Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Shell V-Power Diesel ? Wasze opinie...


reeg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś już na tym jeździł? rzeczywiście lepszy? Czuć jakąś różnicę? Pytam ponieważ dziś na stacji sprzedawca mi strasznie zachwalał, ale jakoś nie chce mi się wierzyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że warto, przynajmniej raz na jakiś czas. Ja robię na tym więcej km, dynamiki może jakiejś lepszej nie odczuwam, ale czytałem, że dodają do tego paliwa różne dodatki czyszczące m.in. układ paliwowy. Co w przypadku TD dla wyczyszczenia wtrysków jest zdrowe, lepsze spalanie paliwa (lepsze rozpylenie w cylindrze). Osobiście również wlewam co kilka tankowań środek STOP do czyszczenia wtrysków.

 

Powiem tak - kupiłem auto to zmagałem się ze sporymi zadymami za mną. Po dłuższym stosowaniu tego paliwa plus wyżej wymieniony środek plus zatkany EGR wyeliminowało mi dymienie do 3800 obr/min.

 

Dobrze, że zostało jeszcze 700 obr/min wyżej na okopcenie przeciwnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że jeżeli chodzi o kopcenie na 3800obr. to przed wymianą przepływki miałem podobny problem, czarna chmura za mną :/, ostatnio ją wymieniłem i teraz nawet powyżej 4000obr. nie kopci, no może minimalnie jak się dobrze przyjrzeć, ale ogólnie bardzo zadowolony jestem,

 

Dzięki za odpowiedź, przetestuje V-Power-ka

 

A ten STOP do wtrysków rzeczywiście taki dobry?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v powera też polecam na razie głównie w golfie TD testowałem ale w nissanie też pozytywnie to widzę : ) Jak się zaleje za 100zł zwykłego i za 100zł V-powera to mimo że mniej litrów jest zalane to więcej km zrobię to dla mnie pozytywnie : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten STOP do wtrysków rzeczywiście taki dobry?

 

Pozdrawiam

 

Nie przeceniajmy go aż tak, pomaga, zapobiega, ale nie rozwiązuje do końca problemów :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tankował już ktoś inne paliwa "z większa mocą" jak np Lotos Dynamic,Orlen Verva :?:

 

Też przymierzam się do zatankowania "lepszego" paliwa ale jakoś nie mam przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotos Dynamic zalewałem (akurat jedna z dwóch stacji najbliżej mnie), ale żeby jakaś różnica była to nie zauważyłem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barbituran

ja zalewam na BP diesel ultimate. zawsze tankuje do pelna zeby sprawdzac spalanie i musze powiedziec ze udaje mi sie zrobic na baku jakies 40-60km wiecej w stosunku do zwyklego diesla. co do mocy to niestety konikow jak brakowalo tak brakuje :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania że lepiej kupić jakiś dodatek do paliwa zamiast V-powera, Ultimate itp.

To nic innego jak zwykla ropa z dodatkiem środków na "potencje'.

Ponadto w silnikach strszych (bez Common Raila) paliwa te moga miec mniejszą zawartość siarki co wpłynei niekorzystnie na smarowanie pompy.

 

ZAWSZE -zwracać uwage na to by tankowac pewne, sprawdzone ON na renomowanej stacji paliw -to jest najważneijsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja czasmi tez stosuje dodatki do czyszczenia wtryskiwaczy i co wypiera wode.Może nie zauważyłem poprawy ale w taka zime jak ostatnia to wiekszosc lało do ropy zeby nie zamarzło paliwo.A te dodatki to raczej polecane i w opisie jest stosowac raz na 5000 km na cały zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak. NIe warto wydawać kasy. Robielme testy na roznych paliwach i wcale nie ma polepszenia, a 40 gr wiecej płacic jest bez sensu. Polecam za to preparaty wytracające wode z paliwa i czyszczące wtryski co 10.000 km.

Dokładnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale nikt nie wspomina np. o siarce w paliwie tylko moc moc moc. Lepsze paliwo jest czyściejsze nie zawiera prawie siarki i wielu innych złych dodatków. Który dodatek do paliwa zniweluje siarkę ? Nie bez powodu nie wydobywa się ropy z terenów afrykańskich, a jest tam jej podobno sporo, ale zawiera za dużo siarki. A proces oczyszczania z siarki jest cholernie drogi. Gdzieś kiedyś na forum rozpisywałem skład paliwa ile % czego zawiera opierając się na wydrukach, które dostaje stacja benzynowa wraz z dostawą paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...