Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] NISSAN MICRA 1.0 1997r. check engine nie odpala


Gość arturky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczów,

 

Z uwagi pierwszy post na tym forum chciałbym się przywitać. :-)

 

Problem:

 

Nissan Micra 1.0 1997r., zgasł podczas króciutkiej jazdy po odpaleniu. Nie chce uruchomić się ponownie. W chwili przekręcenia kluczyka miga od razu pomarańczowa kontrolka CHECK ENGINE. Pompka paliwa słychać jak pracuje, rozrusznik kręci.

 

Zaznaczam, że przeczytałem używając funkcji szukaj tematy, ale nie znalazłem podobnego problemu.

 

Dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi, życzę Wszystkim Miłego Weekendu.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twoja Micra posiada immobilajzer w kluczyku? Mialem podobne przejscia z Almera, okazalo sie ze padl wlasnie on - na jednym kluczyku odpalala, na drugim swiecila sie kontrolka Check Engine i wystepowaly objawy jak u Ciebie.

 

Jezeli posiadasz dwa kluczyki, i przy obydwoch dzieje sie to samo, obstawialbym uszkodzona centralke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu klemy (minus) z akumulatora na kilkanaście minut, sprawdzeniu iskry i złożeniu z powrotem udało się uruchomić silnik. Jak dłużej postoi znowu dzieje się to samo...

Tak jak Koledzy napisali wcześniej, najprawdopodobniej rozprogramowany immobiliser.

 

matt28, niestety posiadamy jeden kluczyk NATS czarny z czerwoną kropką.

 

michal801, a czy elektryk samochodowy da radę obejść immo i po problemie? :-)

 

Dziękuję za odpowiedzi. Pomógł rozdane ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być naprawde dobry elektryk aby wyeliminować immo w nissanie, bardzo wielu elektryków nieradzi sobie z immo w japończykach.

Niewiem dokładnie jak jest w k11 ale w nowszych modelach nawet niechcą słyszek o usunięciu immo (jak by elektryk chciał schemat immo to moge udostępnić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal801, Autoelektronik chciał sam komputer BOSCH ( 0 261 204 ... ), około 2.5h zajęło mu wyłączenie immo, swoją robotę wycenił na 200zł. Przed ponownym montażem obowiązkowo kazał odłączyć pętlę immobilisera przy stacyjce i co najważniejsze, IMMO BOX (z logo NISSAN poniżej SIEMENS). Najwięcej czasu zajęło właśnie odłączenie wyżej wymienionego elementu (znajduje się pod prawym przednim słupkiem, żeby go wyciągnąć trzeba odkręcić i opuścić wentylator).

 

Micra zapala również na nieoryginalnym kluczyku, nie świeci się dioda immo. Jest OK. :-)

 

ps. kontroler immo box wygląda tak:

kontrolerimmo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość andreassi

michal801, Autoelektronik chciał sam komputer BOSCH ( 0 261 204 ... ), około 2.5h zajęło mu wyłączenie immo, swoją robotę wycenił na 200zł. Przed ponownym montażem obowiązkowo kazał odłączyć pętlę immobilisera przy stacyjce i co najważniejsze, IMMO BOX (z logo NISSAN poniżej SIEMENS). Najwięcej czasu zajęło właśnie odłączenie wyżej wymienionego elementu (znajduje się pod prawym przednim słupkiem, żeby go wyciągnąć trzeba odkręcić i opuścić wentylator).

 

Micra zapala również na nieoryginalnym kluczyku, nie świeci się dioda immo. Jest OK. :-)

 

ps. kontroler immo box wygląda tak:

kontrolerimmo.jpg

 

 

Witam.

Mam taki sam problem, nie mogę uruchomić auta, check mruga non stop. Po odłączeniu aku na 24h auto zapali. To jedyna szansa żeby gdzieś podjechać bo po zgaszeniu problem powraca. Odpala na 2 sekundy i gaśnie. Jak do tej pory nie znalazłem nikogo kto by chciał się ty zająć. Albo nie mogą się podpiąć pod kompa albo się nie znają itp itd.

 

Idąc twoim tropem, czy kupując kompa z auta bez immo, odłączając kontroler i immo box, będzie chodzić jak należy? Jest kilka sztuk na allegro za niewielkie pieniądze, a nie zależy mi aby mieć immo, mam inne dodatkowe zabezpieczenia. Na pierwszy rzut oka powinno zagrać.

Podpowiedzcie coś bo już nie mam siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam podobny problem. Podczas mrozów padła mi stacyjka w micrze '97r. Po naprawie stacyjki miga kontrolka check a autko nie odpala. Odłączenie aku nic nie daje. W sumie podobne objawy jak powyżej z tym, że nie odpala wcale.

Pomocy! Nie znam żadnego fachowca który by mi pomógł, dlatego zwracam się o pomoc na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość lucasnufc

Witam podepnę się do tematu. Wczoraj zakupiłem nissana Micrę z 96 r od rodziny. Jest to mój pierwszy samochód i nie mam za bardzo pojęcia co i jak. Dzisiaj odbyłem pierwsza podróż i wszystko było ok. Zaparkowałem na podjeździe ale za parę godzin chciałem wjechać do garażu i tu moja zeskoczenie po przekręceniu kluczyka w stacyjce mruga dioda pomarańczowa dioda check a na czerwono palą się lampki od oleju i akumulatora.(światła działaja z akumulatora) i nie daje rady odpalić auta.... Pompa paliwowa chodzi , rozrusznik też . Z początku nie chciał w ogolę zapalić ale teraz czasami zapali ale po przegazowaniu zaraz silnik gaśnie.... Próbowałem odpalać 2 kluczykami i to samo .... Odpiąłem akumulator na pół godziny ale nic nie pomogło....Co może być przyczyną... ? Jeszcze co ciekawe pod maską jest wężyk nie przyczepiony do niczego na którym jest trochę oleju... Niestety nie mogłem zrobić zdjęcia bo już ciemno... Tak jak mówiłem jestem laikiem jeśli chodzi o samochody;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem podobnie sprawdzałem elektronikę itp bez efektów. a sprawa okazała się banalna stacyjka nie zawsze wracała z pozycji rozrusznika do pozycji zapłon . Niby wracała ale styku nie było,i po odpaleniu silnik chodził dwie sekundy i gasł.

Rozwiązałem to instalując przycisk typu start engine na desce jak w sportowych brykach.

Po włączeniu stacyjki w pozycję zapłon świecą się kontrolki naciskam na przycisk start i jazda .

 

A co do wężyka to jest odpowietrznik ze skrzyni biegów jest wygięty jak laska na górze i nie jest do niczego podłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...