Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

opony i sprzeło?


Gość piterr

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry dzień !

Nowy jestem . Liczę na wyrozumiałość i pomoc FACHOWCÓW :) .

Mam dwa prośbo pytania:

 

1.Czy spokojnie można eksploatować T II 5d 2.7 tdi na oponach 205/80 r16(raczej asfalt i trochę łąki) i czy jest to bezpieczne dla sprzętu i ludzi? Być może temat już był, ale szukałem i nie znalazłem :|

 

2.Podczs puszczania pedału sprzęgła słychać czasem dzwięczny metaliczny brzdęk(nie bardzo głośny), czy to może być poważny objaw ?

Bardzo proszę o opinie i rady.Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Osobiście uważam, że za wąskie. W piachu mogą być lepsze bo masz większy nacisk na jednostkę powierzchni, ale na drodze wg. mnie za duże ryzyko - ale mogę się mylić!

 

Ad.2 Trudno mi powiedzieć. To może być odgłos uderzenia tarczy sprzęgła. Z którego miejsca dochodzi ten dźwięk? Czy pojawia się jak samochód jedzie i stoi czy też tylko w trakcie jazdy? Na luzie też dźwięczy? ;)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowo.

Pytam wiec dalej . Co sadzicie o oponach Goodyear WRANGLER AT/SA w zalecanym rozmiarze?

Pisza o nich bardzo , bardzo dobrze.

Pytałem o dźwięk w sprzęgle- pojawia się w drugiej fazie puszczania . Zasięgnąłem języka i mówia wtajemniczeni że nasmarować trzeba- tylko co?

Proszę o opinię i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziękuję za dobre słowo.

Pytam wiec dalej . Co sadzicie o oponach Goodyear WRANGLER AT/SA w zalecanym rozmiarze?

Pisza o nich bardzo , bardzo dobrze.

Pytałem o dźwięk w sprzęgle- pojawia się w drugiej fazie puszczania . Zasięgnąłem języka i mówia wtajemniczeni że nasmarować trzeba- tylko co?

Proszę o opinię i pozdrawiam.

 

Odnośnie opon to zerknij tutaj:

http://www.tirerack.com/tires/surveyresults/surveydisplay.jsp?type=ORAT

 

Bardzo ciekawe zestawienie na którym Goodyear Wrangler AT/S wypadł raczej marnie ;(

Piszesz, że masz zamiar jeździć po czarnym i trochę po łące w takim razie po co Ci opona AT? Czy nie lepsza będzie bardziej "zadziorna" szosówka?

 

Odnośnie drugiego pytania, to nie wiem.

 

p.s odnośnie opon to też jestem "na kupnie" i zauważyłem kanał w jaki można wpaść słuchając masy opinii o danej oponie. Głównym problemem jest to, że ta sama opona ale w różnych rozmiarach pod różnymi masami zachowuje się diametralnie różnie. Np. General Grabber AT2 - wiele osób pisze, że główna jej zaletą w stosunku do np. BFG T/A KO jest jej miękkość i lepsze zachowanie na mokrym i śliskim (czyli poza terenem) podczas gdy właściciele gum o szerokości powyżej 250 piszą, że to najbardziej śliska opona jaką mieli stąd trzeba sporo się naszukać miarodajnych opinii. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Odpowiedź na 2 pytanie.

Stuk który towarzyszy spuszczaniu sprzęgła może być spowodowany minimalnym luzem na końcówce kołnierzowej wałka napędzającego przekładni głównej. Gdzie tego szukać? Znajdziesz to przy moście tylnym, jest to końcówka mostu osadzona na wieloklinie na wałku napędzającym ( atakującym) i dokręcona dużą nakrętką. Do tej końcówki przykręcony jest czterema śrubami wał napędowy – zaznaczyłem to czerwoną strzałką na załączonym zdjęciu. Gdy odkręcisz cztery śruby wału napędowego i go odsuniesz od mostu to wewnątrz tej końcówki jest nakrętka. Można sprawdzić siłę dokręcenia tej nakrętki używając klucza dynamometrycznego I TYLKO JEGO !!! czy jest z odpowiednią siłą dokręcona nakrętka. Podkreślam nie powinno się dokręcać w inny sposób.

Siła dokręcania tej nakrętki: 167-196 N · m , 17-20 kg-m, 123-145 ft-Ib

Jedź z tym do dobrego mechanika.

Przypuszczam, że to najprawdopodobniej jest właśnie ta usterka ale powinieneś sprawdzić też czy krzyżaki wału nie mają już luzów.

Krzyżaki podobno pasują od IVECO DAILY numer katalogowy 050.579 000 lub 190 59 86 - ALE NIE GWARANTUJĘ!.

W moim podobno są właśnie takie założone, sam tego nie sprawdzałem - informacja pochodzi od poprzedniego właściciela.

 

Życzę powodzenia.

post-21823-1272698573,6694_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azm-61: kurcze kopalnia wiedzy, chyba z Twoich odpowiedzi złoże pdf'a jako dodatek do manuala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...