Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Czy spalona część w komputerze da sie wymienić?


Gość Dyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej przydatne było by zgjęcie od dołu żeby widzieć luty, ale podejżewam że jeżeli miał byś taki układ scaliny na wymiane to dobry serwis RTV dał by radę. TYLKO PODKRESLAM DOBRY!! Staruszek robi w takim serwisie i jak się nie raz jakiś stary naprawiacz dorwie do nowego LCD to tylko namiesza - szczytem był mątaż wymienianego elementu na gumkę recepturkę i klej "kropelka" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastrząb, fakt nie zauważyłem tego. Trzeba by wyjąć oczyścic i zobaczyć jak sprawa wygląda - można nawet ściezkę uratowac jak nie jast całkowicie przepalona. Dochodzi jeszcze pytanie czy nie jest to przypadkiem element programowany - w takim przypadku samo wstawienia scalaka nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wątpliwości, ponieważ poniżej scalaka widać przypalone ścieżki (mogą być przerwane)

A ja wiem że nie będą, bo to tylko wytopiło się wypełnienie bebechów scalaka - takie widoki to przynajmniej raz w tygodniu widzę. Scalak nie jest układem programowanym, wygląda na jakiś układ średniej mocy.

http://www.datasheetcatalog.com/datasheets...5/STA509A.shtml

Tylko z dostaniem może być problem, ale można go zastąpić 4-ema tranzystorami MOSFET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

theant no racja, ciężko sugerować się z fotografii, lepiej mieć w rękach i dopiero mówić. Problem będzie z dostaniem tego czegoś. (z resztą jak zawsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...