Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] Łańcuszek rozrządu w GTI


Gość Bzyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moje pytanie brzmi czy zmieniać całość z kołami?

Czy zmienić tylko łańcuszek + ewentualnie napinacz i prowadnice?

 

Przebieg silnika to ok. 190tyś. na syntetyku (obecnie 10W60) i słychać łańcuszek.

Wymieniłbym całość tylko nie wiem czy jest sens a różnica w kosztach jest znaczna. Dlatego chciałbym poznać opinie innych użytkowników tych autek.

 

Pozdr.

Bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietkas

Generalnie łańcuch i koła powinny wytrzymać ok 300tys. Wymienia sie je razem, czyli koła,łańcuch,napinacze i ślizgi. Najczęściej nie jest to konieczne poniewa rrzęczenie łańcucha spowodowane jest wytarciem nakładki ślizgu napinacza. Najlepiej będzie zdemontować pokrywę i ocenić stan kół, napinacza iłańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że 190tyś. to za wcześnie na ten łańcuch, ale znam przypadek primery GT, w której łańcuch pękł i wolałbym go jednak wymienić.

Widziałem ten łańcuszek i koła przy zdjętej pokrywie zaworów i na mój gust to elementy te nie były zużyte. A jednak dzwoni.

Z przeglądania forum nasunął mi się jeszcze pomysł, żeby sprawdzić stan naciągu lewej prowadnicy, bo może to napinacz szwankuje.

Co do oleju to nie sądzę żeby była to jego wina- Castrol RS10W60 jakieś 3tyś. przebiegu, a napinacz nie jest hydrauliczny więc olej nie ma na to wpływu.

 

Dzięki za wypowiedzi.

 

Pozdr.

Bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tematu łańcuszka, mam pytanko czy oprócz napinacza hydraulicznego jest jeszcze jakaś ręczna regulacja luzu, a jeśli tak to gdzie się znajduje? - mam silnik SR20DE - byłem ustawić zapłon i diadnosta powiedział mi, że zapłon trochę 'faluje', więc może napinacz hydrauliczny nie usówa całego luzu?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Skąd pochodzi informacja o hydraulicznym napinaczu łańcucha rozrządu w SR20DE??

Z tego co wiem to jest tam napinacz mechaniczny sprężynowy.

Napina się go przed zamontowaniem a po dokręceniu odpada blokada i sprężyna dociska lewą prowadnicę łańcucha.

 

Czy jest inaczej?

 

Pzdr.

Bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O hydraulisznym napinaczu powiedziałl mi diagnosta - ale widzę że strzelał, :?

Czy ta regulacje jest pod obudową rozrządu łańcuszka?

 

Napinacz jest pod obudową łańcuszka i ręcznie się tam nic nie reguluje.

 

Jak nie słychać brzęczenia łańcuszka świadczącego o jego rozciagnięciu lub o niesprawności napinacza, to rozrząd masz ok!

 

Rozumiem, że falują ci obroty na biegu jałowym i stąd podejrzenie o "falującego" rozrządu?

 

Czy chodzi ci o co innego, np. szarpanie na jałowym?

 

Jeżeli falują ci obroty a nie ma szarpania , to masz pewnie silniczek regulacji biegu jałowego do wyczyszczenia (ewentualnie do wymiany).

 

Pozdr.

Bzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może będzie to silniczek krokowy i ewentualnie przepływomierz, bo filter powietrza miałem brudny jak kupiłem auto, ale to drugie to boję się dotykać chyba że jest jakiś sprawdzony sposób na przeczyszczenie przepływomierza.

 

Dzięki Bzyk'u

 

i pozdr. Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam.Ja swoim słoneczkiem GTi przejechałem prawie 400 tyś.zanim umarło,po rozebraniu silnika łańcuch był jeszcze w niezłym stanie.

Twoje 190 tyś to trochę za mało jak na wymianę,zobacz napinacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...