Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] szarpanie przy dodawaniu gazu


Gość rzygi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam...posiadam primerke p11 z 00r. od pewnego czasu zaczal mi samochod szrpac przy dodawaniu gazu i stracil na mocy...a czasami szarpie tak ze nie da sie jechac...niewiem co to moze byc...dostalem kilka podpowiedzi ze moze byc to lancuszek...ale nie zauwazylem znacznej roznicy w halasliwosci samochodu...ale podobno tak jest jak juz sie lancuch wyciagnie to szarpie i skacze...mogli byscie mi pomoc i cos podpowiedziec?? :> ;);):P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją "Stefę" kupilem w ub.roku w kwietniu i przez jakieś ok.2 tygodnie też mi czasem szarpala , tak od ok.3 tys. obrotów , ale potem zupelnie zaniklo szarpanie , myślę że u mnie powodem moglo być to ,że zanim ja kupilem , przez 2 miesiące praktycznie nie jeżdzila (tak wynika z briefu ,wyrejestrowana w lutym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie jest znacznie gorzej...bo gdy ja zapale to wogole niecche wejsc na obroty tylko sie dlawi i dojdzie do 3-4 tys i nic dopoki trosze sie nie rozgrzeje...a pozniej szerpie podczas jazdy....mial moze ktos taki przypadek i wie co moze byc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzygi użyj opcji szukaj, o szarpaniu jest cała masa tematów. Przyczyną może być np. zatkany filtr paliwa, kończąca się pompa paliwa (jeżeli jeździsz na gazie) jak również coś od elektryki, np. świece lub kable WN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek1201

jeżeli jest to benzynka, przyczyną moga być przewody wysokiego napięcia ale przeważnie przy dużej wilgotności powietrza(np. po deszczu). Na początek proponuję wymienic filtr paliwa, powietrza, przewody oraz świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam primerke 2,0 140koni, w automacie,,też szarpała ,wymieniłem świece,przewody,filter nawet pompke,,nic z tych rzeczy,,,

wymieniłem caly kompletny rozrząd autko nie do poznania,,,pszestało szarpać i sie zbiera o wiele szybciej,,przebieg na orginalnym

rozrządzie około 200 tyś,km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam pompę paliwa.

1. Sprawdź ciśnienie w układzie zasilania - jak za niskie to pompa nie wyrabia.

2. Gdy badasz komputerowo - ...jeśli lambda daje za niskie dodczyty to też jest wskazanie na uszkodzoną pompę paliwa (za mało benzyny, więc lambda nie reaguje). W takim przypadku wróć do punktu 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem takie szarpanie i przygasanie na zimnym. Jak wracałem z wczasów to nawet mocy juz nie było do wyprzedzania. Elektryk znalazł ... zatkane 2 wtryskiwacze. I czasem palił na 2 a nawet na 2 cylindry ;) Wyczyścił i jest już ok (choć i tak jakąś dziurę mocy mam). Ale nie przygasa i nie szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie auto drży przy normalnym ruszaniu, jak startuje z 1,5 tyś./obr. to tego prawie nie czuć. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...