Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

chyba zbyt czesto wlacza sie wentylator.


Gość michalll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalll

Byc moze w nissanach jest to normalne ale bardzo czesto wlacza mi sie ten wiatrak na chlodnicy. W cieplejszy dzien gdy tylko sie zatrzymam np. na swiatlach od razu sie wlacza. Praktycznie chodzi bez przerwy. Moze to cos z termostatem? Nic poz tym sie nie dzieje. Silnik ma zawsze normalna temperature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno mozna jezdzic nawet bez wentylatora tylko trzeba ustawic na max ogrzewanie i nawiew tez na max a i w sunnym i tez zapewne w primierze nawiew kierowac na twarz (ten obrazek na regulatorach) bo tylko wtedy leci gorace powietrze. wiesz w polonezie to wentylator chodzi nawet jak wlasciel juz dawno w domu zimne piwko popija. jak masz temp na srodku wskaznika to raczej nie ma sie czym przejmowac, masz miec oleju tyle ile ma byc, plynu chlodzacego tez i bedzie wsio git.

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietkas

Dla pewności trzeba sprawdzić termostat i korek chłodnicy. Wymontuj termostat i w kubek z wodą go i na gaz, ma się otworzyć zanim woda zacznie się gotować (90'c). Roboty niema wiele, a jak płyn zagotuje będzie problem. Termostat powinno wymieniać się co około 2 lata razem z płynem. Przy okazji sprawdż czujnik temperatury płynu.

 

Rezystancja czujnika temperatury:

20'c----2,1.....2,9k

90'c----0,24.....0,26k

110'c---0,14......0,15k

 

Dla czujnika nowego typu jak w almerze :

60'c---70...90ohm

100'c---21...24ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Byc moze w nissanach jest to normalne ale bardzo czesto wlacza mi sie ten wiatrak na chlodnicy. W cieplejszy dzien gdy tylko sie zatrzymam np. na swiatlach od razu sie wlacza. Praktycznie chodzi bez przerwy. Moze to cos z termostatem? Nic poz tym sie nie dzieje. Silnik ma zawsze normalna temperature.
hmm u mnie rowniez sie wlacza...nie przejmuje sie tym, kiedys jezdzilem bez wentylatora i nic sie nie dzialo, niesamowity jest uklad chlodzacy w ga16...byle kontrolowac wskazowke jesli nic sie nie dzieje to nie warto ruszac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość _Pablo_

chyba dobrze trafiłem w topic

Mam problem wiatrak chłodnicy mi nie działa było by fajnie jakby Wasze porady skutkowały. W trasie owszem ale w korku już nie. Sprowdziłem wskazówka od temp. przekracza mormalną temperatuę. Również sprawdziłem czyjnik temperatury tzn. podpiołem na sztywno wiatrak nawet nie drgnął. Podpiołem bezpośrednio wiartak do akumulatora no w tedu chodził. Wszystkie bezpieczniki sprawdziłem, ok. W czoraj zakładałem centralny i może jakiś kabelek urwałm albo co ? Pomocy

 

[ Dodano: Sob 13 Maj, 2006 00:14 ]

to znowu ja:D . Chciałem powiedzieć że mam brata nie od parady. Podpowiedział mi co i jak. Wydaje się to być dobry pomysł. U Was wiatrak za często chodzi a u mnie wcale więc może tak przełącznik. Włączamy go kiedy chcemy. I po kłopocie nie będziecie mówić że coś Wam nie odpowiada :P . Aby to zrobić potrzeba trzech kabli i przełącznika. Powodzenia. Bawiłem się z tym do 24:00 bo o 7 wyjeżdżam do bielska na piwko trzymka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wogóle nie załączał wiatrak, temp ruszała do połowy odledłości temp. normalnej a max - padł czujnik temp. Tyle, że u mnie to on siedzi w chłodnicy - po wymianie też sie często załancza wiatrak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Pablo_

Wie Ktoś gdzie się znajdują czujniki temperatury, bo z schematów inst. elektrycznej wynika że są aż 3. Jak narazie to znalazłem 1 w górnej części silnika po lewej stronie od kabli wysokiego napięcia. A gdzie reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno 1 czujnik jest w chłodnicy na dole w każdym samochodzie tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz

Szukaj przy chlodnicy lub w chlodnicy... tn zalacza wiatrak. Ten przy silniku podaje informacje do komputera i raczej ma to zwiazek ze zuzyciem paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Pablo_

Szukałem przy chłodnicy i nie znalazłem :(. Jedyne kable co się znajdują w obrębie chłodnicy to są od zasilania wentylatora, żadnych innych nie widziałem. Z tego co mi brat mówił to u niego w Peugeot'cie 406 też nie ma.

 

[ Dodano: Sro 24 Maj, 2006 18:47 ]

Znalazłem czujniki w moim samochodzie jak by ktoś szukał to daje fotki

 

Pierwszy czujnik

 

Drugi czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...