Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera 11.144 Które gotowe dystanse wybrać


BagMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam wymienić głośniki w drzwiach mojej primery na coś lepszego.

Na allegro znalazłem takie oto dystanse:

 

http://allegro.pl/search.php?string=primer...1&country=1

 

A pytania to :

Które z nich polecacie :?:

Jakie dwu drożne głośniki polecacie tak żeby weszły bez jakichkolwiek przeróbek :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankju wera macz!

 

A teraz jakie fajne 2 drożne głośniki można tam założyć bez studiów ślusarsko plastycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BagMan, napędzać bedziesz je samym radioodtwarzaczem czy masz wzmacniacz?

 

Kup dwu drożne, ale odseparowane - nie współ osiowe. Tweeter przymocujesz do słupka lub trójkąta lusterek, poszerzysz i podniesiesz scene dźwiękową. Znacznie poprawisz detale i słyszalność średniowysokich rejestrów (mowa ludzka np.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam DJSzmer'a

A więc nie dawno zaopatrzyłem się w radio Blaupunkt MP57 Hamburg

http://www.blaupunkt.com/pl/7647633310_main.asp

 

Które gra tak sobie na seryjnych głośnikach.

Nie zamierzam niczego zbytnio przerabiać w aucie, ciągnąć nowych kabli, instalować wzmacniaczy czy też gwizdków.

Sądzę się że instalacja nowych dobrych głośników w fabryczne gniazda da mi znaczą poprawę wrażeń słuchowych lecz nie spodziewam się cudów :)

 

Po prostu szukam dobrych 2 drożnych głośników które mi wejdą w fabryczne gniazda bez przeróbek. Czy możesz mi jakieś polecić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zachęcał bym Cie na system odseparowany.

 

Bo przy współosiowych różnica będzie niewielka, jeżeli wogóle jakas bedzie słyszalna.

 

Twoj radioodtwarzacz pociągnie np:

współosiówki:

VDO SSP 1721

HELIX DARK BLUE 6.1

Kenwood KFC 1761S

BLAUPUNKT AL170

ALPINE SPE-17C2

ALPINE SXE-1725

Alpine SXE - 1725S

 

Jednak zachęam do instalacji np. tego:

Phonocar Y-Line

ALPINE SXE-1750S

KENWOOD KFC-P727EC

CLARION SRS1725

CLARION SRQ1720S

IMPACT RSW165XF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję za sugestie.

I teraz ostatnie pytanie już do właścicieli Primer P11 / P11.144

Jaka jest maksymalna głębokość i wysokość głośnika jaki zmieści się, wraz z dystansem, w drzwiach w/w auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę się podpiąć pod ten temat ?:)

 

ogólnie mam radio sony CDX-F7700 i przydało by się też coś u mnie zmontować w drzwiach jakieś głośniki jak i z tyłu . tylko nie wiem co to pociągnie ? (planuje zmienić radio też na sony cdx gt828u albo cdx-gt620 ale to za jakiś czas) Chce żeby to dobrze grało i żeby bez wzmacniacza szło , ale też jest zamiar do bagażnika wrzucić coś ale to wtedy napędzane piecem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznurek, Zestawy odseparowane które poleciłem wyżej, podpasują i Tobie. wygłusz drzwi koniecznie, na tył jedynie kockbasy z tych zestawów, bez tweeterów.

Jak bedziesz zmieniał radioodtwarzacz to na Alpine, Pioneer, Kenwood nie Sony - poczujesz wyraźną różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz zmieniał radioodtwarzacz to na Alpine, Pioneer, Kenwood
zadne jakoś mi w oko nie wpada :( pionek jakiś tam kiedyś model mi sie widział ale ciężko było mi go upolować , a z sony nie narzekam :) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...