Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Czy spalona część w komputerze da sie wymienić?

Guest Dyzio

Recommended Posts

Bardziej przydatne było by zgjęcie od dołu żeby widzieć luty, ale podejżewam że jeżeli miał byś taki układ scaliny na wymiane to dobry serwis RTV dał by radę. TYLKO PODKRESLAM DOBRY!! Staruszek robi w takim serwisie i jak się nie raz jakiś stary naprawiacz dorwie do nowego LCD to tylko namiesza - szczytem był mątaż wymienianego elementu na gumkę recepturkę i klej "kropelka" :D

Ja nie widzę problemu... Zwykły montaż przewlekany.

mam wątpliwości, ponieważ poniżej scalaka widać przypalone ścieżki (mogą być przerwane).

Jastrząb, fakt nie zauważyłem tego. Trzeba by wyjąć oczyścic i zobaczyć jak sprawa wygląda - można nawet ściezkę uratowac jak nie jast całkowicie przepalona. Dochodzi jeszcze pytanie czy nie jest to przypadkiem element programowany - w takim przypadku samo wstawienia scalaka nic nie da.

Guest Dyzio

Znajdzie się chętny w okolicy Wa-wy przelutowania tego chipa? ... załatwienia też bo pewnie wie gdzie go znaleźć.

tel. 664 031 461

mam wątpliwości, ponieważ poniżej scalaka widać przypalone ścieżki (mogą być przerwane)

A ja wiem że nie będą, bo to tylko wytopiło się wypełnienie bebechów scalaka - takie widoki to przynajmniej raz w tygodniu widzę. Scalak nie jest układem programowanym, wygląda na jakiś układ średniej mocy.

http://www.datasheetcatalog.com/datasheets...5/STA509A.shtml

Tylko z dostaniem może być problem, ale można go zastąpić 4-ema tranzystorami MOSFET.

theant no racja, ciężko sugerować się z fotografii, lepiej mieć w rękach i dopiero mówić. Problem będzie z dostaniem tego czegoś. (z resztą jak zawsze).

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...