Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hałas od opon


Gość Marcus65

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Odziedziczyłem po poprzednim właścicielu mojej Maxi opony letnie Sava, czy jakoś tak. W każdym razie są diabelsko głośne. Zastanawiam się czy oprócz zmiany na cichsze - tak a propos, jakie kapcie Waszym zdaniem najmniej hałasują? - jest jakaś możliwość wyciszenia wnętrza Maximy. Macie jakieś pomysły?

Druga rzecz, jaka tyczy się tych gum, to moim zdaniem słaba przyczepność. Wystarczy, że asfalt jest ciut wilgotny, a już przy średnio mocnym ruszaniu przyczepność się zrywa. I autko zamiast wyrwać do przodu, buksuje. Tak więc kwestia zmiany ogumienia jest raczej przesądzona. Pytanie tylko na jakie?

 

Pozdro

Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakie to też kwestia zasobności portfela, więc na początku musisz określić ile jesteś wstanie przeznaczyć na opony :)

 

Co do opon sava, nigdy na takich nie jeździłem i nie wiem czy są głośne, ale sprawdź czy Twoje opony nie są wyząbkowane ( po przejechaniu ręką czoła opony będziesz czuł nierówności, takie "ząbki") jeżeli tak jest to może dlatego są głośne ;) owe wyząbkowanie oznacza zła geometrie zawieszenia.

 

Pozdrawiam Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus65 Nie podałeś rozmiaru opon. W/g testów ADAC najcichsze w rozmiarze 205/55 R16 są

Michelin Primacy HP (2.8) a na mokrym mają ocenę (2.5). Najlepiej na mokrym zachowują się Goodyeary OptiGrip (1.6) i hałas odpowiednio (3.1). Także zależy co wolisz. Jeżeli cena nie gra roli to brałbym którąś z tych opon. Im niższa nota tym lepsza ocena ;) Obie są w kategorii szczególnie polecane. Link do strony z testem Pod "Alle Testergebnisse im Überblick: Tabelle" pojawiają się dane szczegółowe. Osobiście uważam, że lepsze takie testy niż opinia niejednego oponiarza :) Co do savy zgadzam się że są śliskie i głośne gdyż ostatnio turlałem się na takich kapciach.

A co do opon to jest wątek "KACIK OPONIARSKI I ROZMOWY NA TEMAT OPON" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odziedziczyłem po poprzednim właścicielu mojej Maxi opony letnie Sava

 

zapewne model intensa...ojciec ma takie w carismie rozmiar 205/50 R 16 i potwierdzam...kupa na mokrym i cholernie głośne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Pon 22 Cze, 2009 06:19 ]

Dokładnie, to Intensa. Rozmiar 205/65 R15.

 

Pozdro

Marcus

 

bo gorsze od savy to juz sa tylko chinskie shity :diabel2:

 

moim zdaniem najcichsze sa Firestony, jezdzilem 3 sezony na nich Prima i byly naprawde ciche i w miare dobrze kleily takze do dupowozenia moge polecic, jednakze to byl rozmiar 195/60r14 a rozmiar rozmiarowi nie rowny, roznica moze byc znaczaco duzo chociaz bedzie to ten sam bieznik i model gumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podanym linku do testu ADACa pośród opon szczególnie polecanych są też: Firestone TZ 300 a. Mają dobrą notę dla hałasu (2.9) (przeglądając te testy należy zwrócić uwagę że in niższa nota tym lepsza ocena :) ).

Cena Firestonów także będzie niższa Michelenów lub Goodyearów :diabel: choć zapewne będzie zaleźna od tego gdzie się je zakupi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...