Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

radio, głośniki, wygłuszenie - pytania


Gość patriot

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące mojego nowego pojazdu Laguny II. Chciałbym tak jak w Almerze wygłuszyć drzwi, ALE.... głośniki są wkręcane do tapicerki, a nie do blachy w drzwiach. Boję się, że przy tym połączeniu z głośników całe ciśnienie będzie uciekało bokami.

Druga sprawa, to radio - jest fabryczne i ma moc 4x15. Czy nie będzie miało za mało mocy do dobrych głośników? Radia nie chcę wymieniać, bo jest sterowane z kierownicy i ma wyświetlacz na na desce rozdzielczej. Podoba mi się to rozwiązanie i nie chcę go zmieniać, ale boję się, że moje inwestycje w nowe głośniki i wygłuszenie pojdą na marne. Podpowiedzcie co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patriot, nie wiem czy Ci pomgać, zdrada! na żabojada!

i tak się tym niedlugo ucieszysz - to bedzie najwieksza kara :)

 

Koniecznie musisz mieć dystans (MDF lub ALU), i przykręcić głośnik do jak najsztywniejszej powierzchni. Tłumienie drzwi poprawia "brzmienie" nawet fabrycznym zestawom. 4x15W to jest naprawde niewiele, i raczej nic lepiej nie bedzie się spisywało jak seryjne. (ze względu na dobór mocy znamionowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega, radio nie ma wyjscia na wzmacniacz.

DJSzmer, dzieki. Chyba sobie w takim razie odpuszczę. :/ :/ :/ :/ A może można w jakiś sposób podnieść moc radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...