Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Problem po dodaniu uszczelniacza do chłodnicy ;/


Gość Ciseq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam następujący problem, mialem małe wycieki z chłodnicy i kupiłem uszczelniacz jeden z lepszych firmy Prestone. Tylko pojawił sie po tym problem ;/

 

- poziom wody w zbiorniczku wyrównawczym drastycznie rośnie, aż sie wylewa do tego podnosi sie od razu temperatura ;/

 

podejrzewam, ze straciłem obieg cieczy w chłodnicy ;/ ktoś zna na to rozwiazanie albo spotkał sie z podobnym przypadkiem ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszek niezbyt bym polecał..... już lepiej było jakis srodek w płynie.

 

Teraz jedyne co to przedmuchać/przepłukać chłodnice tylko że może sie i nieszczelnośc przedmuchać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem dokładnie taki wynalazek

 

http://moto.allegro.pl/item665358107_prest...nr_1_w_usa.html

 

a przepłukać to coś konkretnego proponujesz czy jakiś takiś wynalazek jak to :

 

 

http://moto.allegro.pl/item666889966_radia..._chlodnicy.html

 

albo

 

http://moto.allegro.pl/item656157479_liqui...odnicy_hit.html

 

 

czy może jakiś inny specyfik bądź coś innego.

 

Od razu mówie, że chłodnice jak pewnie wywnioskowaliście na śmietnik i wstawie nową, ważne dla mnie, żeby odzyskać obieg i chłodzenie silnika.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to kiedys przechodzilem w innym aucie ;) wsypałem i natychmiast straciłem obieg niestety.

 

Kolego, nauczka na przyszłośc ;-) Jak Ci cieknie chłodnica to jeśli cie nie stac na wymiane to napraw ją. W P10 jest miedziana chłodnica, bajecznie sie lutuje.

 

Zrób płukanie, nie żadnym specyfikiem. Mało Ci problemów?

 

Niestety musisz zadbac o to aby termostat był otwarty, i wężem w przeciwnym kierunku niż normalnie idzie woda. Spokojnie wypłukasz syf.

Zresztą i tak najprawdopodobniej zakleiło Ci tylko chłodnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze gdyby mu zakleilo chlodnice plyn nie szedl by do zbiorniczka wyrownawczego, bo skoro z odplywu z bloku do chlodnicy ,przez termostat , a potem do chlodnicy , to jak sobie wyobrazacie wedrowke cieczy wrzacej po chlodnicy z zapierdzielonymi ulami, przez ktora jednak przeplyw jest bo przeicez wode wybija az zbiorniczkiem wyrownawczym.,w pierwszej kolejnosci wyjmij termostat, sprzawdz w czajnku czy sie prawidlowo otwiera pod wplywem temperaturki,jesli nie to masz przyczyne wybijania, jezeli uwazasz ze to jednka chlodnica, wymontuj ja ,sa takie specjalne pierdolki to odkamieniania , zanurz ja w tym i niech sobie polezy,potem przeplukaj, przeplukaj uklad tylko juz jak bedzesz mial wyjety termostat, i oczywiscie woda o odpowiedniej temperaturze, zeby coby blok nie pekl ;) , wiem ze chlodnice da sie polutowac, jezeli chodzi o te ,,ule"' to trzeba je tylko ladnie oczyscic z tych blaszek,tam gdzie leci lub wyciac caly jeden taki ul od dechy do dechy , potem tylko na sciance bocznej chlodnicy, ladnie oczyscici pozostalosc, wziasc kwasem w podgrzac lutownica najlepiej kolba, <transformatorowka ma za mala temp,palnikiem tez nie bo popali ule znajdujace sie wyzej> i zaczac lutowac, potem jak polutujesz , zaslep wszystkie otwory i wejscia do chlodnicy i zostaw tylko jeden na wpuszczenie gorącej wody z prysznica, mozesz lekko dmuchnac w jej zamkniety obieg zeby wytworzyc podcisnienie, jezeli poleci to musisz poprawic lut , jezeli wytrzyma powinno byc dobrze :) , z tego co wiem to sa ludzie ktorzy zajmuja sie naprawami chlodnic,a z chlodnicy mozna wyciac do 25% uli to taka tolerancja, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy zaklei chłodnice to jak najbardziej płyn idzie do wyrównawczego. Odpływ masz pod korkiem, ciśnienie idzie na góre chłodnicy, a gdy nie ma któredy ujść, to jedyny odpływ to ten pod korkiem do zbiornika wyrównawczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lisek czyli cisnienei w chlodnice idzie z lewej strony i z prawej strony? czy tylko z lewej lub tylkoz prawej?Bo z tegop co wiem cisnienie idzie od termostatudo chlodnicy, i jakby byla zalepiona chlodnica to woda do korka nie pojdzie chyba, dobrze mysle czy gdzies blad w toku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi sie wydaje to goraca woda wraca górą do chłodnicy, dokładnie tam gdzie jest odprowadzenie do zbiorniczka wyrównawczego. Dlatego tamtędy wywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wode pompa wywala na górę chłodnicy termostat jest przed tym układem. Wywala dlatego że wtłoczona woda powinna przejsć pod cisnieniem przez chłodnicę, (z góry na doł) i dołem wrócic do bloku. Jako że wtłoczona na góre chłodnicy nie ma jak przejsc przez chłodnicę, bo ta została zalepiona, to wywala jedyną możliwą drogą, czyli dziurką przy korku do zbiornika wyrównawczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...