Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Warsztaty samochodowe


Gość irgg30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników!

 

Panowie mam do was konkretne pytanie - Czy warsztat ma obowiązek udzielenia gwarancji na wykonaną usługę? Czy ktoś zna jakieś przepisy związane z moim pytaniem? Proszę o pomoc ponieważ usłyszałem od mechanika , że otrzymam gwarancję ustawową. "Doczytałem", że chyba coś takiego nie istnieje (w odniesieniu do usług). Kolo coś kombinuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej spotykam się z gwarancją na usługę, w momencie kiedy warsztat sam zamawia części i je montuje.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że się nie wykpi, niech da Ci fakturę, jak będzie mulił, zmień mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

faktura bądź paragon jest podstawą gwarancji. żadne tam świstki, że udziela gwarancji, ale najlepiej znajdź warsztat gdzie nie potrzeba takich udzielać bo nikt nie wraca na poprawki tylko jedzie z nowym pojazdem :D lub z innym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie że obowiązuje gwarancja na wykonane naprawy na podstawie faktury FV lub rękojmia na sprzedawany towar

W razie problemów -masz miejscowe biuro ochrony konsumentów

Jednak nei myśl że np zareklamujesz wade silnika po tym że ktos zmienił Ci np Olej.

Chyba że wlał niezgodny z zakupionym co trudno udowodnić lub jeśli msz pewnosc -to u rzeczznawcy (ale koszt opinii pewnei ponad 1000zl) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...