Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Orurowanie. Polecacie czy przeciwnie?


Gość MARSIK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was widział albo ma pomysł na wzbogacenie wyglądu swoich QQ. Orurowanie to wiejski tuning czy dodanie temu bulwarowemu SUV-owi pazura? Może jest jakaś fajna i w "normalnej" cenie alternatywa? Może jakieś fotki z pomysłami, niekoniecznie tylko QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś napisałem dla mnie orurowany qashqai wygląda jak gokart.

Wsadzisz ok 2 tyś zł a efekt będzie komiczny.

 

[ Dodano: Sro 24 Cze, 2009 21:38 ]

Dzisiaj w Szczecinie widziałem Nissana, który miał osłony stylizujące nadkoli błotników. Są szersze i bardziej nachodzą na błotniki. Wyglądał super!!! Zadzwoniłem do serwisu niestety cena to 1600zł z montażem…

 

[ Dodano: Sro 24 Cze, 2009 22:37 ]

Dzisiaj w Szczecinie widziałem Nissana, który miał osłony stylizujące nadkoli błotników. Są szersze i bardziej nachodzą na błotniki. Wyglądał super!!! Zadzwoniłem do serwisu niestety cena to 1600zł z montażem…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was widział albo ma pomysł na wzbogacenie wyglądu swoich QQ. Orurowanie to wiejski tuning czy dodanie temu bulwarowemu SUV-owi pazura? Może jest jakaś fajna i w "normalnej" cenie alternatywa? Może jakieś fotki z pomysłami, niekoniecznie tylko QQ.

 

widziałem kilka takich z rurkami na ulicy; wiejski tuning to mało powiedziane, po prostu śmiech na sali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość janusz-pawlak

mam papierową wersję polską, dostałem w salonie.

Powinieneś też dostać.

 

Jak masz jakieś szczegółowe pytanie to pisz, postaram się pomóc

tłumacząc na polski z odwołaniem do rysunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Według mnie orurowanie to rzecz gustu a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje :-)

Ja osobiście polecam firmę

SHADOW TUNING

83-000 Pruszcz Gdański ( Roszkowo )

ul. Warszawska 13

Tel. 058 / 683 - 18 - 20

Tel. kom. 0 606 900 785

http://www.shadow-tuning.com

 

Za niecałe 2000 PLN zrobiłem tam orurowanie przednie i boczne i samochód wygląda bardzo fajnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK i nie będziemy dyskutować o gustach ale może ktoś z Szanownych posiadaczy QQ zna takową godna polecenia firmę w okolicach Łodzi?

Drugie pytanie to jak ma wpływ założenie takiego orurowania na gwarancje??

I co z prawdziwymi osztami? Czy 2000 tysiączki to cena dla "normalnego" zjadacza chleba czy po odliczeniu Vat- u ???? :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Drugie pytanie to jak ma wpływ założenie takiego orurowania na gwarancje??

 

Przed "operacją" orurowania :-) dzwoniłem do dwóch salonów Nissana w Warszawie i Elblągu i tam mnie zapewnili, że nie ma to wpływu na gwarancję. Wręcz w salonie w Elblągu podali mi wyżej wymienioną firmę.

 

>> Czy 2000 tysiączki to cena dla "normalnego" zjadacza chleba czy po odliczeniu Vat- u

 

Jest to kwota z VAT i zawiera orurowanie przednie, zęby z przodu i orurowanie boczne plus montaż. Czy to dużo czy mało hm... Pewnie można znaleźć i taniej i drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

dla miłośników agrotuningu:

 

z7088961M.jpg

 

"Właściciel też ma prawo bać się o swoje cacko. W tym celu warto sięgnąć po orurowanie rodem z samochodów terenowych.

Z takim wyposażeniem niestraszne parkowanie pod supermarketem, a w lesie nawet wiewiórki z szacunkiem dla twojej osobówki uciekną na drzewa."

 

Więcej pomysłów na poprawę wyglądu QQ na stronie Agrotuning Hit czy Kit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PEŁNE PRZEDNIE NIEHOMOLOGOWANE ORUROWANIE JEST NIEDOPUSZCZALNE NA DROGACH PUBLICZNYCH ! ! !

 

chodzi tu o bezpieczeństwo pieszych.

 

Nowoczesne modele samochód mają robione testy na potrącenie pieszego.

 

Konstrukcja tych samochód tak jest tworzona aby pieszy miał jak największe szanse przy wypadku, za to są też gwiazdki za bezpieczeństwo.

 

Orurowanie, które właściciel zamontował sobie ot tak, często nie daje szans dla pieszego.

 

Z tego co słyszałem to w krajach starej Uni jest to chyba zakazane. w Polsce wiadomo buractwo więc każdy po swojemu, choć auto jest homologowane bez rur i każde takie przeróbki są niedopuszczalne..

 

Powiem wam szczerze, że gdyby takie auto mnie potraciło ( i nie tylko mnie) to zakładam sprawę do sądu i wygrywam ją i odszkodowanie może być spore.

Edytowane przez mdzalewscy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio ok fotki przedstawione na forum reprezentuja tzw. wiejski a moze miejski tuning ale jak to sie ma do orurowania polecanego przez profesjonalne firmy oglaszajace sie np na allegro? czy ktos z Was pytal o certyfikaty i ewentualne problemy w czasie wypadku??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z Was pytal o certyfikaty ....

 

z tego co gdzieś czytałem to w Polsce jest to zabronione i są przepisy z 2007 r.

 

"DZ.U.192 z 2007 r - zmiana do DZ.U.32

5) w par 7 dodaje się ust 11

w przypadku samochodu osob. , ciężar. , lub specjalnego do 3,5 t przednie orurowanie lub dodatkowy przedni zderzak ..............mogą być zamontowane wyłącznie w pojazdach , dla których zostały homologowane...."

 

na allegro jedna z firm sprzedaje do Navary

 

"Aukcja dotyczy "orurowania przedniego" klasycznego

z rury grubej - fi 80 mm z zębami - homologacja E.

( homologacja obowiazuje w Polsce od 22 pazdziernika 2007r ( wiecej info w PiMOT)

wraz kpl mocowań pod dany model i typ auta."

 

..... i ewentualne problemy w czasie wypadku??????

Pierwsza sprawa to UBEZPIECZENIE, może się okazać że zostaniemy z ręką w nocniku i rurki będą nas kosztować mnóstooooooooooo kasy

 

Inna sprawa to zarzuty o np. nieumyślne zagrożenie życia, spowodowanie śmierci, nie jestem prawnikiem ale na pewno paragrafy się znajdą, ale najgorsze to może być własna wina i wyrzuty sumienia, jak na przykład potrącimy człowieka

 

Warto się nad tym zastanowić !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio muszę przyznać że miałem chęć na takie rureczki :dribble: ale poruszyliście ważną kwestię ( w końcu po to robią testy i projektują aby zminimalizować skutki ewentualnych obrażeń pieszych)- więc chyba lepiej nie ryzykowac.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!

Te "rureczki" jak zgrabnie nazwał je jeden z szanownych przedmówców mają sens w przypadku rzeczywistego "nadużywania" ciężkiego terenu, ale przecież QQ do tego niespecjalnie się nadaje!. W mieście i normalnej eksploatacji szosowej to tylko wzrost masy,oporów a więc większe zużycie paliwa i dziwne efekty akustyczne /szczególnie przy większych prędkościach/. A efekty wizualne to wyłącznie sprawa gustu własciciela!

Pozdrawiam.

Edytowane przez JACEK1952
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Według mnie orurowanie to rzecz gustu a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje :-)

Ja osobiście polecam firmę

SHADOW TUNING

83-000 Pruszcz Gdański ( Roszkowo )

ul. Warszawska 13

Tel. 058 / 683 - 18 - 20

Tel. kom. 0 606 900 785

http://www.shadow-tuning.com

 

Za niecałe 2000 PLN zrobiłem tam orurowanie przednie i boczne i samochód wygląda bardzo fajnie :-)

 

kolego - byłem, rozmawiałem, robią naprawdę świetne rurki, ale niestety nie mają orurowania przedniego Z HOMOLOGACJĄ, a ja mam autko z X.2010r., więc muszę mieć już homologację na rurki przednie (boczne i tylne nie muszą mieć homologacji - zgodnie z przepisami). Podsumowując - jeżeli macie autko zarejestrowane przed 20.X.2007r. - musicie mieć homologację.

 

Podstawa prawna (gdyby ktoś potrzebował):

 
Par. 7 ust. 11 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003 r., nr 32, poz. 262):
 
"W przypadku samochodu osobowego, samochodu ciężarowego lub pojazdu specjalnego, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 t, przednie orurowanie lub dodatkowy przedni zderzak, mające służyć do ochrony pojazdu przed uszkodzeniami w razie zderzenia z innym przedmiotem, mogą być zamontowane wyłącznie w pojazdach, dla których zostały homologowane. Przepis ten nie dotyczy urządzeń, o masie poniżej 0,5 kg, które przeznaczone są wyłącznie do ochrony reflektorów. Dotyczy pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po dniu 20 października 2007 r."
Edytowane przez Grzesiek QQ+2 4x4 2.0
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zgadza sie jest prawo ktore jest egzekwowane.

 

 

 

http://www.orurowanie.eu/orurowania-do-samochodow/nissan-orurowanie.html

 

Najlepiej ze prawo jest określone w 3 zdaniach - a tu wywody na temat zagrożenia życia itd itp.. Jak ktoś się domyśla, to niech w błąd nie wprowadza kolegów. 

...a -  jak niema ingerencji w samochód to gwarancji sie nie trracji - no chyba ze nowe dywaniki tez powodują utratę gwarancji 

 

orurowanie_Quasquaj.jpg

 

Nissan_quakaj_b.jpg

Edytowane przez rolii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam robiłem kilka orurowan do samochodów ,jeśli fabrycznie nie istnieje miejsce do zamocowan tego typu rzeczy ,to można zrobić więcej złego niż dobrego . Nawet przy małym przełożeniu taki element wgniecie nam praktycznie cały pas przedni , łącznie z chłodnicy i elementami nadwozia .Jeśli już ktoś przewiduje taki montaż radzę mimo wszystko konsultacje z aso .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Już to kiedyś napisałem dla mnie orurowany qashqai wygląda jak gokart.

Wsadzisz ok 2 tyś zł a efekt będzie komiczny.

 

[ Dodano: Sro 24 Cze, 2009 21:38 ]

Dzisiaj w Szczecinie widziałem Nissana, który miał osłony stylizujące nadkoli błotników. Są szersze i bardziej nachodzą na błotniki. Wyglądał super!!! Zadzwoniłem do serwisu niestety cena to 1600zł z montażem…

 

[ Dodano: Sro 24 Cze, 2009 22:37 ]

Dzisiaj w Szczecinie widziałem Nissana, który miał osłony stylizujące nadkoli błotników. Są szersze i bardziej nachodzą na błotniki. Wyglądał super!!! Zadzwoniłem do serwisu niestety cena to 1600zł z montażem…

W jakim serwisie w Szczecinie?

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na datę postu,logika podpowiada że chodzi o salon/serwis na Struga(wtedy jeszcze nie było innego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...