Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana rezystora dmuchawy

Guest wojnaw

Recommended Posts

Guest wojnaw

Witam, kolegów

proszę o pomoc w sprawie wymiany rezystora dmuchawy w terrano II TDi, '97. Dmuchawa działa tylko na 4 biegu. Czytając schemat elektryczny doszedłem do wniosku, że musi to być problem z padniętym rezystorem. Czy ktoś może mi pomóc zlokalizować go fizycznie w aucie? Co i gdzie trzeba odkręcić (na desce rozdzielczej?) aby go wymienić?

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Chcesz manual? Tam są schematy. Tylko tyle mogę zaoferować ;(

Witaj!

Ten rezystor znajduje się za schowkiem przed pasażerem. Musisz wykręcić kilka wkrętów pod schowkiem aby ten schowek wymontować i na tunelu dmuchawy jest ten rezystor i to bardzo dobrze widoczny.

Przerabiałem też ten temat w swoim z tym, że go naprawiłem a nie wymieniałem. W moim puściła jedna blaszka (widocznie od przegrzania) i trzeba było ją jakoś przymocować. Podejrzewam, że u Ciebie jest to samo jeśli jest tylko 4 bieg, on idzie bez oporu więc dla tego jest - reszta biegów idzie przez uzwojenia oporowe.

Ja tę blaszkę przełożyłem za miejsce mocowania tak aby nie odskakiwała i bodajże przylutowałem - już tak dokładnie nie pamiętam. Do dzisiejszego dnia działa.

Jeśli nie masz doświadczenia w elektryce (elektronice) to nie ryzykuj z naprawą we własnym zakresie to może być niebezpieczne dla Ciebie i samochodu.

Tak na marginesie - ten temat już był poruszany na forum, poszukaj dobrze to na niego natrafisz.

powodzenia

Andrzej

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...