Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z zapaleniem zimnego dizelka1,7D


Gość morbid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jak sprawdzić czy działają,bo kontrolka zapala się i po kilku sekundach gaśnie :?

 

Podłącz żarówke albo miernik do jednej ze świec jak się nie będzie świecić to znaczy że brak jest grzania świec - co dalej szukaj we wcześniejszych postach ten temat był dokładnie opisany, sterownik itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Podłącz jeden koniec probowki do masy, a drugi do swiec i druga osoba niech zapali sam zaplon (tak zeby sie palily kontrolki).Swiee powinny grzac nawet dluzej niz zgasnie kontrolka.Kontrolka zgasnie (ta w samochodzie), a swiece jeszcze powinny sie grzac--->probowka powinna swiecic nadal.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam problem z odpalaniem na zimno

przyczyna sa prawdopodbnie swiece zarowe

po przekreceniu kluczyka prad dochodzi do swiec jednak jak je wykrecilem i dotkanlem reka to zadna sie nie robila ani troche ciepla

i teraz pytanie czy sa uszkodzone czy moze one grzeja tylko jak sie je wkreci w silnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób. Zdejmij listwę zasilającą ze świec. Weź przewód i zetknij jeden koniec z biegunem dodatnim akumulatora a drugim końcem dotykaj złącz na świecach. Pomiędzy przewodem a świecą działającą przeskoczy iskra a jeśli nie to świeca jest do d..., kosza.

 

A jesli sprawdzac rezystancje to 1 Ohm . Kłania się prawo Ohma R=U/I

U=12 V, I =12 A. R = .....

 

A jeśli wszystkie dobre i żadna nie grzeje to prawdopobnie sterownik . To już trochę większa sprawa.

 

Zrób to przed zimą bo nie odpalisz samochodu w żaden sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapala bo pewnie swiece do bani, nie grzeja. wiec sprawdz swiece najlepiej

 

przeciez o to wlasnie sie pytam jak je sprawdzic

nic nie wniosles nowego do tematu, a moze nawet nie czytales mojej wypowiedzi

tak czy inaczej dzieki pomocy kolegi z forum sprawdzilem swiece i okazalo sie ze sa dobre

ogolnie to juz nie moj samochod tylko brejdaka i tak jak mi tlumaczyl i tak jak slyszalem czasami go przy odpalaniu to wychodzilo na problem ze swiecami

jutro brejdak ma wkrecic swiece i sprawdze dokladnie co i jak, jednak nie podoba mi sie to jak pali bo nie widze czego to moze byc przyczyna (swiece zostaly wykluczone, paliwo tez wykluczam, filtr paliwa ma niecaly rok)

wskazuje tak jakby na pompe paliwa(ktora to tez byla poddawana regeneracji i ma mniej niz rok po tej regeneracji)

zaczynam sie powoli martwic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazuje tak jakby na pompe paliwa

 

Jeśli tak, to podłącz się bezpośrednio do pompy przezroczystym przewodem z jakiegoś baniaczka. Ma być widać, że pompa ciągnie paliwo. A może ona się w ogóle nie kręci - pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, skoro wszystko jest ok tak jak piszesz to ja kiedys miałem taki sam problem i okazało się ze nie ma cisnienia w cylindrach i poszedł do remontu. Musicie go raczej oddać na warsztat.

 

 

to raczej nie to(choc nie wykluczam)

samochod pomimo ogromnego przebiegu nawet nie bierze grama oleju, silnik jest w idealnym stanie(az sam jestem pod wrazeniem), nigdy nie byl katowany po kupnie przezemnie(chyba ze teraz brejdak go zajezdzil)

 

jutro sprawdze filtr paliwa moze gdzies lapie powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...