Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Woda w tylnych kloszach


Gość FILIPPO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

różne przypadki mi się przytrafiały - i dzięki pomocy forum - udawało się je rozwiązać.

 

Tym razem sprawa dla mnie bardzo dziwna. Fakt samochód nie jest najnowszy bo 98' (primera kombi) ale dlaczego w tylnych kloszach (zamontowanych w błotnikach) po jeździe po deszczu zaczyna zbierać się woda (nawet do ok. 3 cm) ? Zauważyłem, że u dołu w błotnikach znajdują się jakieś gumowe otwory/odpowietrzniki - może to przez nie dostaje się woda ? Czy ktoś przerabiał wymontowanie tylnych lamp ? Dużo jest z tym roboty.

 

Pozdrawiam

 

Filip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odkręcić lampę z błotnika musisz zdjąć boczną tapicerkę bagażnika , lampa przykręcona jest za pomocą 3 nakrętek . Uszczelniona jest do błotnika za pomocą masy uszczelniającej .

 

[ Dodano: Pon 22 Cze, 2009 10:47 ]

Ale leje ci się do 2 lamp czy tylko z 1 strony .

Ja bym obstawiał złe uszczelnienie do błotnika i stad bo deszczu ci wpływa woda . Bo od wewnątrz błotnika raczej ciężko żeby się woda do lampy dostała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odkręcić lampę z błotnika musisz zdjąć boczną tapicerkę bagażnika , lampa przykręcona jest za pomocą 3 nakrętek . Uszczelniona jest do błotnika za pomocą masy uszczelniającej .

 

[ Dodano: Pon 22 Cze, 2009 10:47 ]

Ale leje ci się do 2 lamp czy tylko z 1 strony .

Ja bym obstawiał złe uszczelnienie do błotnika i stad bo deszczu ci wpływa woda . Bo od wewnątrz błotnika raczej ciężko żeby się woda do lampy dostała.

 

Leje się do dwóch (prawa 3 cm wody. lewa ok 1cm :-)). Czyli silikon sanitarny i będzie po problemie. Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może to być silikon bo w razie czego nie zdemontujesz lampy następnym razem jak zajdzie potrzeba . W motoryzacyjnym kup kit samochodowy (czarna masa plastyczna jak plastelina) i na to uszczelnij. Jak zdemontujesz lampę będziesz widział w którym miejscu trzeba nałożyć masę będą ślady starej masy na lampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...