przytkany bo od strony wylotowej katalizator jest rozj...ny posypał się troszke i może to to mi tak furke zmula? ale qrde cały układ teraz roawalc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje - żeby sie to zatkało to pół kata by musiało sie rozwalić

nie wiem jak była przyczyna ale auto znowu jezdzi - odłaczyłem aku na pare godzin - podłączyłem na nowo, odpaliłem i sobie chodził do zagrzania potem srodek do czyszczenia wtryskiwaczy i zaczeła jezdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Klubowicze!

Kupilem N15 1,4 75 kucy. bryczka zza Odry i wszystko w niej gra. wcześniej jeżdzilem sunny 1,4 75 km ale tamten mial planowaną glowice.. i byl lżejszy.. chociaż na gazie.. ale jechal znacznie szybciej.

 

Mechanik zasugerowal żeby wywalić katalizator a wstawić strumienicę czy ktoś zrobil taki zabieg?

czy ten silnik ma 1 czy 2 katy?

czy moc wzrośnie?

Czy wzrośnie spalanie?

Proszę o konkretną odpowiedż i poradę .. bo wiem że to dość poważna ingerencja w auto

a nie chce mu namieszać bo chodzi jak żyletka.. ale móglby lepiej!

 

Dajcie znać czy warto czy nie!

Pozdrawiam :):D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAM85, poszukaj w dziale tuning tematu "100km w twoim GA14DE" i jeszczechyba w dziale primera tematu "reduced engine power". A strumienice sobie odpusc. Wstaw albo zwykla rurke o t6akiej samej srednicy, lub tlumik przelotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAM85, ma dwa katy, jeden przykręcony do klektora wydechowego a drugi zaraz za plecionką. śmiało zastępuj go kawałkiem rurki bąć jakimś tłumikiem przelotowym - stawia to jeszcze mniejsze opory jak strumienica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 2 pytania do Coobcio ?

 

- jezeli wstawie kolektor 4-2-1 zrszta zamowielm pewnie taki sam jak twoj to czy przy tej opracji jest wskazane ustawienie zapłonu ? chodzi o to ze silnik będzie się pozbywał szybciej spalin a co za tym idzie będzie też mogl moze nie nadążać ze spaleniem nowej mieszanki bo zaplon jest ustawiony standardowo czyli zostanie podane paliwo a dopiero za jakis czas będzie iskra czy tę operazje sam sobie komputer ustawi ( przepraszam ale pisze jak rozumiem )

 

- na pewno wyjme katalizator z starego odetne flansze i przyspawam do nich rurke aby pojeździc tak kilka dni i sprawdzić jak to chodzi ale raczej docelowo chciałbym kupic katalizator z wkladem metalowym i teraz pytanie czy mam sie kierowac kupując taki kat ? czy tak jak przy wyborze normalnego pojemnosci wymiarami bo z tego co czytąłem to katalizatory metaliczne maja mniejszy opor szybciej sie nagrzewaja i maja wiekszy zapas niz ceramiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
masz racje - żeby sie to zatkało to pół kata by musiało sie rozwalić

nie wiem jak była przyczyna ale auto znowu jezdzi - odłaczyłem aku na pare godzin - podłączyłem na nowo, odpaliłem i sobie chodził do zagrzania potem srodek do czyszczenia wtryskiwaczy i zaczeła jezdzić

Ta metoda zrobiłeś reset kompa, a preparat dopieścił resztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Eksterminator

W swoim B11 wywaliłem katalizatory - ten zza kolektora się częściowo stopił (w wyniku pożaru) i przyduszał silnik więc wystukałem go całkowicie :/ , a ten drugi zastąpiłem jakimś tłumikiem środkowym. Tuż za pierwszym jest sonda lambda i nie wiem czy nie zacznie od tego silnik świrować.

 

1 Jakich negatywnych skutków mogę się po tym spodziewać ? Czy bez katalizatorów silnik zacznie mocno kopcić na czarno ?

 

P.S.

Z prawej strony kolektora wychodzą 2 rurki - jedna (grubsza) idzie do gaźnika (pewnie to EGR), a druga (cieńsza - znajdująca się pod nią) idzie do jakiejś skrzyneczki zlokalizowanej pod gaźnikiem (nieco po prawej) - nie wiem do czego służy :/ Chcę zrobić "tuning za 2zł" zaślepiając EGR, ale niepokoi mnie ta druga rurka :029:

 

2 Do czego służy cieńsza rurka ?

 

3 Czy ta grubsza to na pewno EGR ? Czy mogę ją zaślepić bez obaw ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eksterminator

Nie bądź tego taki pewny - moje katalizatory przejechały oficjalnie 210kkm i nie było widać żadnych odkruszeń, a lubię sobie porajdować po różnych nawierzchniach :kosci: Popukaj w kata - jeśli faktycznie się rozsypał (w co wątpię) to powinieneś to usłyszeć i w takim przypadku na twoim miejscu nie czekałbym, aż zapcha wydech ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...