Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Czasem nie zapala z pierwszego razu.

Guest lukasz79pulawy

Recommended Posts

Guest lukasz79pulawy

Założyłem gaz sekwencyjny do P11 (1,6 16V - 1998r), przez miesiąc nie działo się nic złego lecz teraz (rzadko co prawda) zdarza się, że nie chce zapalić z "pierwszego razu".

Wcześniej takich problemów nie miałem. Dokładnie wygląda to tak, że nie odpala z pierwszego razu, natomiast po ponownym włożeniu kluczyka i odczekaniu około 30sekund pali bez problemu. Co jest grane?

Mogę jeszcze dodać, że mam niższe obroty niż przed założeniem instalacji gazowej, a dwa razy przy wciśnięciu sprzęgła na mieście zszedł mi do zera na obrotomierzu i zgasł.

(Świece mają pół roku, kable są podobno wg gazownika OK)

• 1 month later...
Guest lukasz79pulawy

Czy może być to wina nieczystości w układzie powietrza? Może brudna przepustnica? Gaziarz nic nie znalazł po stronie gazowej. Jakie są koszty czyszczenia całego układu zasysania powietrza do silnika? (Filtr mam nowy)

-nieszczelność w dolocie

-zle skalibrowane ustawienia instalacji

przyczyn moze byc wiele, jak na benzynie tak nie miałes to jedź do gaziarza i niech z tym zrobi

• 3 weeks later...
Guest lukasz79pulawy

Mam tak juz i na benzynie. Czasem jak by się dusił przy odpalaniu. Wygląda to tak, że odpali, dwa razy zejdzie obrotami do zera jednak jakby się dusząc odbija i poźniej jest ok. Nie wiem co jest grane.

Może szajsowaty gaz Ci zatankowali. U kumpeli było podobnie, musiała dać "przewody do przedmuchania", potem tankowała tylko na markowych stacjach i się polepszyło.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...