Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chlapacze


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda tylko że inni użytkownicy o tym nie myślą ; / przyglądałem się przez jakiś czas na auta jadące przede mną i niestety nieliczne tylko auta mają chlapacze zamontowane ; / obecnie nie mam zamontowanych chlapaczy u siebie ale myślę że do wiosny się w nie zaopatrzę

Auta jadące przede mną bez chlapacze niestety powiększają możliwość uszkodzić przednią szybę,... mego auta, przez wyrzucenie z pod tylnych kół kamyka. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta jadące przede mną bez chlapacze niestety powiększają możliwość uszkodzić przednią szybę,... mego auta, przez wyrzucenie z pod tylnych kół kamyka. ;)

 

no a mi chodzi że my się przejmujemy, żeby komuś nie zrobić krzywdy kamykami, a inni myślą chcesz być bezpieczny to ubezpiecz sobie szyby ; / co zresztą zrobiłem ale doinwestuje jeszcze w chlapacze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta jadące przede mną bez chlapacze niestety powiększają możliwość uszkodzić przednią szybę,... mego auta, przez wyrzucenie z pod tylnych kół kamyka. ;)

Niestety szybę przednią uszkadzają głównie kamyczki wzbudzone przez samochody jadące z przeciwnej strony jezdni dwukierunkowej. Wtedy prędkości uderzenia kamykiem się dodają. Przy ruchu w jednym kierunku uderza w nas kamień z prędkością dużo mniejszą - różnicą prędkości pojazdów i jest to dużo mniej niebezpieczne.

Szczególnie obserwujemy to przy dziurach łatanych przez drogowców. Właśnie dla tego są na tych odcinkach duże ograniczenia prędkości, oczywiście przeważnie nierespektowane przez naszych kochanych kierowców.

Natomiast co do ukształtowania nadkoli i chlapaczy , to konstruktorzy pojazdów głównie walczą o ich wygląd , a nie o

praktyczność.

QQ ma "oryginalne" chlapacze zbyt zaokrąglone i chyba za krótkie i za wąskie na nasze brudne drogi , ale za to

"wyglądają" i nie obrywają się przy cofaniu przez wysokie krawężniki!

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta jadące przede mną bez chlapacze niestety powiększają możliwość uszkodzić przednią szybę,... mego auta, przez wyrzucenie z pod tylnych kół kamyka. ;)

macie racje choć przyznaję, że nie myślałem o kamykach :unsure:, a o tym, że coraz więcej osób posiada bardzo dobre opony - doskonale zbierające wodę... ta woda ląduje oczywiście na szybie jadącego za nami pojazdu :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chcesz być bezpieczny to ubezpiecz sobie szyby ; / co zresztą zrobiłem...

Kolega ma na myśli ubezpieczenie całego auto, a nie tylko szyby? :thumbsup:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma na myśli ubezpieczenie całego auto, a nie tylko szyby? :thumbsup:

 

 

ja w umowie ubezpieczenie czytałem właśnie o szybach, nie każdy ubezpieczyciel ubezpiecza również szyby, więc warto poczytać ogólne warunku ubezpieczenia. Co ciekawe,wymienione są wszystkie szyby prócz szklanego dachu - więc tak jakby jego ubezpieczenie nie uwzględniało? :D Czytajcie ogólne warunki ubezpieczenia - warto wiedzieć co jest a co nie ubezpieczone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie szyb przy zakupie oc/ac w pzu wynioslo za rok 75 zł - i jest niezalezne od ac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie szyb przy zakupie oc/ac w pzu wynioslo za rok 75 zł - i jest niezalezne od ac

 

A czy jest wymieniona szyba w szklanych dachu? Pytam bo jak kupowałem ubezp. to niektórzy ubezpieczyciele nie wymieniali jej(wymienione były wszystkie pozostałe), więc można się spodziewać, że będzie problem jeśli to z nią, się coś stanie.

 

Dachowa nie jest wymieniona :D

http://www.pzuagencja.com.pl/pzu_autoszyba

Edytowane przez cosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest wymieniona szyba w szklanych dachu? Pytam bo jak kupowałem ubezp. to niektórzy ubezpieczyciele nie wymieniali jej(wymienione były wszystkie pozostałe), więc można się spodziewać, że będzie problem jeśli to z nią, się coś stanie.

 

Dachowa nie jest wymieniona :D

http://www.pzuagencja.com.pl/pzu_autoszyba

Ubezpieczenie szyb jest dodatkową opcją po to by w przypadku wybicia szyby podczas kradzieży, 'przypadkowego" kamienia, skorzystać z tej opcji i nie tracić zniżek z AC. Bez tego ubezpieczenia likwidacja szkody jest z AC. Szyby są integralną częścią auta.

 

Oczywiście, gdy mamy sprawcę to z jego OC.

 

To wątek o ubezpieczeniu?

Edytowane przez sceptyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie szyb jest dodatkową opcją po to by w przypadku wybicia szyby podczas kradzieży, 'przypadkowego" kamienia, skorzystać z tej opcji i nie tracić zniżek z AC. Bez tego ubezpieczenia likwidacja szkody jest z AC. Szyby są integralną częścią auta.

 

Oczywiście, gdy mamy sprawcę to z jego OC.

 

To wątek o ubezpieczeniu?

 

nie to watek o chlapaczach :)

 

 

Kolega ma na myśli ubezpieczenie całego auto, a nie tylko szyby? :thumbsup:

 

a wracając do tego co koledzy pisali odnośnie ubezpieczenia szyb - odpowiedź już padła ubezpieczyłem tylko szyby na wartość do ok. 2500 zł bo tyle kosztuje przednia szyba (podobno najdroższa) w ubezpieczeniu wyszło ok 60-70zł więcej do zapłaty

 

 

Będę montował oryginalne chlapacze choć zastanawiałem się nad takimi jak w autach rajdowych montują (takie miękkie i elastyczne)

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę montował oryginalne chlapacze choć zastanawiałem się nad takimi jak w autach rajdowych montują (takie miękkie i elastyczne)

Wydaje mi się że słusznie robisz. Orginalne nie psują wyglądu auta, a te tzw. rajdowe mogłyby mocno "udziwnić" wygląd całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar dzisiaj bądz jutro zamawiac chlapacze na ebay. Wyglądają prawie jak te z salonu a kosztują o połowę mniej, zresztą ktoś już je wcześniej kupował i pisał że są ok. Jeśli ktoś jest chętny do wspólnego zakupu to proszę o szybki kontakt. Przyjdzie jedną paczką a ja prześlę dalej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

a możesz podesłać linka do tej aukcji na ebayu?

może bym się skusił :)

 

pzdr

 

marycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam oto link. http://cgi.ebay.co.uk/NISSAN-QASHQAI-2007-FRONT-and-REAR-MUD-FLAP-SET-/150562454964?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item230e38bdb4

Ta aukcja się już skończyła ale napewno zaraz będzie kolejna. Poczekam jeszcze kilka dni może jeszcze ktoś się zdecyduje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam oto link. http://cgi.ebay.co.uk/NISSAN-QASHQAI-2007-FRONT-and-REAR-MUD-FLAP-SET-/150562454964?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item230e38bdb4

Ta aukcja się już skończyła ale napewno zaraz będzie kolejna. Poczekam jeszcze kilka dni może jeszcze ktoś się zdecyduje. Pozdrawiam

 

Mam te chlapacze i pasują idealnie. Zainstalować można w 2 osoby w 30minut, ale potrzebna wkrętarka z przedłużeniem.

Brałem większe zamówienie od tego sprzedawcy, wysłał mi listwy pod okna zamiast na drzwi, ale poza tym OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki danbam za info,tak właśnie kojarzyłem że ktoś kupował na ebay. Jak możesz napisz co jeszcze kupiłeś i jak się sprawuje. Pozdrawiam

Edytowane przez jaro2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie przeglądu, zakupiłem chlapacze w serwisie. Komplet przód i tył za 250 zł + montaż 80 zł (ceny warszawskie). Pojeżdżę trochę to podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Właśnie wczoraj odebrałem przesyłkę. Chlapacze z Chin. Niby oryginały niby nie, ale wyglądają naprawdę solidnie. Niech mi ktoś łaskawie powie które na przód a które na tył. Przymierzałem na dwa sposobi i na dwa w sumie pasują. Moze ktoś z Was ma już fabrycznie założone. Wtedy wszystko będzie jasne. Poniżej link do aukcji na której je kupiłem:

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/_W0QQcmdZViewItemQQ_trksidZp3984Q2em1439Q2el2649QQitemZ260825801085QQsspagenameZSTRKQ3aMEWNXQ3aIT

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj odebrałem przesyłkę. Chlapacze z Chin. Niby oryginały niby nie, TRKQ3aMEWNXQ3aIT

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

 

nigdy nie potrafię zrozumieć mentalności polaka - 90tys za samochód, chlapacze w serwisie oryginalne z montażem 250,00 zł, ale lepiej kupić jakies g... ze śmierdzącego plastiku i jeszcze kombinować ja toto założyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze śmierdzącego plastiku i jeszcze kombinować ja toto założyć....

 

No ale jeżeli już to śmierdzieć będą na zewnątrz, to chyba nie różnica ... ? po kilku dniach lub miesiącach i tak przestana śmierdzieć :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie potrafię zrozumieć mentalności polaka - 90tys za samochód, chlapacze w serwisie oryginalne z montażem 250,00 zł, ale lepiej kupić jakies g... ze śmierdzącego plastiku i jeszcze kombinować ja toto założyć....

 

montowałeś sobie w ramach porównania? może pachną konwalią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie potrafię zrozumieć mentalności polaka - 90tys za samochód, chlapacze w serwisie oryginalne z montażem 250,00 zł, ale lepiej kupić jakies g... ze śmierdzącego plastiku i jeszcze kombinować ja toto założyć....

 

 

Te z serwisu maja jakis taki dziwny napis krzaczkami i jeszcze coś .... aaaa "Made in Chaina". Penie to po angielsku.

Ach zapomniałem! Witamy na forum przedstawiciela zagranicy :) który zauważa naszą, Polaków mentalność.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...