Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] problem z założeniem zacisku hamulcowego


Gość miki2003

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem gdyz chce sam wymienic klocki hamulcowe w sunny n14.

 

najpierw sciagnelem zacisk hamulcowy, nastepnie sciagnelem stare klocki i zalozylem nowe, roznica w grubowsci miedzy starymi a nowymi to ok 1mm wiec stare chyba jeszcze sie nadaja ale piszcza czasami bo podobno sa jakiejs slabej jakosci.

 

gdy nowe klocki sa juz na swoim miejscu probuje zalozyc zacisk niestety jest on tak jakby za wąski na te nowe klocki na stare wchodzi on bez problemu ale na nowe brakuje 2mm zeby wszedl? czy da sie moze jakos cofnac tloczek? bo wsumie on wadzi ale na stare klocki wchodzi a na nowe juz nie ?? jak to zrobic? moze ktos mi pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak juz kupilem nowe klocki to wole je zalozyc, dowiedzialem sie ze trzeba jaką rozporka cofnac tlocze, ale czy trzeba przy tym odkrecic nakretke ze zbiorniczka z plynem hamulcowym? co ile wogle wymienia sie plyn hamulcowy?? i wsumie chcialbym wymienic filtr paliwa gdzie on jest? sa jeszcze jakies czesci ktore mozna wymienic tak w ramach eksploatacji?? o ile km wymienia sie rozrzad??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki2003, Rozrzad masz na lancuszku wiec sie go (okresowo) nie wymienia. Plyn hamulcowy zalezy ile jezdzisz ogolnie co 30 000km lub co rok-dwa (zaleznie od klimatu - w PL moze byc co 2 lata). Jak bedziesz wpychal tloczek to najlepiej to zrobic 2 wkretakami zapierasz je o zacisk i wpychasz tloczek do srodka. Nakretke pojemnika plymu hamulcowego mozesz odkrecic gdyz zakladajac nowe klocki a co za tym idze wpychajac tloczki w glab zacisku zmniejsza sie pojemnosc ukladu hamulcowego i plyn wraca do zbiorniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak to ostatnio robilem to po wymianie tarcz i klockow to mi sie zrobilo szerzej o dobre 2 cm i bez odkrecenia zacisku nie dalo by sie wepchnac tloczka recznie wiec bierzesz szczypce zaciskowe zaciskasz gomowy werzyk odkrecasz zacisk i wciskasz tloczek uzywajac imadla i w 100 % ci sie uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...