Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Piszczenie w trakcie jazdy [film]

Guest ciuszkin

Recommended Posts

Guest ciuszkin

Witam! Chciałbym się poradzić co takiego może dziać się w moim autku. Po okolo 20 minutach jazdy zaczyna mi charakterystycznie piszczeć i to bardzo nieregularnie , gdy lekko nacisne hamulec piszczenie ustaje ale za chwile znowu daje popalic. Wymieniane były niedawno klocki hamulcowe, ale nie wydaje mi się zeby to było winowajcą. Załączam filmik. Pozdr

LINK: http://ciuszkin.wrzuta.pl/film/730pnMaLC0u...mera_piszczenie

otagowałem temat za Ciebie, następnym razem zamknę

I sam odpowiedziałeś sobie na pytanie - "gdy lekko nacisne hamulec piszczenie ustaje "

A czyszczone były tarcze z rdzy i czy wyczyszczone zostały klockotrzymacze, tarcze zostały stare (mają napewno oznaki zurzycia), zanim klocek się dopasuje to trzeba troche pojeździć.

I jeszcze pytanie jakiej firmy założyłeś klocki bo to też ma znaczenie.

raczej na pewno mi tez tak wyło im szybciej jechalem tym bardziej sie nasilało

Wymieniane były niedawno klocki hamulcowe, ale nie wydaje mi się zeby to było winowajcą.

Niestety tylko Ci się wydaje. Przede wszystkim zmień mechanika albo sam rób takie rzeczy. To klasyczny przypadek, że nowe części wpakowane zostały w ten cały stary syf i zaczęły się problemy. Na zużytych cienkich klockach jeszcze jakoś hulało, a na nowych grubych zapaprane zaciski i prowadnice już sobie nie radzą.

Jest dziesiątki, jak nie setki takich postów na forum.

Gruntowne czyszczenie i smarowanie odpowiednimi smarami w odpowiedim miejscu rozwiąże problem.

Guest michalplock

Mam to samo !! :( wymienilem klocki tarcze dalej piszczy CO JEST ... ;/ mozliwe zeby tloczek nagle sie zapiekl i sie przesta cofac... ? moze zle odpowietrzone hamulce... ? POMOZCIE BO TO DENERWUJACE CIAGLE PISKI :( :/

michalplock, jesli klocek sie nie cofa to cala felga bylaby goraca - sprawdz to. Nawet jesli jest ok to nie zaszkodzi przeczyscic zaciski i prowadnice.

PS: jakiej firmy klocki i tarcze zalozyles?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...