Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Padała moja primera - pomocy


Gość Keszus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj zabrałem sie za czyszczenie przepustnicy i silniczka krokowego. Po założeniu go na miejsce auto nie chce wogóle chodzić, tylko buczy przy naciśnięciu gazu.

Silniczek krokowy przy zapalonym zapłonie strasznie sie grzeje, chyba go uwaliłem.

Ale dlaczego auto sie nie chce wkręcać na wyższe obroty??? Czy on jest jakoś połączony z przepływomierzem????

 

Prosze o pomoc auto mi jest potrzebne

 

I jeszcze jedno pytanie, jaki ma numer oryginału silniczek krokowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam też przepływkę. też przerabiałem ten temat. dokładnie miałem jak piszesz, tylko u mnie auto chodziło jak cie mogę, a po czyszczeniu przepływki klękło całkiem... wymieniłem przepływkę i jak ręką odjął! przepływka z allegro z anglika za 80zeta. koszt nowej to 250zł za zamiennik i 400zł nowa z boscha.

 

[ Dodano: Czw 25 Cze, 2009 12:17 ]

no, chyba że faktycznie uwaliłeś coś przy grzebaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli się nie myle, to zeby przepustnice wyczyścić to musiałeś rurę odpiąć, na której jest przepływka. Albo kabel się odpiął (lub nie założyłeś dobrze jesli odpinałeś) albo tak wygiołeś rurę, ze się uszkodziła. Sprawdź połaczenia przepływki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keszus, kolego p11 po lifcie tak jak w twoim przypadku qg18de i ga20de miały problem z przepływką (przepływomierzem) czesto padały nic nie pomoze czyszczenie w tym przypadku bo przepływka jest BOSCHA to jest kupa montowali je akurat po lifcie p11 przed liftem miała przepływkę HITACHI począwszy od ga14de ga16de (sa takie same)o nr afh45m-46 i oczywiście sr20de i deh miały o nr afh70-14

 

[ Dodano: Czw 25 Cze, 2009 15:02 ]

Keszus, nie polecam używki chyba ze wyciągniesz ją sam z pracującego silnika miałem 3 przypadki ze była na nic

 

[ Dodano: Czw 25 Cze, 2009 15:04 ]

Keszus, silniczek krokowy ma za zadanie obejście obwodu powietrza w przepustnicy acc równa tylko obroty jałowego biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego miała polecieć przepływka, jak ja jej nawet nie dotykałem.Odpiąłem rure i połozyłem z boku tak jak przy wymianie filtra.

Później podłączyłem ale zapomniałem pdpiąć wtyczki i wywaliło mi błąs przepływki. Wykasowałem go podpiąłem wtyczke i lipa.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już jest wszystko jasne. Padła przepływka dzieki za porady ale nie wiem dlaczego sama od siebie - nie ważne. Wymieniona na nówke :)

Silniczek krokowy który uwaliłem czyszczeniem też wymieniłem ale już na używke:(

 

I teraz jest problem następny:

Po wymianie tych części odpaliłem auto wskoczyło na 3 tys. obrotów, powoli spadało aż do pożądanej wartości obrotowej. Było super do momentu włączenia klimy, spadło na 500 i tak zostało i traz nawet mi gasnie przy opalaniu silnika.

 

Zaznaczam autem sie da jechać ale nie ma wolnych obrotów i nie falują.

 

Nie wiem czy ma znaczenie programowania silnika bo aku był rozłączony ze 3 dni.

 

Poradźcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keszus, reset kompa nic wiecej ecu zgłupiał ponieważ zapamiętał błędy uszkodzonej przepływki trzeba skasowac mu błedy z pamieci (nie koniecznie bedzie wyświetlał chek)

a krokowy miałeś pewnie sprawny ciężko jest go uszkodzić pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej zostawić na 24H, bo moj ELM 327 widzi tylko kontrolki CHECK i nic wiecej nie pokazuje.

 

Podkręciłem sobie troszeczke przepustnice ale nie wiem czy to dobry pomysł. Chodzi równiutko ale przecież on ma z drugie strony elektrozawór przepustnicy i on powinien regulować przepustnicą jak silnik jest pod obciążeniem, np. klima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keszus, kolegą tak jak napisałem wcześniej

widze ze juz wiesz co oznacza elektro zawór to nic innego jak silik acc czyli silniczek krokowy

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik krokowy nie pracuje jak należy wysuwa się ale nie chowa i auto mi dlatego gaśnie,

Ale kupiłem na allegro używke na 100% sprawną. tak mi sie wydaje że coś poleciało w zasilaniu do krokowca, jutro pomieze kable między kompem a krokowcem bo już mi nic do głowy nie przychodzi.

Czasami jak mu sie przyśni to chodzi super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keszus, podłącz krokowca pod 12v i sprawdz czy sie załącza powinien pykać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi brakło sił do niego, więc pojechałem do ASO.

Ustawili bieg jałowy na komputerze (przepustnice) i wszystko grało!!! :D

 

Po 3 dniach po nocy wchodze do auta, pale a tu bruuuuumm i nic, dopiero jak przytrzymam pedał gazu to odpali i trzyma na 750 obroty ale szaleje dopóki sie auto nienagrzeje.

Potrafi zagasnąć na skrzyżowaniu.

 

 

I co teraz???

 

[ Dodano: Sro 08 Lip, 2009 13:57 ]

Jeszcze jedna rzecz mi sie przypomniała, nie podnoszą sie obroty ja włączy światała i klime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Keszus a gdzie kupowałeś przepływkę? Bo ja muszę u siebie też ją wymienić, taka diagnoza zapadła. Podobno Bosch wymienia na regenerowane za 285 zeta + 110 kaucji jeśli nie przyjmą Twojej do regeneracji. Jest też jakiś zamiennik Sakury, może ktoś coś o nim wie? Czy się nadaje, bo kosztuje 300..

Edytowane przez wjck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...