Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navara d22 jak podnieść zawieszenie


szczepan250
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Navarę z 02r chciałbym ją podnieść więcej nisz się da na oryginalnej regulacji trzeba wymieniać wahacze pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to ci odsprzedam lift do d22 - bedzie stal tak:

20080915132qd1.jpg

a to ten komplet

frontier-kit-4wd1.jpg

jednym slowem 3" w gore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260
jak chcesz to ci odsprzedam lift do d22

 

- Jaka cena?

-Nowe czy sprzedajesz swoje?

-Jak trwałośc pozostałych elementów zawieszenia i napędu?

-Czy nie ma problemów z ustawieniem geometrii?

-Jak zachowuje się na czarnym przu prekości ok 120 KM/h

-Jakiej produkcji jest ten zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki zestaw kosztuje w polsce ok 8000 zl

ja go zdemontuje z mojego auta + dodam 4 nowe amortyzotory do tego zestawu, ktore kupilem na zapas

 

auto staje wyzej 3 cale bez potrzeby zmieniania czegokolwiek dodatkowo, nie mialem problemow z geometria, napedami, auto staje sie z przodu troszke sztywniejsze, co za tym idzie na asfalcie prowadzi sie lepiej i dale mozliwosc podkrecenia zawieszenia, jesli np. zamontuje sie wyciagarke i auto trzoszke siadzie - swoim smigalem 160 bez obaw, wiecej nie smigalem bo mam/mialem przy 160 km/h odciecie fabrycznie ustawione

zestaw jest firmy CALMINI

cena do uzgodnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Chyba jedno zero za dużo :D , za 8 tyś to można postawić , pickupa na patrolowych mostach, raczej nie byłeś w pełni świadomy kupując te kilka cybantów , śrubek i komplet amortyzatorów za taką cene. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedno zero za dużo :D , za 8 tyś to można postawić , pickupa na patrolowych mostach, raczej nie byłeś w pełni świadomy kupując te kilka cybantów , śrubek i komplet amortyzatorów za taką cene. :D
ale ja nigdzie nie napisalem za ile to kupilem... mowie tylko ile obecnie taki zestaw w polsce kosztuje... po za tym swiadomie wybralem takie rozwiazanie, gdyz most choc wytrzymalszy nie zapewnia takiego przeswitu z przodu jak wlasnie takie zawieszenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam co ciekawego zrobiliście żeby podnieść swojego pick upa rozważałem temat mostu od patrola ale czy przełożenia będą się zgrywać jak ma ktoś jakieś rozwiozania to był bym wdzieczny pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Witam co ciekawego zrobiliście żeby podnieść swojego pick upa rozważałem temat mostu od patrola ale czy przełożenia będą się zgrywać jak ma ktoś jakieś rozwiozania to był bym wdzieczny pozdro

 

Na forum rajdy 4x4 , użytkownik o nicku "Zbig" postawił tak D 22 , zadaj sobie trochę trudu i poszukaj, wszystko jest opisane ze szczegółami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kupiłem używany calmini +3" bo się gościowi auto spaliło ... i ciągle się waham czy zakładać czy nie, no bo w terenie średnio jeżdżę tyle że nie lubię seryjnych / typowych rzeczy, i bym założył żeby mój pickup był "inny". 3" na zawieszeniu i ze 2" na budzie to pewnie i by 35" wlazło :) d21 i d22 to prawie to samo, no ale jeszcze decyzji nie podjąłem :)

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość mat-D22

kupiłem używany calmini +3" bo się gościowi auto spaliło ... i ciągle się waham czy zakładać czy nie, no bo w terenie średnio jeżdżę tyle że nie lubię seryjnych / typowych rzeczy, i bym założył żeby mój pickup był "inny". 3" na zawieszeniu i ze 2" na budzie to pewnie i by 35" wlazło :) d21 i d22 to prawie to samo, no ale jeszcze decyzji nie podjąłem :)

kolego hugh i założyleś calmini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Pickupa podnosi się poprzez Boodylift ...

+ 5-7 cm na podkładkach poliuretanowych z tulejami

 

Koszt całej operacji to ok 1700 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

<<Pickupa podnosi się poprzez Boodylift ...>>

 

I jeszcze dłuższe śruby.

A co się dzieje z chłodnicą/wiatrakiem.

Silnik chyba nie idzie w górę?

Który warsztat to robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Popełniłem właśnie wątek o podobnym temacie, http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/91892-lift-zawieszenia-za-pomoc%C4%85-zestawu-korzy%C5%9Bci-zagro%C5%BCenia/

 

Wstawięgo tutaj. Proszę moda o usunięcie założonego tematu.

Witam.

 

Posiadam Nissan D22 z 1999 r. podjąłem właśnie decyzję o jego kompletnej renowacji. I przy okazji mam zamiar wymienić już zmęczone zawieszenie, w związku z powyższym proszę szanonwe grono o udzielenie odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:

 

1) Czy wymiana kompletnego zawieszenia np. na taki zestaw http://allegro.pl/nissan-navara-np300-d22-zawieszenie-komplet-2-cal-i3512982433.html, jest dobrym rozwiązaniem?

 

2) Jak podwyższenie zawieszenia wpływa na walory użytkowe samochodu w codziennej eksploatacji?

 

3) Czy poza montażem tego zestawu niebędne będą jakieś dodatkowe modyfikacje?

 

 

A oto pacjent:

 

P1090251.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani i ciekawy patent liftu na ceglach :):devil:

 

Podnos gwarantuje ze bedziesz zadowolony.

he, wjechałem na nie bo nie miałem podnośnika a chciałem sobie ułatwić dostęp przy odkręcaniu paki. 

Do głowy mi nie przyszło, żeby wtedy myśleć o lifcie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...