Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Gdzie kabel do zapalniczki?


Gość piotri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Cóż, moja Micra nie posiada gniazda zapalniczki. Czasami jednak jest ono przydatne i postanowilem je założyć. Na tablicy bezpieczników jest pozycja CigLight tylko w tym gąszczu kabli nie mogę jakoś z kumać czy kabel idzie czy nie?

Ktoś zakładał może zapalniczkę ? Jakieś bliższe szczegóły skąd wychodzi kabel za środkową konsolą lub pod co innego można ją podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POD NIC INNEGO NIE PODŁĄCZAJ !!!

A tu masz opis:

 

"W moim modelu nie bylo gniazda zapalniczki, wiec postanowilem zmienic ten smutny stan rzeczy. Takie gniazdo sluzy m.in. do podlaczenia ladowarki do telefonu, lampki do czytania, gdzies tam przypina sie podobno antyradar i wielu innych rzeczy.

Nie polecam wizyty w serwisie. Cena 194 PLN gniazdo + 60 PLN zalozenie jest cena nie do przyjecia.

Postanowilem zbadac sprawe samodzielnie.

Najwiekszym dla mnie problemem bylo znalezienie jakiegos zasilania dla zapalniczki. Na tablicy bezpieczników jest pozycja CIG LIGHT - zasilanie gniazda zapalniczki, trzeba tylko znalezc kabel. Przy okazji wymiany filtra przeciwpylkowego i calkowitego prawie rozkrecenia mojej Micry kabel ten udalo mi sie namierzyc. Po odkreceniu kawalka obudowy pod srodkowa kolumna, po lewej stronie mozna zauwazyc czarny kabelek biegnacy pod tapicerke podlogowa. Jest on zakonczony wtyczka. Mozna sprawdzic, czy to napewno ten kabelek mierzac napiecie i wyciagajac bezpiecznik. Nalezy jeszcze zakupic zapalniczke. Jedyna dostepna byla bodaj do CC/SC, podswietlana na zielono za 13 PLN. Podswietlenie oczywiscie wylaczylem, poniewaz siezupelnie nie komponuje z reszta wnetrza. Nalezy jeszcze odkrecic obudowe kolumny srodkowej, gdzie jest miejsce na zapalniczke zasloniete zaslepka. Gniazdo jest minimalnie wieksze itrzeba niewiele rozpilowac otwór i wepchnac gniazdo. Wtyczka kabelka nie pasuje do tego gniazda, wiec najlepiej zakupic wtyczke oryginalna i zmienic na kablu. Ostatecznie mozna pociac tamta i w dwóch kawalkach wlozyc w gniazdo gniazda . Zakrecic wszystko i juz. Nalezy uwazac przy podlaczeniach, aby nie zrobic zwarcia, grozi to w sumie tylko spaleniem samochodu. Gniazdo dziala, gdy kluczyk jest w polozeniu ACC - akcesoria. Bez kluczyka nie dziala."

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten opis, tylko za nic nie mogę znaleźć tego kabla :( Powinien on być z każdej Micrze? Jak zrozumiałem koncówka powinna być schowana pod tapicerką. A drugi koniec skąd wychodzi?

Ech, może kiepsko szukałem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...