Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nagłośnienie do P11 kombi


bartekzuczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Niedawno kupiłem sobie głośniki Blaupunkt GTx 662 Mk II. Zamontowałem je w przednich drzwiach i spodziewałem się, że będą grały dużo lepiej od seryjnych głośników. Niestety trochę się pomyliłem :/ Przy głośniejszej muzyce głośno słychać drgania.. Nie wiem skąd pochodzą.. Jak się tego można pozbyć bo to denerwujące... Jak można chociaż trochę poprawić bas?? Chciałbym aby był trochę bardziej wyrazisty... Czy w jakiś sposób należy wygłuszyć drzwi?? Jeśli tak to jak to zrobić... Dodatkowo zastanawiam się nad zakupem jakichś głośników na tył samochodu jakichś niskotonowych (na podsufitkę - primera kombi).. Czy to ma sens??? Czy da mi to jakiś ładny bas?? Jakie głośniki moglibyście mi polecić w miarę rozsądnej cenie oczywiście... Na razie nie kupię radia bo nie uzbierałem jeszcze kasy... Aktualnie posiadam seryjne radio nissana..

 

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartekzuczek, wygłuszenie drzwi to podstawa. Poprawi i to słyszalnie cały efekt. Jak to zrobić, wałkowane kilka razy, a cały temat temu poswięcony masz jako "przyklejony".

Basu z głośniczków nie otrzymasz, bass generuje subwoofer i tego brakuje w Twoim systemie. Radyjko może zostać, jak Cie zadawala, inwestuj we wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:) Rozważam zakup tuby basowej. Nie chcę wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy około 100 zł. Jaka tubę wybrać?? Czy np: <http://allegro.pl/item669968604_hurt_maskarator_mala_a_potrafi_total_moc_blg650.html> zdała by egzamin?? czy lepiej zainwestować w tubę z większym głośnikiem np: <http://allegro.pl/item669968910_hurt_maskarator_potwor_w_twoim_samoch_8001_2_5.html> lub <http://allegro.pl/item665618863_tuba_1000w_92db_p1002_tania_i_szybka_wysylka.html> Zależy mi na tym żeby trochę dudniło i żeby było więcej basu niż z głośników w drzwiach. I jeszcze jedno pytanie: Mam radio seryjne jak na zdjęciu <http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a75a900b11b971bb.html> czy pociągnie głośniki 2x45 W RMS i 2x25 W RMS i tubę?? czy trzeba by do tego zestawu dołączyć wzmacniacz??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartekzuczek, prrzywołane "Tuby" do niczego się nie nadają, zero basu, ale dudnienia bedzie co niemiara. Nietety konieczny jest wzmacniacz, jezeli zdecydujesz się na suba, reszte spokojnie fabryczne pociągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Czyli te "cudeńka" które zaproponowałem nie nadają się zbytnio... Czyli na poprawę basu lepiej zainwestować w wygłuszenie drzwi?? Z tego co wyczytałem na forum o wygłuszaniu efekt jest bardzo dobry. To pewnie wyniesie mniej niż zakup subwoofera i wzmacniacza. A co zrobić z tylnymi głośnikami?? Czy da się z nich coś wycisnąć?? Dach trochę ciężko wygłuszyć. Kiedy zaglądałem do głośników w podsufitce zauważyłem że chyba jest trochę wygłuszony. Chyba filcem a nie matą. Jak wycisnąć z nich jeszcze trochę basu?? O ile się nie mylę są to głośniki 25 albo 45 W RMS. Ale za 100 % nie wiem Dolną granicę na pewno mają. Są to seryjne głośniki. Z tego co zauważyłem jak na swój wiek i moc grają całkiem dobrze lecz jak dla mnie brakuje trochę basu....

 

Pozdrawiam i dziękuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głośniki z racji swojej budowy nie przenoszą częstotliwości subnisko, wiec basu nie wydusisz. Bas jedynie z subwoofera. Wygłuszenie drzwi słyszalnie poprawi cały efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Czy wymiana tylnych głośników na jakieś basowe głośniki da jakiś efekt (chodzi mi o bas)?? Czy Podsufitkę również należało by wygłuszać?? Jeśli To ma jakiś sens to jakie głośniki byście polecili, Chodzi mi o jakieś niskotonowe....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli bym się zdecydował na suba i zmachol to co byś polecił?? Jak na razie to chyba zabiorę się za wygłuszenie drzwi:) Kiedy to już zrobię podzielę się wrażeniami:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trochę mało bym chciał wydać, granica 300 zł... Wiem że to mało ale może coś by się znalazło w takiej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...