Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Piszczenie w trakcie jazdy [film]


Gość ciuszkin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym się poradzić co takiego może dziać się w moim autku. Po okolo 20 minutach jazdy zaczyna mi charakterystycznie piszczeć i to bardzo nieregularnie , gdy lekko nacisne hamulec piszczenie ustaje ale za chwile znowu daje popalic. Wymieniane były niedawno klocki hamulcowe, ale nie wydaje mi się zeby to było winowajcą. Załączam filmik. Pozdr

 

LINK: http://ciuszkin.wrzuta.pl/film/730pnMaLC0u...mera_piszczenie

 

otagowałem temat za Ciebie, następnym razem zamknę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sam odpowiedziałeś sobie na pytanie - "gdy lekko nacisne hamulec piszczenie ustaje "

A czyszczone były tarcze z rdzy i czy wyczyszczone zostały klockotrzymacze, tarcze zostały stare (mają napewno oznaki zurzycia), zanim klocek się dopasuje to trzeba troche pojeździć.

I jeszcze pytanie jakiej firmy założyłeś klocki bo to też ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniane były niedawno klocki hamulcowe, ale nie wydaje mi się zeby to było winowajcą.

 

Niestety tylko Ci się wydaje. Przede wszystkim zmień mechanika albo sam rób takie rzeczy. To klasyczny przypadek, że nowe części wpakowane zostały w ten cały stary syf i zaczęły się problemy. Na zużytych cienkich klockach jeszcze jakoś hulało, a na nowych grubych zapaprane zaciski i prowadnice już sobie nie radzą.

Jest dziesiątki, jak nie setki takich postów na forum.

Gruntowne czyszczenie i smarowanie odpowiednimi smarami w odpowiedim miejscu rozwiąże problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalplock

Mam to samo !! :( wymienilem klocki tarcze dalej piszczy CO JEST ... ;/ mozliwe zeby tloczek nagle sie zapiekl i sie przesta cofac... ? moze zle odpowietrzone hamulce... ? POMOZCIE BO TO DENERWUJACE CIAGLE PISKI :( :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalplock, jesli klocek sie nie cofa to cala felga bylaby goraca - sprawdz to. Nawet jesli jest ok to nie zaszkodzi przeczyscic zaciski i prowadnice.

PS: jakiej firmy klocki i tarcze zalozyles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...