Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano II 2.7 TDi (125 KM) - moc, wydech i inne


Gość MADEJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstepie chcialbym przywitac Szanowne Grono.

Kilka słow o naszym Nissanie, autko kupione w salonie w Polskim salonie w pazdzierniku 2001, przebieg 213 tys, samochod bezwypadkowy

 

W aucie nie robione bylo nic poza wymianami oleju i inny elementami eksploatacji.

Nadszedl czas, ze trzeba zainwestowac kilka kola zeby dobil do tych 300 tys.

 

Problem nr.1(dzisiejszy)

Podczas dosc szybkiej jazdy, zapalila sie kontrolaka silnika, auto zaczelo przerywac, tak jaby turbo sie wylanczalo w zakresie ok 1500-2500, powyzej na tracie przy ok 120 km/h ok. 3000 obr/min i rowniej jezdziec nic sie nie dzialo. Wjezdzajac w terenzabudowany pojawia sie znow z uwagi na przyspieszanie i zwalnianie.

 

Zatrzymalem sie, otwieram maske, sprawdzilem olej (caly stan), auto nie kopci na bialo czy za mocno na czarno. Nigdy i nadal nie ma problemow z odpalanie zimnego czy cieplego. Przejrzale forum, wyciagle wtyczke z przeplywki i wlaczylem auto kontrolka sie nie swieci, auto nie przerywa. Przeplywomierz bylby oczywisty, ale po jego ponownym podlaczeniu kontrolka nie zapalila sie z powrotem - chyba, ze jak przejade kilka kilometrow to z nowu zlapie jakies bledy?

 

Co o ty myslicie?

Gdzie ewetualnie kupic nowy w rosadne cenie i jakosci?

Moze jest jakis spec o terrano czy cos w tym stylu na slasku?

 

Problem nr. 2 (wydech)

 

Gdzie kupic?

Jakiej firmy najlepiej?

Jaki koszt kompletnego wydechu?

 

Problem nr. 3 (obszycie skora kierownicy)

 

Na slasku, jakis pewny warsztat, ktory zrobi to pozadnie?

 

Problem nr. 4 (zawieszenie)

 

Trzeba je porobic.

 

Czy wahacze wystepuja tylko w ASO, chodzi mi o gorne przednie (juz powoli ich czas)

Sa jakies hutrownie czesci do aut takich jak terrano gdzie wystepuja zamienniki dobrej jakosci.

 

Pytam, bo nie chce wladowac wszystkich pieniedzy w auto, ktorego wartosc rynkowa jest juz na tyle mala, ze uzywanie komponentow z ASO moglo by jego wartosc wzbogacic o jakies 50% :/

 

[ Dodano: Sob 20 Cze, 2009 17:31 ]

Przeplywak nowa Bosch, zgodne numeru czesci, jest na allegro za niecale 470 PLN, wiec tanio.

 

Czy zawieszenia sa takie same jak w terrano/mavericach, bo sa na allegro tuleje wachaczy i drazka reakcyjnego, a wlasnie chodzi glownie o problem z dostepnoscia wlasnie tych elementow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zawieszenia sa takie same jak w terrano/mavericach, bo sa na allegro tuleje wachaczy i drazka reakcyjnego, a wlasnie chodzi glownie o problem z dostepnoscia wlasnie tych elementow.
To samo.
Czy wahacze wystepuja tylko w ASO, chodzi mi o gorne przednie (juz powoli ich czas)

Sa jakies hutrownie czesci do aut takich jak terrano gdzie wystepuja zamienniki dobrej jakosci.

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=34320
Problem nr. 2 (wydech)

 

Gdzie kupic?

http://moto.allegro.pl/search.php?string=t...2&country=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze to co czego nie widac jest to samo :)

Juz zdazylem napisac meila do tego sprzedajacego z zapytanie o kompletny wydech.

 

Jesli chodzi o zawieszenie to mam tuleje gornych wahaczy, drazka rekcyjnego, ale robie rowniez drazki stabilizatora, kierownicze, lozyska przednie oraz chyba wymienie wszystkie dostepne tuleje przy jednej robocie.

 

Tak chyba bedzie rozsadniej.

 

Znalazlem juz trzy polecane zaklady tapicerskie zajmujace sie kierownicami, wiec jakby ktos szukal chetnie sie podziele.

 

Pozostaje mi chyba odwiedzic kompa i jak wykaze bla przeplywki to kupuje bez zastanowienia.

 

Mysle, ze go wreszcie doprowadze, bo juz troche mi sie autka zal robilo.

 

Dziekuje bardzo za pomoc azorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem... Poszedlem na latwizne :oops:

 

Dzieki temu, ze zastosuje wydech ze starego modelu z allegro (a nie BOSAL-a z IC), oraz gumy zamiasta calych oryginalnych wachaczy gornych juz mam zaoszczedzone ok. 1500 PLN

 

Jeszcze raz dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...