Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lekki tuning off road terrano 2


Gość winsurfingradom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość winsurfingradom

Mam pytanko czy przy odkreceniu kabiny od ramy można podłożyc dystansy aby uzyskać większy prześwit między kołem a nadkolem i z czego najlepiej, tak aby zmieścic większe koła ? a co z pedałami , kolumną kierownicy i z dzwigniami biegów? Druga sprawa to jak zrobić komin ssący może ma ktoś jakiś schemat jak zrobić . Trzecia sprawa to o czym pamiętać przed wjazdem w wode tu chodzi o sprawy elektryczne czy coś trzeba gdzieś przenieść . O odpowiedzi prosze osoby praktykujące nie teoretyków .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Podnoszenie budy to raczej ostateczna robota, wiem że chłopaki z forum "rajdy4x4" dorabiali u tokarza odpowiedniej wysokości dystanse, z jakiegoś tworzywa poliuretanowego , czy coś w tym stylu.Jednak ja bym zaczoł od podkręcenia zawieszenia, nie wiem jak ekstremalnie chcesz jeżdzić ale na początek to powinno wystarczyć.

Jeżeli "komin" czyli snorkel ma być tani i w miare dobry to polecam tego usera

-> http://idg.allegro.pl/show_user.php?uid=7275375 , a jak masz zamiar opierać się o drzewa i przewracać na boki to załóż coś markowago typu "safari" , koszt od 1500pln w góre.

Co do zabezpieczenia przed wodą to przede wszystkim odpowietrzenia skrzyni, mostu i przedniego dyferencjału trzeba wyprowadzić na góre, można podłączyć je pod snorkel albo filtr, będzie pewnie, pozatym jak ma być ekstremalnie to zalecił bym wywalenie wykładzin, trzeba by przenieść kilka urządzeń wyżej itd itd , jednak terrano to nie kajak więc nie wiem po co nim pływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy przy odkreceniu kabiny od ramy można podłożyc dystansy aby uzyskać większy prześwit między kołem a nadkolem

Witam

Terrano nie nadaje się do liftu budy. Jest zbyt wąski i wysoki. To już dawno sprawdzono :D

Do ciężkiego terenu Terrano zresztą zupełnie się nie nadaje. Największe koła na jakich się znośnie sprawuje to 30'. Do tego wystarczy podrasować sam zawias i wyciąć parę detali.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być 31", resztę podtrzymuję :) Oczywiście że można tworzyć różne rzeźby..Ale Terrano

II konstrukcyjnie w cięższy teren się nie nadaje. Z racji konstrukcji przedniego zawieszenia i proporcji. Koła 33" + lift to tylko dla Terrano-hardcorowców :D

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich detalach mowa jak już piszesz to jaśniej zawias masz na myśli podkrecenie przodu ?

 

Żeby weszły opony 31" trzeba podciąć chlapacze z przodu - lub usunąć i zaklepać albo wyciąć takie połączenie blach z tyłu za przednim kołem. Jak drążki siadły - wymienić trzeba.Można też przełożyć na wielowypuście, ale to pomaga na krótko. Podnosić przód trzeba jednak z umiarem. W stosunku do nominału można podnieść gdzieś do 4 cm. Z tyłu trzeba dać podkładki pod sprężyny lub lepiej kupić dłuższe sprężyny i odpowiednie amortyzatory.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam pytanko czy przy odkreceniu kabiny od ramy można podłożyc dystansy aby uzyskać większy prześwit między kołem a nadkolem i z czego najlepiej, tak aby zmieścic większe koła ? a co z pedałami , kolumną kierownicy i z dzwigniami biegów? Druga sprawa to jak zrobić komin ssący może ma ktoś jakiś schemat jak zrobić . Trzecia sprawa to o czym pamiętać przed wjazdem w wode tu chodzi o sprawy elektryczne czy coś trzeba gdzieś przenieść . O odpowiedzi prosze osoby praktykujące nie teoretyków .....

 

Jasne że tak tyle tylko że musisz je kupić.

http://www.expedycja.pl/?section=9&showCategory=4 to jest link do strony.

To są poduszki metalowo gumowe.

Nic się ich nie bój ja kiedyś na takich poduszkach stawiałem prototypową kabinę maszyny budowlanej ponad 850 kg.

Pamiętaj o pierścieniach dyst.dostaniesz je tam gdzie tuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam pytanko czy przy odkreceniu kabiny od ramy można podłożyc dystansy aby uzyskać większy prześwit między kołem a nadkolem i z czego najlepiej, tak aby zmieścic większe koła ? a co z pedałami , kolumną kierownicy i z dzwigniami biegów? Druga sprawa to jak zrobić komin ssący może ma ktoś jakiś schemat jak zrobić . Trzecia sprawa to o czym pamiętać przed wjazdem w wode tu chodzi o sprawy elektryczne czy coś trzeba gdzieś przenieść . O odpowiedzi prosze osoby praktykujące nie teoretyków .....

 

siemka masz gotowe dyst. metalowo gumowe- http://www.expedycja.pl/?section=9&showCategory=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość terranosaur

z całym szacunkiem ale pchać w terrano I 2500-3000 w zawieszenie to porażka, żeby potem wychechlac to w pierwszej lepszej dziurze, ja zrobiłem to samo w cenie 400...

 

ps. wiem wiem , dla niektórych kasa nie gra roli ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

ile bezpiecznie moge podkrecic na drążkach? nie zmieni to konta pochylenia koła i nie bd cieło rantu opony ? wie ktoś coś wiecej na ten temat? :D

Edytowane przez Tadek26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że wie i Ty też będziesz to wiedział jak poczytasz forum i zadasz konkretne pytanie pisząc co masz na tych kołach.

Słowo klucz jakie maksymalne duże koło wejdzie. 

Edytowane przez Dżem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile byś nie podkręcił to i tak będzie geometria do ustawienia, czy to będzie centymetr czy 5cm.

to jest ingerencja w całą geometrię. 

 

ja to zrobiłem tak. 

podkręciłem na maksa śruby regulacyjne. 

dałem podkładki pod wahacze produkcji kolegi @Hug_h

pojechałem na geometrię. ( chłopaki na warsztacie męczyli się przez 3 dni, po czym i tak zj***li, i męczyli się kolejne 3 dni ) teraz już mi tego nie chcą robi hehehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde dzwiganie budy wiąże się ze zmianą felg na inne et żeby rozłożyć środek ciężkości.do jakiejś zabawy wystarczy podkręcić na drążkach i jakieś airon meny tył plus 2 cale.ja dżwignołem bude o 2 cale tył zawias podniesiony i fele et 25 a oponki 32 cale .śmiga pięknie i cieszy gębę nie tylko moją takrze pasażerów :zwyciestwo2: :zwyciestwo2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła mam 235 75 r 15 AT podkreciłem go na drążkach tyle ze przód poszedł 4cm do góry i tak jest 2cm niżej niz tył prowadzi sie ok  i chciał bym tak zostawić , pytanie czy nie zje mi rantu opony. dodam ze przód nie jest na maxa skręcony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta i pomiar, lub....zdarte brzegi opon dadzą Ci odpowiedź.

no bd musiał poszukac kogoś z głowa bo byłem u tego własnie pana od ustawiania kół tu nie daleko mnie i po samej gadce widac ze sie nie zna ustawił i tylko samą zbieżnośćć i mówił ze kont pochylenia reguluje sie własnie tymi drążkami skrętnymi od podkrecania twardośći przodu , no to pouczyłem go ze nie ma raci sie z tamtąd zawinełem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra decyzja :)

Nie każdy diagnosta terenówkom sprosta :) :)

...się k.... rymło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak ja zobaczyłem ze muszę mu mówić co ma zrobić a sam niewiele wiem o tych wartościach, kątów wyprzedzeniu zwrotnicy itd  :dribble: to myślę sobie szkoda czasu, muszę poszukać kogoś kto to ogarnia a może pojadę jeszcze raz zrobię wydruk jak jest, pokażę go tu na forum i mi powie ktoś czy jest tak jak ma być; a jak nie to jak mam to poprawić i tyle . sam sobie w ten sposób ogarnę temat . bo coś czuję że nie znajdę nikogo takiego kto Choć w połowie będzie miał taką wiedzę jak tu widzę koledzy z Forum  :thumbsup:

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :) 

ja raz w życiu miałem dobrze ustawioną geometrię (robiłem sam ) :D 

a warsztatów tyle zwiedziłem że masakra :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...