Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Piski przy szybkiej zmianie biegów na zimnym silniku


Gość Mlody666

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw info dla moderatorów - szukałem ale nie znalazłem takiego problemu.

Teraz info dla potencjalnych odpowiadających:

Chodzi o nyske z silnikiem CD20 gdzie sprzęgło jest hydrauliczne więc nie piszcze mi o linkach i tego typu pierdołach bo ich nie mam :D

 

A teraz do żeczy:

Przy szybkiej zmianie biegu jak np nie wcisnę sprzegła do końca, przy dynamicznym przyśpieszaniu (jezeli z tym silnikiem można uzyć takiego okreslenia) słychac pisk taki sam jak przy luźnych lub rozciągniętych paskach. Wiem ze to nie paski bo wszystko od rozrządu po klimę wymienione niedawno.

Chodzi mi o to czy ten pisk może pochodzić ze sprzęgła i oznaczać to że czeka mnie niedługo wymiana. Zmian w pracy pedału nie zauważyłem. Piszczenie ustaje jak docisnę pedał do podłogi albo jak już zmienię bieg i puszcze sprzęgło. Podczas normalnej jazdy nic nie słychac. Przy wolnym operowaniu sprzęgłem i gazem równiez.

 

Licze na konkretne i liczne podopwiedzi :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fialek1987

piszczy czy zgrzyta?

to sie dzieje podczas zmiany biegow na polsprzegle? bo ten silnik z tego co wiem nie wybacza... a moze wystarczy tylko wymienic plyn sprzegla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczy nic nie zgrzyta. Przy zmianie na połsprzęgle nic się nie dzieje jeżeli zmiana robiona jest normalnym nie "sportowym" tempem. Piszczenie dochodzi gdzieś z przodu a na lewarku nie jest wyczuwalny jakikolwiek dodatkowy opór. No i nie zdarza się to zawsze.

Pytam tak na szybko bo kurs nad morze niedługo i się zastanawiam co to żebym nie stanął w Koszalinie albo nie wracał 350 km na jednym tylko biegu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...