Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] spalanie


Gość hajdi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie ile almerka po mieście spali bo coś mi chyba za dużo bierze paliwa

aha i jak zatankuje do pełna to po 200 km mam prawie połowe baku??? Almera N16 1.5

90 km

 

[ Dodano: Sob 20 Cze, 2009 20:31 ]

:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wydaje mi się, że coś jest nie tak.

Bak ma 60 litrów, a gdy wskazówka jest na połowie to nie znaczy, że zostało 30 litrów, tylko około 25, więc wychodzi że pali Ci koło 16 :) - z moich obliczeń.

 

Ale aby to sprawdzić zalej do pełniusieńka zrób z 200-300 km i zalej do pełna.

Podziel i wyjdzie ile pali.

Wg mnie - za dużo!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie w 1.8 kiedys jak szalałem po ulicach od swiateł do swiatel wyszło mi 13L

 

na autostradzie jadac non toper 195-205km/h z butem w podlodze spalilo mi 12,5L

 

wiec nie wiem jakim cudem mozna po 200km spalić 16L na 100 :) w 1.5.. z silnikiem coś nie tak już... a ADAM85 raczej m/w dobrze to obliczyl ;) .. bo tak mniej wiecej jest 25L po srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na wskazania z licznika, bo są orientacyjne. Tematów o niedokładności ich jest kilka. Np. dlaczego wskazówka zaczyna opadać dopiero po 100km, dlaczego nie opada liniowo. Jedyny sposób na prawdzenie spalania, to zatankować do pełna, wyjeździć i zńów do pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) to w sumie było takie pierwsze pełne tankowaniebo niedawno ją kupiłam:) teraz jest troche poniżej połowy i jest 400 km wiec chyba normalnie. Ale jak było do pełna nalane było czuć benzyną w środku - po jakimś czasie jak już się pojeździ to nic nie czuć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja mam ten sam silnik. Najwięcej do tej pory zrobiłem na prawie całym baku 891 km. Zalałem najwięcej 57 litrów benzyny, nigdy nie spalam całej. Zawsze lepiej coś na rezerwie zostawić. To auto w normalnej typowej jeździe miejskiej nie powinno palić więcej niż 9 litrów. Od kreski do kreski robi się co najmniej ok. 170-200 km. Jeżeli w jeździe miejskiej zrobił ok. 400 km i jest trochę poniżej środka to raczej jest ok. Benzyny raczej nie powinno być czuć w środku. Ja się z tym nie spotkałem w mojej almie. W sumie w żadnym innym aucie się z tym nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w cyklu miejskim do zapalenia się rezerwy zrobiłem najwięcej 650 km.

tomkek1912 te twoje 891 km to chyba osiągnąłeś w trasie przy oszczędnej jeżdzie i bez klimy. Jak tak to dobry wynik. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hajdi, ten wskaznik to orientacyjny jest, nie sugeruj sie nim za bardzo, bo za kazdym razem pokazuje cos innego :D, trzeba go wyczuc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy też zauważyłem że Almera pali za dużo. Dziś głowię się jak naprawić komputer pokładowy.

Powodzenia!

komputer to ostatnie źródło w jakim szukałbym nadmiernego spalania...

jak już to możesz go zresetować i zobaczyć czy coś się zmieni, gdy od nowa się skalibruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagio1, 891 km w Niemczech i Szwajcarii po autostradach nie przekraczając 135 km/h i mniej więcej 3700-3800 obr/min. Tyle mi pokazało od zalania do pełna do prawie zera przy świecącej się kontrolce rezerwy. Klimę miałem włączoną przez pół godziny. Zwykle jak sobie pojeżdżę po mieście to też robię jakieś 700 km. A jeżdżąc trochę po mieście i trochę poza miastem jakieś 800 km. Zapisuję wszystkie litry, które w nią leję i stany licznika. Nie oszukuję, z resztą po co miałbym to robić? Przy całej kasie jaką cały czas pakuję w jakieś usterki pierdółki i eksploatacyjne to chociaż tyle mam radochy, że zrobiłem 5000 km przy średnim spalaniu 6,87, gdzie w jedną stronę trasy sobie nie żałowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radek_N16

Jak tak czytam co piszecie to się załamuje...

 

Alma 1.5 90 KM zatankowana pod korek, po przejechaniu 320 km jeszcze raz zatankowana pod korek i weszło 31 litrów. Jazda po mieście, głównie bez klimy, owszem była włączan ale max. na 60 km z tych 320.

 

Z reguły z tego co pamiętam jak tankowałem na full to po 530 km jak lałem znowu to wchodziło 50 litrów.

 

Nie traktuje tego samochodu ostro. 2.5-3 tys. obr i zmieniam bieg.

 

Kupując to autko w październiku liczyłem, że w sezonie wiosenno letnim będzie palić 8.5 litra na 100 km, a tu taki zonk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel., zebys czasem nie musial robic lozysk w skrzyni jak tak czesto i przy malych predkosciach uzywasz "piatki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm od 55km/h silnik chodzi cichutko. a 1700 obrotow to nie jest malo... poza tym 60 jezdze w terenie zabudowanym itp.. Poza tym nie często ;) w miescie zazwyczaj mecze skrzynię w drugą stronę obrotów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to teraz, czy niedawno teraz, to kiedys przy za niskich obrotach to i panewki lubily obrywac:P pozatym, jak sama ksiazka sugeruje, sugerowana zmiana biegu jest conajmniej przy 3000obr/min, a przy tych silnikach to czuc, szczegolnie, ze maja wyciagniety moment i moc na sama gore zakresu:P wiec takie nieskie i oszczedne bolcowanie motoru, przynajmniej wedle teorii, pownno skracac jego zywot:P ale w praktyce kazdy klamie i niewiadomo komu wierzyc:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...