Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Zbyt wysoki poziom oleju


Gość viali

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie dzisiaj sprawdzilem, ze podczas wymianu oleju dolali mi za duzo. Poziom jest ponad zaciemnione pole na miarce bagnetowej, ale przed wypukleniem (jesli ktos ma lub mial Almere N16 to wie o czym pisze). Czy powinienem jak najszybciej spuscic nadmiar oleju? Jakie moga byc konsekwencje tego ze jezdzilem jakis czas z takim poziomem (co ewentualnei powinienem sprawdzic u mechanika).

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin101

kilka milimetrow za duzo nie czyni problemu.. dopiero jak jest tyle ze przeciwciezary zaczynaja uderzac w lustro oleju to zaczyna byc be... a jak jest troszke za duzo to sie nie przejmuj.. silnik "sam sie pozegna" z tym nadmiarem... tak wiec jak jest okolo 5 mm wiecej to nie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest okolo centrymetra za duzo wiec mysle ze na pewno musze spuscic nadmiar. Inna sprawa ze w sumie w mojej almerze poziom wskazany (miedzy minimum a maksimum) nie jest zbyt rozlegly. W ksiazce wyglada ze powinien byc wiekszy i sie przez moment zastanawialem czy mam oryginalna miarke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek8301

[ Dodano: Nie 21 Cze, 2009 18:07 ]

tomek8301 napisał/a:

...lepiej upuścić nadmiar oleju , jeżeli silnik jest szczelny i w dobrej kondycji ,to po co zmuszać "go" do nadmiernego spalenia nadwyżki oleju ,a w gorszym przypadku do rozszczelnienia przez którąś z uszczelek silnika.

też kiedyś w primerze nalano mi za dużo oleju i sam schodząc do kanału spuściłem jakieś 300ml. do czystego naczynia, ewentualny ubytek (widoczny na bagnecie) zawsze można uzupełnic nadwyżką upuszczoną i wszystko będzie OK...

 

Nadwyżka oleju w większości silników jest tak samo szkodliwa ,a niżeli jego niedostatek...!

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 

Ostatnio zmieniony przez tomek8301 Dzisiaj 17:40, w całości zmieniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...