Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[n15] demontaż kokpitu


Gość majamaja21

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majamaja21

witam

muszę wyjąć wyjąć ze swojej almery cały przedni kokpit czy ktoś moze posiada opis jak to zrobić. I mam jeszcze 2 pytanie jak zdejmuje się lotkę tylną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Od spodu kolumny kierowniczej masz 4 śrubki - odkręcasz dwie najbardziej zewnętrzne - powinna dać sie zdjąć górna pokrywa kolumny kierowniczej.

2. Poniżej kolumny sterującej ogrzewaniem na kolumnie środkowej są dwie śrubki odkręcasz obie

3. Wyciągasz radio, rozłanczasz je.

4. Podważasz od góry śrubokrętem przyciski od awaryjnych, ogrzewania tylniej szyby oraz tylnych świateł przeciwmgielnych, wyjdą do przodu - rozłanczasz je swobodnie.

5. Teraz możesz zdjąć środkowy kokpit

6. Gdy zdejmiesz kokpit środkowy, możesz odkręcić dwie śruby mocujące ramkę wokół liczników, po odkręceniu obsuwasz kierownicę maksymalnie w dół, wówczas swobodnie zdejmiesz ramkę.

 

Nie wiem czy o to Ci do końca chodziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lotki to otwierasz klapę i masz tam dwie śruby odkręcasz je i potem jest jeszcze przyklejona do klapy jakims klejem lub czyms takim. Najlepiej podwarzyc delikatnie i obciąc ten klej jakims nozem np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no aż tak drastycznych doświadczeń nie mam - ale początek masz już napisany przezemnie.

Klapę od schowka demontuje się w następujący sposób:

 

- otwierasz klapę

- od wewnętrznej strony zawiasów są łby trzpieni na których drzwiczki się otwierają, podważasz śubokrętem i wyłażą prawie że same.

 

- jeśli chodzi o liczniki - są trzy śruby, i podpięte są taśmami które w łatwy sposób możesz wypiąć.

 

- kratki nawiewów o ile dobrze pamiętam też sie podważa śrubokręcikiem - nie wiem jak sprawa cięgien do klapek zamykających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...