Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Duże spalanie - 20l / 100


Gość gajowyPH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Niedawno stałem sie posiadaczem Terrano II z 94 r 2.7 TD, sprzedawca zapewniał mnie ze w spalaniu zmieszcze sie w 10 litrach, szwagier ktory ma taki sam silnik w Terrano I tez tak mowil, ze 10, w zime na napedach moze byc wiecej. A moj z moich obliczen pali 18 l/100 km, nikt mi w to nie wierzy, ani poprzedni wlasciciel ani szwagier. Czy moze wie ktos z was dlaczego on tak duzo pali, dzis pojezdzilem troszke na reduktorze, zrobilem lacznie 30 km w tym moze 1 km na reduktorze i przez te 30 km spalil mi 5.7 l/100 km, wiem bo tankowalem przed i po powrocie do pelna. Jestem bardzo rozczarowany i wystraszony, kupilem go z mysla ze bedzie palil te 10 moze z groszami a mi tu wychodzi prawie 20, ma ktos jakis pomysł?

Dziekuje z gory za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Gajowy.

Przyczyn może być wiele. Poszukaj na forum bo już było kilka podobnych tematów.

 

Można spróbować wymienić filtr paliwa oraz filtr powietrza zasysanego.

 

Jak pojeździsz chwilkę to zobacz czy bębny są gorące. Ja miałem tak w golfiaku, że zapiekły się szczęki.

 

A jak z mocą, spadła czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Podaj więcej konkretów, kiedy wymieniałeś filtr powietrza, filtr paliwa, od kiedy tak dużo pali, czy kopci,czy coś było robione przy silniku, na czym jeździsz - ropa czy wynalazki i.t.d. wszystko co Ci do głowy przyjdzie aby dokładnie go opisać. Tak jak Kolega Stefanopulus napisał przyczyn może być bardzo dużo więc jeśli mamy coś zasugerować to musimy więcej wiedzieć.

Spalanie 20 litrów to aż nieprawdopodobne. Mój z tego samego rocznika pali teraz 10 litrów i wydaje mi się, że dużo bo palił kiedyś w trasie ok.8,5 litra więc widzisz, że to co podajesz jest szokujące.

Tak dużo to może być przy nieszczelnym układzie paliwowym, wejdź pod samochód i zobacz czy nie ma wycieków na przewodach paliwowych - czy nie są przerdzewiałe. W Terrano i Maverickach są one metalowe, przy remoncie mojego Mavericka przewody paliwowe skróciłem i posztukowałem miedzianymi. Najgorsze były blisko zbiornika. Hamulcowe zresztą też wymieniłem na miedziane, przy korektorze też wyglądały nie ciekawie. To tyle porad z mojej strony do czasu rozwinięcia tematu przez Ciebie.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Optymalnie to tak ponad 2 tys obr. do 3-3.5 przy mocnym bucie. Wyżej nie ma czego szukać ;)

 

Pompę wtryskową masz firmy zexel, sterowaną mechanicznie. (+ dwa zaworki - przelewowy i gaszak :D)

 

Co do spalania, może jeszcze dojść padnięte turbo albo rozregulowana pompa wtryskowa.

 

Bo nie ma siły - jakbym nie jeździł to ponad 12l/100km nie wyszedł. Przynajmniej mój :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich serdecznie,

Jestem posiadaczem od dwóch miesięcy TII 2,7 TD 95 rok.

Mam podobny problem ze spalaniem. Możecie wierzyć lub nie ale bierze 20L/100km. Masakra.

Byłem u mechanika w Domasławiu (woj. dolnośląskie) znawcy pomp wtryskowych. Podobno wyregulował pompę i ustawił wtryski. Obawiam się, że nic nie zrobił a mnie skasował.

Bierze tyle samo ile brał. Myślałem ,że może linka od ssania jest naciągnięta. Sprawdziłem. Jest urwana, więc ssanie nawet nie działa.

Panowie gdzie szukać przyczyny?

Jeszcze dodam, że w skrzynce z bezpiecznikami pod napisem FUEL PUMP nie było bezpiecznika. Czy jego brak może mieć wpływ na spalanie?

Filtry i płyny powymieniane, klocki też.

Nie wiem gdzie szukać.

 

POMOCY!!!

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem od dwóch miesięcy TII 2,7 TD 95 rok. Możecie wierzyć lub nie ale bierze 20L/100km. Masakra.

Jeszcze dodam, że w skrzynce z bezpiecznikami pod napisem FUEL PUMP nie było bezpiecznika.

 

Ja mam długiego Mavericka z takim samym silnikiem. Pali mi w cyklu mieszanym ok 10 litrów ON, w trasie to nawet do 8,5 l zejdzie, jak sie jedzie do 90km/h. Ale to są dane z jazdy po czarnej szosie. W lekkim nawet terenie musi wziąć nawet 50% więcej. Jakbym po szosie przejechał 100km z prędkością 30km/h, to też wypije 15-18 l.

 

Bezpiecznik i przekaźnik pompy paliwowej był tylko w wersji bezynowej, więc sie nie przejmuj ich brakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam długiego Mavericka z takim samym silnikiem. Pali mi w cyklu mieszanym ok 10 litrów ON, w trasie to nawet do 8,5 l zejdzie, jak sie jedzie do 90km/h. Ale to są dane z jazdy po czarnej szosie. W lekkim nawet terenie musi wziąć nawet 50% więcej. Jakbym po szosie przejechał 100km z prędkością 30km/h, to też wypije 15-18 l.

 

Bezpiecznik i przekaźnik pompy paliwowej był tylko w wersji bezynowej, więc sie nie przejmuj ich brakiem.

 

Dzięki Robi za odpowiedź.

Ja z racji tego, że mysliwy to głównie poruszam się po terenie i wolno.

Czy od tego by tyle palił?

To było by straszne :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hunter . Z racji tego ze jestes z Wroclawia to w Sobotce masz dobrego pompiarza . Numer znajdziesz w razie potrzeby. Styl jazdy i teren napewno maja wplyw na zuzycie paliwa. Moze sprawdz jeszcze przeplywomierz . To Cie nie bedzie nic kosztowac gdyz zrobisz to sam. Jak sprawdzic to musza CI koledzy z Terrano napisac bo ja u siebie mierze napiecie po zagrzaniu silnika na biegu jalowym . Czy w Terrano jest tak samo . Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

Jestem posiadaczem od dwóch miesięcy TII 2,7 TD 95 rok.

Mam podobny problem ze spalaniem. Możecie wierzyć lub nie ale bierze 20L/100km. Masakra.

Byłem u mechanika w Domasławiu (woj. dolnośląskie) znawcy pomp wtryskowych. Podobno wyregulował pompę i ustawił wtryski. Obawiam się, że nic nie zrobił a mnie skasował.

Bierze tyle samo ile brał. Myślałem ,że może linka od ssania jest naciągnięta. Sprawdziłem. Jest urwana, więc ssanie nawet nie działa.

Panowie gdzie szukać przyczyny?

Jeszcze dodam, że w skrzynce z bezpiecznikami pod napisem FUEL PUMP nie było bezpiecznika. Czy jego brak może mieć wpływ na spalanie?

Filtry i płyny powymieniane, klocki też.

Nie wiem gdzie szukać.

 

POMOCY!!!

Pozdrawiam

Rafał

przecież ten gość to hobbysta nie ma sprzętu do tego typu napraw jak już chcesz coś z pompą robić to pojedź do Kunowa(od wrocka może 20 km) tam są konkretni goście to ci to naprawią

Sobótka była kiedyś dodra wszyscy dobrzy pompiarze są już na swoim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...