Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Uszczelka rury wydechowej


Gość ATARI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem delikatnie mówiąc, byłem już w kilku sklepach i nie mogę dostać uszczelkipierścienia czy jak to się zwie. Uszczelka takowa znajduję się w pierwszym łączeniu patrząc od katalizatora, taki kołnierz skręcony dwiema śrubami na sprężynach na wysokości mniej więcej kierowcy.

 

Dzisiaj dobrałem podobny pierścień w sklepie jednak buczy bez zmian więc trzeba będzie poszukać typowo do almery.

 

Mam Almere sedan 1996r 1,6 SLX.

 

Jeśli ktokolwiek orientuję się gdzie można zamówić te uszczelkę będę wielce rad.

 

ps...najlepsze jest to że w katalogu u sprzedawcy widnieje wydech lecz bez kata do tego modelu, katalizator i identyczny układ wydechowy przypisany jest do silnika 1,5 i tu moje zaskoczenie gdyż z tego co wiem almery były 1,4 i 1,6 więc skąd ten 1,5????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego tam nie ma żadnej uszczelki przy łączeniu na tych sprężynach.Robiłem właśnie calutki wydech w swojej almerce i wiem doskonale.Pierścien(pusty wewnątrz) występuje na łączeniu tłumika końcowego co widać na fotce.

 

 

wydech.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że mi dokładnie chodziło o te łączenie którego nie zaznaczyłeś....jedno wcześniej.

 

Łączenie przedniej rury wydechowej z katalizatorem.

 

Znajduję się tam pierścień który mi się wypalił....zamówiłem w InterCarsie czy jak się to piszę, zobaczymy co mi jutro sprowadzą.

 

Jak napomniałem wcześniej oni też twierdzą że almera 96r nie miała katalizatora pionowego łączącego się z kolektorem tylko że ja kuźwa taki mam. Sugerując się obrazkami z katalogu BOSAL to wychodzi że dopiero od 2000r montowano takie wydechy i to w almerach 1,8 lub 1,5. Pewnie coś mają pokręcone (to już 4 sklep co mi wciska że nie mam kata wrrrr....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunek posiada mała edycje bo innego nie posiadam.To łączenie o którym ty piszesz nie ma żadnej uszczelki i to widac na rysunku.Poprostu nastepuje tam łączenie na stożek tak by wydech mógł pracować.Co do uszczelek to jezeli chcemy miec pewnosc że łączenie będzie szczelne to dobrze jest posmarować towotem który w wyniku wysokiej temeratury świetnie kleji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt stożek tam jest lecz gdy rozkręciłem wyjąłem wypalony pierścień w kształcie właśnie tego stożka, jutro będę to robił więc zrobię kilka fotek więc sprawa się wyklaruję.

 

Mimo wszystko dziękuję za chęć udzielenia porady.

 

Tutaj są rodzaje wydechów według firmy BOSAL:

 

http://www.catalogue.bosal.com/pages/exh_s...mp;model=almera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyciągłeś ten pierścień którego nie możesz dokupić to nie znaczy że nie dorobisz go u ślusarza na tokarce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...