Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chłodnica -- Ubytki płynu chłodniczego


loin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ogrzewania wnętrza Terrano nie jest raczej mocną stroną samochodu.

 

a wiesz ze tutaj sie z Toba nie zgodze :) 10 min jazdy przy -20 i u mnie wewnatrz masz upal :) chyba ze moze cos skopali ulepszajac t2, bo zapewniam ze w t1 ogrzewanie jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z pianą pod korkiem to dziwna sprawa. Może jednak jakieś gazy. Może poprzedni właściciel zauważył wyciek i próbował coś kombinować z tymi uszczelniaczami do wycieków? Może sprawdzasz płyn zaraz po przyjeździe, jak jest gorący chociaż to nawet wtedy nie powinno być piany. Nowy samochód trzeba poobserwować, sprzedający prawdę nie powie, zawsze jest jakieś ryzyko - tyle filozofii. Może poprzedni właściciel zauważył wyciek i próbował coś kombinować z tymi uszczelniaczami?. Ja na razie bym się skupił na ocenie stopnia wycieków, tyle na teraz już można zrobić. Jak silnik zapalisz, jak będzie zimny, to odkręć korek i poobserwuj ewentualne gazowanie, silnik trochę trzęsie ale da się zobaczyć pęcherzyki. Korek odkręcaj poprzez szmatę to wtedy się nie opryskasz płynem (jak chcesz otworzyć chłodnicę jak silnik jest gorący to szmata jest obowiązkowa). Pod korkiem jeżeli nie masz jakiegoś śliskiego osadu to też nie jest źle. Z minimalnym wyciekiem można jeżdzić, czyli tak od 0,1 do 0,2l na 150km.

 

To co napisałem to raczej ogólne sprawy, jak chcesz konkretnie wiadomości do Terrano to albo czekaj na kogoś kto już przećwiczył podobny problem albo wyszukiwarka.

 

Jeśli chodzi o ogrzewanie to ja nie narzekam, ale po prostu są inne samochody które grzeją lepiej. Ale i tak ci bigi zazdroszczę, w lecie jak dotrwam to temat termostatu przećwiczę, przy kosztach 35zł za nowy to sama przyjemność. Mam jeszcze Mazdę 323f model BA i jak nią przyjadę i nie ostygnie to wogóle nie można przy silniku nic robić taka jest gorąca :P , w Terrano jest taki plus, że można od razu przy nim grzebać. Ale to są całkowicie różne auta absolutnie ze sobą nieporównywalne. Też mam Terrano od niedawna i trochę problemów które mam nadzieję, że mnie nie zniechęcą!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez piotr323f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pompa wody jest na tym kole co wentylator? i czy moze wyciekać płyn chłodniczy z tego koła poniżej wentylatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pompa wody jest na tym kole co wentylator? i czy moze wyciekać płyn chłodniczy z tego koła poniżej wentylatora?

Witam

 

 

Pompa wody jest na tym samym wale co sprzęgło wiskotyczne z zamocowanym wentylatorem. Wycieki mogą być pomiędzy obudową pompy a kadłubem silnika lub (co gorsze) poprzez uszczelniacz na wałku pompy. Aby się wszystko wyjaśniło, w załączniku kompletna informacja. Ciekawostka - sprzęgło wiskotyczne ma taką właściwość, że niestety nawet jak jest silnik całkowicie zimny również obraca wentylatorem, co dodatkowo wydłuża osiągnięcie właściwej temperatury przez silnik, praca wentylatora od momentu rozruchu nie jest objawem uszkodzenia sprzęgła.

 

Układ chłodzenia - 2.7 TDI.pdf

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mi właśnie lekko puszcza płyn spod termostatu. Zachodzi pytanie czy wymieniać tylko uszczelkę (i jak nazywa się ta uszczelka, gdzie ja można dostać?) czy również nażywszy czas na termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie lekko puszcza płyn spod termostatu. Zachodzi pytanie czy wymieniać tylko uszczelkę (i jak nazywa się ta uszczelka, gdzie ja można dostać?) czy również nażywszy czas na termostat?

 

Witam,

 

 

Przeciek spod pokrywy nie ma nic wspólnego z termostatem. Jeżeli jest sprawny to go nie wymieniamy (Uwaga - niskie położenie wskazówki temperatury silnika, czyli na 1/4 wskaźnika nie zawsze jest objawem uszkodzenia termostatu, więcej znajdziesz na forum).

 

Z uszczelką to sobie w ostateczności sam poradzisz, po prostu ją sam sobie dorobisz. Można również, po dokładnym oczyszczeniu, sprawdzeniu płaskości powierzchni styku elementów i bezwarunkowym odtłuszczeniu złożyć wszystko razem na silikon. W zasadzie i tak powinieneś nawet z uszczelką składać wszystko na silikon (w ostateczności możesz użyć zwykłego smaru zamiast silikonu ale wtedy wyłącznie z uszczelką). Poszukaj na forum mojego tematu o wymianie pompy cieczy chłodzącej dla ewentualnych dodatkowych informacji.

 

Tak dla ciekawostki to u mnie po wymianie pompy cieczy i zakładaniu węży gumowych na korpus termostatu pojawił się wyciek spod właśnie węża, zmiana miejsca jego zaciśnięcia rozwiązała ten problem.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Witam,

 

Nie chciałem zakładać nowego tematu o chłodnicy, więc piszę tutaj.

 

Otóż moja stara chłodnica (T2, 2.7TD, 95r) już się sypie. Jeszcze nie cieknie, ale z powodu korozji wypadają jej między żeberkami te małe pofałdowane paseczki blachy, które oddają ciepło powietrzu. Z całą pewnościa jest zapchana kamieniem. Myślę, że lada chwila będzie po niej, a tu przecież idzie lato i chłodzenie musi być sprawne. W dwóch słowach - do wymiany.

Chciałem ją wymienić na nową, ale boję sie kupować w internecie. Mam złe doświadczenie po kupnie "zamiennika" nagrzewnicy.

 

1. Czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi polecić jakieś sprawdzone źródło czy producenta?

2. Czy podpasuje chłodnica od silnika 2.7 TDI, ewentualnie z Terrano 1 2.7 TD ?

3. Czy opłaca się kupic chłodnicę używaną? Bo wiemy, że nowe do T2 kosztują...

 

pozdr.

Robi

Edytowane przez Robi108
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie chciałem zakładać nowego tematu o chłodnicy, więc piszę tutaj.

 

Otóż moja stara chłodnica (T2, 2.7TD, 95r) już się sypie. Jeszcze nie cieknie, ale z powodu korozji wypadają jej między żeberkami te małe pofałdowane paseczki blachy, które oddają ciepło powietrzu. Z całą pewnościa jest zapchana kamieniem. Myślę, że lada chwila będzie po niej, a tu przecież idzie lato i chłodzenie musi być sprawne. W dwóch słowach - do wymiany.

Chciałem ją wymienić na nową, ale boję sie kupować w internecie. Mam złe doświadczenie po kupnie "zamiennika" nagrzewnicy.

 

1. Czy ktoś z szanownych forumowiczów może mi polecić jakieś sprawdzone źródło czy producenta?

2. Czy podpasuje chłodnica od silnika 2.7 TDI, ewentualnie z Terrano 1 2.7 TD ?

3. Czy opłaca się kupic chłodnicę używaną? Bo wiemy, że nowe do T2 kosztują...

 

pozdr.

Robi

 

Ja tylko tak w kwestii punktu 3... Chłopie używaną już masz!

Kup zamiennik albo od T1 pasuje tylko trzeba delikatnie podobno przerobić mocowania.

Widziałem gdzieś za 400 ale nie mogę teraz znaleźć.

Jest taki gość w Warce "chłodnice Waldi", który do mojego nietypowego dość Audi znalazł i nie zapłaciłem Bóg wie ile....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja tylko tak w kwestii punktu 3... Chłopie używaną już masz!

Kup zamiennik albo od T1 pasuje tylko trzeba delikatnie podobno przerobić mocowania.

 

Witam po przerwie.

Kupiłem nowy zamiennik chłodnicy do T2 2.7TD, który idealnie pasował bez przeróbek.

Producent chyba koreański, ale dałem mu szansę. Zamówiłem go tutaj: http://allegro.pl/show_item.php?item=1683543694

Kosztowało mnie to 425 zł z wysyłką, czyli nie jest źle.

 

Mogłem w jednej hurtowni dopłacić 200zł i mieć chłodnicę formmy Nissens (całkiem sprawdzona marka), ale sprzedawcy zapytani o wspomnianą chłodnicę koreańską powiedzieli, żeby brać tańszą, bo Nissens też większość rzeczy robi u żółtych. Więc jakość będzie podobna.

 

Moja stara chłodnica jeszcze nie ciekła. ale była niewydajna z racji mega korozji tych cieniutkich blaszek chłodzących. Wypadały przy dotknięciu palcem. Przed wymianą przy ostrej jeździe w upał wskazówka temperatury potrafiła się podnieść prawie na czerwone pole.

Po wymianie wskazówka stoi jak zaczarowana trochę poniżej polowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ! Czy zamieniał ktoś kiedyś chłodnicę od terrano II 2.7 TDi do terrano 2 3.0 Di ? A mianowicie bratu leci chłodnica w T2 3.0 ,raz że ciężko dostać a dwa cena o kilka stów większa od 2.7 , niczym się nie różni tylko kątem dolnego króćca. Przygoda z chłodnicą jest jeszcze taka że wskazówka lubi czasem za daleko pójść .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do chłodnic to proponuje pomierzyc wymiary zanim sie kupi inna - taka przestroga dla innych... ostatnio do 2.7td 95r kupiłem od 2.7tdi 99rok - maski sie nie domknie jest 4 cm za wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak się nie chce zerknąć do katalogu i porównać no to nie można mieć do kogoś pretensji, do tych modeli co podałeś to z katalogu wyraźnie wynika że te cłodnice mają różne wymiary. Ja prawdopodobnie nie będe musiał wymieniać chłodnicy, poprawiłem zaciśnięcie dolnego plastikowego płaszcza i może nie będzie leciało, a co do chłodnic 2.7TDi i 3.0Di to są prawie takie same tylko różnią się kątem dolnego krućca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak się nie chce zerknąć do katalogu i porównać no to nie można mieć do kogoś pretensji, do tych modeli co podałeś to z katalogu wyraźnie wynika że te cłodnice mają różne wymiary. Ja prawdopodobnie nie będe musiał wymieniać chłodnicy, poprawiłem zaciśnięcie dolnego plastikowego płaszcza i może nie będzie leciało, a co do chłodnic 2.7TDi i 3.0Di to są prawie takie same tylko różnią się kątem dolnego krućca.

jak sie ma katalog to sie zerka jak sie nie ma to sie nie da ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam panowie mam ten sam problem i chyba cieknie z pod pompy czy dostanę samą uszczelkę ? jak tak to gdzie mam terrano 2 3.0 di 154 KM 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam ten sam problem i chyba cieknie z pod pompy czy dostanę samą uszczelkę ? jak tak to gdzie mam terrano 2 3.0 di 154 KM 2002

210142w201 tu masz numer uszczelki. Chociaż wątpie żeby występowała jako osobna cześć. Napewno będzie z pompą, nr 21010vg126.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mi tez lecialo kolo pompy dokladnie przejrzalem i okazało sie ze leci z tego grubego przewodu dokreciłem i ok, a myslałem ze bedzie trzeba cos robic/ radze dokladnie sprawdzic gumy zimą sie kurczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witajcie!
Mam taki problem z chłodnicą w terrano 3.0di : zauważyłem spory ubytek płyny, zajrzałem pod spód i zobaczyłem wiszącą kropelkę na drążku stabilizatorów. Problem w tym że nad nim jest miska olejowa (cała jej krawędź jest mokra) a wyżej już nic nie widać - ani z dołu ani z góry. Macie pomysł co tam może być z czego może cieknąć? bo to co kapie jest z całą pewnością płynem chłodniczym (zielony prestone) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej na bloku odparowuje i ścieka stąd pewnie brak "ścieżki zielonej" plus zdmuchuje wiatraczek. Dołem miska pewnie chłodniejsza dlatego nie odparowuje.

Poobserwuj jak auto ostygnie. U mnie ciekło jak płyn się skurczył zasysając powietrze a potem spokojnie się sączyło. Na ciepłym wyglądało na pompę (ze 2 razy była uszczelniana). Na zimno się okazało że z pod korpusu termostatu się sączyło i zapowietrzało układ podczas zasysania powietrza przy ostyganiu/kurczeniu płynu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie, ja mam taki mały problem: zauważyłem po jeździe, że w zbiorniczku pojawiają się bąbelki, małe, po kilka, co kilka sekund. Przy tym wszystkim płynu nie ubywa ani troche (obserwuje od ok. 600 km) . Byłoby to możliwe gdyby to była uszczelka pod głowicą? czy wtedy nie powinno i wypychać spalin i palić płynu? przy tym nie kopci, olej czyściutki. Może byc tak że gdzieś w układzie zasysa powietrze ale nie kapie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...